وکالت اجباری؛ سیاستی برای نادیده گرفتن حقوق مردم
مطالب مرتبط

تاسیس بی اندازه دانشکده های حقوق به نهاد وکالت آسیب زده است

قزوین - ایرنا - رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران گفت: تاسیس بیش از اندازه دانشکده های حقوق و پذیرش بی ضابطه دانشجویان این رشته، علاوه بر ضرر رساندن به مردم، به حرفه وکالت نیز آسیب وارد کرده است.

وکالت حرفه ای تخصصی است و هر کس براحتی نباید وارد آن شود

قزوین- رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری گفت: وکالت حرفه ای تخصصی است و نباید اجازه داد هر کسی بدون مهارت و توانمندی وارد این کار شود تا حقوق شهروندی خدشه دار شود.

همایش موفقیت درآزمون وکالت در دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد

همایش موفقیت درآزمون وکالت با حضور اساتید برجسته حقوق در دانشگاه آزاد واحدمهاباد برگزار شد.

مشکلات مسکن "مهر" در «امید» تکرار نمی‌شود

بی توجهی به میزان عرضه و تقاضا، عدم تامین زیرساخت‌ها و نادیده گرفتن طرح‌های اشتغال‌زایی مهم‌ترین ایرادات مسکن مهر بود که منجر به هدررفت سرمایه برای حداقل 160 هزار واحد از آن شد و هنوز هم در بسیاری از مناطق، مشتری برای برخی از این واحدها وجود ندارد.

کمیت و کیفیت کار وکلا بر نهاد وکالت اثرگذار است

قزوین - ایرنا - عضو کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیت و کیفیت کار وکلا بر نهاد وکالت اثرگذار است و باید برای ارتقای جایگاه وکیل در جامعه این دو در کنار هم و دارای توازن باشند.

برای مدیریت بازار ارز از تجربیات بخش خصوصی هم استفاده شود

یک فعال بخش خصوصی معتقد است برای مدیریت بازار ارز، استفاده از تجربه و نظر این بخش اهمیت بالایی دارد و نادیده گرفتن آن باعث سلب آرامش بازار خواهد شد.

اجباری کردن دو سال پیش دبستانی در مناطق محروم و دوزبانه

معاون آموزش ابتدایی گفت: منابع آموزش و پرورش محدود است و باید دست به انتخاب بزنیم و برای همین روی طرحی کار می کنیم که در مناطق محروم و دو زبانه دو سال پیش دبستانی را اجباری کنیم.

آخرین وضعیت بررسی طرح «جامع پذیرش و آموزش وکالت» در مجلس

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی در خصوص روند پیشرفت طرح جامع آموزش و پذیرش وکالت گفت:منتظر نظر کارگروه ویژه حقوقی کمیسیون در خصوص طرح هستیم ولی فرآیند بررسی طرح مثبت است.

بارش‌های اخیر دلیل بر نادیده گرفتن مصرف بهینه آب نیست

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با توجه به روند افزایشی حجم ذخیره سد زاینده‌رود، گفت: هم‌اکنون حجم ذخیره سد زاینده‌رود بیش از 470 میلیون مترمکعب رسیده و پیش‌بینی می‌شود با تداوم بارش‌ها در فصل بهار و ذوب شدن برف‌ها در فصل تابستان، این رقم نیز افزای

بزرگترین دستاورد جمهوری اسلامی یک نظام مدنی مردم سالار است

دبیر ستاد حقوق بشر ایران در دیدار با رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایتالیا گفت: بزرگترین دستاورد جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته تأمین یک نظام مدنی مردم سالار بر اساس عقلانیت اسلامی است و دنیای غرب باید با فاصله گرفتن از خود بزرگ بینی به این تجربه جدید اهمی

دشمن به دنبال گرفتن اراده استقامت مردم است

مشهد- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: دشمن به دنبال گرفتن اراده استقامت و ایستادگی مردم است.

آژانس‌های مسافرتی به مرخصی اجباری رفتند

اگرچه تب سفر هر سال بعد از تعطیلات نوروز فروکش می‌کند اما خرید و فروش سفر در مقایسه با سال‌های گذشته به حدی کاهش یافته که رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران وضع موجود را «شوک‌آور» توصیف می‌کند و از افزایش مرخصی‌های اجباری یا تعلیق موقت آژانس‌

قوانین جدید نباید استقلال نهاد وکالت را خدشه دار کند

قزوین - ایرنا - رییس هیات مدیره کانون وکلای دادگستری قزوین گفت: قوانین جدید نباید استقلال نهاد وکالت را خدشه دار کند بلکه باید تصویب مواد قانونی تازه با هدف تقویت و حمایت از این نهاد صورت گیرد.

بانک یونی کردیت 611 میلیون دلار بابت تحریم ها پرداخت می کند

نیویورک- ایرنا- وزارت خزانه داری آمریکا از پذیرش بانک یونی کردیت برای پرداخت 611 میلیون دلار بابت نادیده گرفتن تحریم های آمریکا خبر داد.

تبعات تعیین ظرفیت برای «آزمون وکالت»/مقاومت کانون وکلا قابل توجیه نیست

روحیه دانش‌آموزان مهم است نه نمره/اجباری‌شدن بیمه خانه‌ معلمان

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه در استان‌های سیلزده روحیه دانش‌آموزان برای ما مهم است نه نمره گفت: بیمه خانه معلمان باید اجباری شود همچنین پرداخت معوقات معلمان در استان‌های سیلزده در اولویت است.

برای جبران گرانی‌ها برای طیف حقوق‌بگیر و بازنشستگان بسته‌های حمایتی پیش‌بینی شود

نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: برای جبران گرانی‌ها می‌توان بسته‌هایی را برای طیف حقوق‌بگیر و بازنشستگان پیش‌بینی کرد.

اظهارنظر با اسم واقعی در اینترنت برای کاربران اتریشی اجباری می‌شود

اظهارنظر با اسم واقعی در اینترنت برای کاربران اتریشی اجباری می‌شود

#از_تسنیم_بپرسید: چرا دولت برای کمک به مردم پول چاپ نمی‌کند؟

چاپ اسکناس در کشورها در اختیار دولتهاست؛ اما چرا دولت‌ها برای افزایش حقوق کارمندان و یا کمک به مردم پول چاپ نکرده و در اختیار آنها قرار نمی‌دهند؟