شکست ترامپ در جلسه اخیر شورای امنیت نشان دهنده موفقیت دیپلماتیک ایران است/ باید برای اجرای خواسته‌های اقتصادی مردم، گام‌های موثر برداریم

یک نماینده مجلس گفت: اجلاس اخیر شورای امنیت و شکست مفتضحانه ترامپ و دولت امریکا نشان دهنده موفقیت ما در عرصه دیپلماسی بوده است بنا بر این ما باید این عرصه را تقویت کنیم.]]>مطالب مرتبط

مقاومت فرابرجامی دربرابر خواسته های نامعقول ترامپ

تهران- ایرنا- روندهای دیپلماتیک برای اجرای تعهدات برجام با شدت بیشتری در حال پیگیری است و اکنون نقطه رویارویی حامیان برجام و دولت ترامپ به حوزه های فرابرجامی رسیده و مقاومت دربرابر خواسته ها و انتظارات نامعقول واشنگتن شکل جدی تری یافته است.

طرح اروپایی‌ها برای دورزدن تحریم‌ها، نشان‌دهنده عمق عصبانیت آن‌ها از ترامپ است

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به این‌که ترامپ با بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران امیدوار است این کشور را ملزم به پذیرش خواسته‌های غیرواقع بینانه‌اش کند، تصریح کرد که این رویکرد نه تنها به نتیجه مورد نظر نمی‌انجامد، بلکه موجب شکاف میان واشنگتن و نز

استعفای هیلی نشان دهنده آشفتگی سیاست خارجی ترامپ است

یک سناتور بلندپایه در کنگره آمریکا، استعفای نماینده این کشور در سازمان ملل را نشان دهنده اوضاع آشفته سیاست خارجی دولت ترامپ دانست.

باید صداهای مخالف را شنید

تهران- ایرنا- حضور فعال اتحادیه اروپا در کنار ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌تواند بسیار موثر و سازنده باشد. اتحادیه اروپا یکی از نهادها و سازمان‌های تاثیرگذار در طراحی سیاست‌های جهانی هم در حوزه امنیت، حوزه فرهنگ و حوزه اقتصادی است.

سفیر روسیه: آمریکا اصل اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت را زیر سئوال برده است

سفیر روسیه در آمریکا می‌گوید، آمریکا با خروج یک‌جانبه از برجام، نشان داد که مجاز است امروز در شورای امنیت تصیمی گرفت و فردا از اجرای آن صرف‌نظر کرد، آیا می‌توان چنین برخوردی را با همه قطعنامه‌های شورای امنیت داشت؟

مشاور سابق امنیت ملی افغانستان: آمریکا شکست خورده است/دولت بر بخش‌های مهمی کنترل ندارد

«رنگین دادفر اسپنتا» مشاور سابق امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که دولت بر بخش‌های مهمی از خاک این کشور کنترل خود را از دست داده است و این نشان دهنده شکست استراتژی واشنگتن در افغانستان است.

عملکرد مردم در بهبود شرایط اقتصادی موثر است

سمنان - ایرنا - عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: باید بپذیریم نحوه واکنش مردم و نهادهای مربوط، در شرایط بحران و نیز بهبود شرایط اقتصادی آحاد جامعه تاثیرگذار است.

روایت فارین پالیسی از شکست داماد ترامپ در توطئه جدید علیه آوارگان فلسطینی

یک نشریه آمریکایی بر اساس ایمیل‌های فاش‌شده داماد یهودی ترامپ، گزارش داده که وی با پیش کشیدن پیشنهادهای وسوسه‌کننده مالی، می‌خواسته آوارگان فلسطینی را برای همیشه در اردن ماندگار کند ولی پادشاه اردن روی خوشی به وی نشان نداده است.

امنیت ایران همواره مورد هدف بوده است/ با ترور و تحریم به دنبال شکست ایران هستند

معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه با بیان اینکه ایران در ۴۰ سال گذشته بخاطر سیاست‌ها و عدم تأمین خواسته های قدرت های بزرگ مورد ناملایمت‌هایی قرار گرفته، گفت: امنیت ایران همواره مورد هدف بوده است.

شکست احتمالی برجام،به اعتبار شورای امنیت ضربه می زند

اسلام آباد - ایرنا - نماینده پیشین جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت:شکست احتمالی برجام، ضربه بزرگی بر اعتبار شورای امنیت سازمان ملل متحد وارد خواهد کرد.

مواضع منطقی روحانی در شورای امنیت باعث پیروزی ایران شد

تهران - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مواضع منطقی دکتر روحانی رییس جمهوری در شورای امنیت و همچنین در زمینه برجام باعث پیروزی جمهوری اسلامی ایران و شکست آمریکا شده است.

تصویب CFT در مجلس شورای اسلامی/ دستور روحانی به وزرای کشور و بهداشت/ نامه عربستان علیه ایران به شورای امنیت/کشف بزرگترین محموله قاچاق هروئین/ وساطت ماکرون برای مخابره پیام ترامپ به روحانی

برگزاری جلسات مرتب شورای عالی پس از جمع‌بندی پیشنهادهای خاتمی و عارف، نامه عربستان علیه ایران به شورای امنیت، نرخ‌سازی‌ها و بازارسازی‌های کاذب ارز توسط بانک مرکزی،‌ تعادل قیمت ها در بازار داخلی با ممنوعیت صادرات،‌ انتخاب ایران به ریاست کنفرانس اعضای معاهد

قدردان امنیت در کشور باشیم/لزوم مقابله با تهاجم فرهنگی و اقتصادی

قرچک- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان این که باید با برنامه ریزی مناسب در جنگ فرهنگی و اقتصادی پیروز میدان شویم، گفت: باید قدردان امنیت امروز کشور باشیم.

نجفی: قصد آمریکا برای خروج از پیمان مودت نشان‌دهنده یکجانبه‌گرایی دولت ترامپ است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قصد آمریکا برای خروج از پیمان مودت را ناشی از یکجانبه‌گرایی و هنجارشکنی بین‌المللی آمریکا دانست که در نهایت باعث انزوای این کشور می‌شود.

بررسی مرگ‌های ناشی از مصرف مشروبات الکلی در شورای امنیت کشور

وزیر کشور با اشاره به مرگ تعدادی از مصرف‌کنندگان مشروبات الکلی در هفته‌های اخیر گفت: این پرونده در جلسه آتی شورای امنیت کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

همکاری ایران و ترکیه در تامین امنیت مرزی موثر بوده است

آنکارا - ایرنا - عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران گفت: همکاری ایران و ترکیه در برقراری امنیت مرزی در سرحدات دو کشور موثر بوده است.

ترامپ و شکار نیکی هیلی

تهران- ایرنا- شاید نیکی هیلی یکی از خدمتگزاران بی چون و چرای ترامپ بود که بیش از رئیس جمهور، خود را سینه چاک تندروی‌ها علیه ایران، کره شمالی، فلسطین و حتی متحدان اروپایی نشان می‌داد. وی پس از خدماتی که به دونالد‌ترامپ کرد و در حقیقت خیانت به منافع و امنیت

آیا اعدام و مجازات شدید،‌ مشکل مفاسد اقتصادی را حل می‌کند؟

تهران- ایرناپلاس- در پرونده مفاسد اقتصادی و نابسامانی بازار ارز، عده‌ای معتقدند باید با اعدام، از ادامه این جرائم جلوگیری شود، اما رئیس پیشین کانون وکلا معتقد است شدت مجازات بر کاهش جرائم اقتصادی موثر نیست و باید از راه‌حل‌های اقتصادی برای مقابله با مفاسد

باید احساس امنیت را در مردم ارتقاء داد

مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بر ضرورت ایجاد احساس امنیت و ارتقای آن در میان مردم تاکید کرد.

عزیزی: FATF امنیت و اقتدار مردم ایران را نشانه گرفته است

نماینده مردم شیروان گفت: اساساً FATF امنیت و اقتدار مردم ایران را نشانه گرفته است و دلسوزان انقلاب باید حساسیت لازم را نسبت به این مسئله داشته باشند.