مخالفت پارلمان انگلیس با همه‌پرسی مجدد درباره برگزیت/تعویق موعد برگزیت
مطالب مرتبط

چراغ سبز رئیس شورای اروپا به تعویق مشروط برگزیت

لندن – ایرنا – رئیس شورای اروپا در واکنش به درخواست نخست‌وزیر انگلیس برای تعویق برگزیت تصریح کرد که اگر پارلمان این کشور به طرح موردنظر دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا رأی موافق بدهد، 'تعویق کوتاه‌مدت برگزیت' ممکن خواهد بود.

نخست‌وزیر انگلیس خواهان تعویق موعد برگزیت شد

نخست‌وزیر انگلیس با ارسال نامه‌ای به رئیس شورای اتحادیه اروپا خواهان به تعویق افتادن موعد برگزیت شد.

برگزیت، انگلیس را به بحران کشانده است

لندن – ایرنا – پس از مخالفت جنجالی رئیس مجلس عوام انگلیس با رأی گیری مجدد پارلمان بر سر طرح قبلی دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا، یک سخنگوی دفتر نخست‌ وزیری اعلام کرد که برگزیت، این کشور را به بحران کشانده است.

تلاش نهایی «ترزا می» برای گرفتن رای موافق پارلمان درباره توافق برگزیت

نخست وزیر انگلیس به نمایندگان پارلمان درباره عواقب رای منفی مجدد به توافق برگزیت هشدار داده و اعلام کرده که در این صورت انگلیس باید مدت طولانی در این اتحادیه باقی مانده و شاید اصلا از آن خارج نشود.

نخست وزیر انگلیس خواستار تعویق برگزیت شد

لندن – ایرنا – یک هفته پس از رای پارلمان انگلیس به تعویق برگزیت، نخست‌وزیر این کشور در نامه‌ای خطاب به دونالد توسک رئیس شورای اروپا، این درخواست را منتقل کرد.

آیا ایتالیا عامل شکست طرح تعویق برگزیت خواهد بود؟

یک هفته نامه آلمانی با استناد به گفته یک مقام پارلمان اروپا از احتمال شکست طرح تعویق تاریخ برگزیت با مخالفت ایتالیا خبر داد.

مخالفت رئیس مجلس انگلیس با رأی گیری مجدد برای برگزیت

لندن- ایرنا- «جان برکو» رئیس مجلس عوام انگلیس روز دوشنبه در اظهارنظری جنجالی تصریح کرد که با رأی گیری مجدد پارلمان برای طرح قبلی دولت «ترزا می» درباره نحوه خروج این کشور از اتحادیه اروپا که تاکنون دوبار رد شده، مخالف است.

توافق دولت انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر تعویق موعد برگزیت

نخست‌وزیر انگلیس، پارلمان را برسر برگزیت کیش کرد

لندن – ایرنا – نخست‌وزیر انگلیس روز پنجشنبه در حالی برای شرکت در نشست سران اتحادیه اروپا و تلاش برای کسب موافقت رهبران اروپا با تعویق اجرای برگزیت راهی بروکسل شد که پارلمان کشورش را متهم ردیف اول ایجاد بحران درروند خروج از اتحادیه اروپا می‌داند.

برگزاری بزرگ‌ترین تظاهرات اعتراضی تاریخ انگلیس برسر برگزیت

لندن - ایرنا - در آستانه خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا، موج عظیم مخالفان برگزیت در حالی در خیابان‌های مرکزی لندن تظاهرات کرده و فریاد برگزاری مجدد همه‌پرسی سردادند که گفته می‌شود این میزان مشارکت در تاریخ این کشور بی‌سابقه بوده است.

تشدید بحران برگزیت؛ تجمع ده‌ها هزار نفر در لندن برای برگزاری همه‌پرسی مجدد

ده‌ها هزار نفر از مردم انگلیس با تجمع در شهر لندن خواستار برگزاری همه پرسی جدیدی درباره خروج این کشور از اتحادیه اروپا شدند.

تعویق برگزیت و توپی که بار دیگر به زمین «ترزا می» افتاد

لندن - ایرنا - با رأی موافق پارلمان انگلیس به تعویق مهلت قانونی خروج این کشور از اتحادیه اروپا، فشارها روی 'ترزا می' نخست‌ وزیر برای ارائه طرح اصلاح‌ شده‌ای که نگرانی پارلمان درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا را رفع کند، افزایش یافت.

نگرانی بروکسل درباره تاثیرات منفی تعویق برگزیت بر روند تصمیم گیری‌های مهم اروپا

یک هفته نامه آلمانی با استناد به سند پنج صفحه‌ای شورای اروپایی نوشت که این اتحادیه معتقد است که تعویق تاریخ برگزیت باید تا قبل از اولین نشست پارلمان جدید اروپا تمام شود تا این کشور نتواند نهادها و تصمیم گیری‌های مهم اروپایی را فلج کند.

بحران برگزیت؛ ۳ روز تا پایان مهلت قانونی انگلیس

همزمان با تداوم کشمکش‌های دولت و پارلمان انگلیس بر سر برگزیت؛ مقامات اتحادیه اروپا اعلام کردند آماده خروج بدون توافق انگلیس از این اتحادیه هستند.

انتقال تصمیم گیری درباره برگزیت از نخست وزیری به مجلس عوام انگلیس

نمایندگان پارلمان انگلیس با رای موافق خود تصمیم گیری درباره خروج از برگزیت را به مجلس عوام واگذار کردند.

شرط مرکل برای پذیرش درخواست لندن برای تعویق تاریخ برگزیت

صدر اعظم آلمان تایید توافق برگزیت از طرف پارلمان انگلیس را شرطی برای پذیرش درخواست لندن برای تعویق تاریخ خروج اعلام کرده و از آمادگی کشورش برای وقوع سناریوی خروج نامنظم خبر داد.

پارلمان انگلیس به طرح تسلط بر روند برگزیت رای مثبت داد

لندن – ایرنا – در حالی که پارلمان انگلیس در آستانه خروج از اتحادیه اروپا روزهای پرحرارتی را پشت سر می گذارد، قانون گذاران این کشور شامگاه دوشنبه به لایحه ای رای دادند که بر خلاف تمایل دولت محافظه کار «ترزا می»، کنترل روند برگزیت را به دست بگیرند.

برگزیت، اوج گیری اختلافات داخلی انگلیس

نابسامانی های ناشی از برگزیت، بزرگترین تظاهرات ضد دولتی را پس از تظاهرات مخالفت با تجاوز به عراق در پایتخت انگلیس شکل داد. 

آغاز تظاهرات 400 کیلومتری هواداران برگزیت

لندن – ایرنا – دو هفته مانده به مهلت قانونی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و درحالی که پارلمان این کشور هفته گذشته به تعویق برگزیت رای داد، هواداران خروج از اتحادیه اروپا از صبح روز شنبه دست به تظاهراتی زدند که از شمال شرق انگلیس آغاز و دو هفته دیگر در مقاب

شرط آلمان برای موافقت با تعویق تاریخ برگزیت

وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد تعویق تاریخ برگزیت که انگلیس خواهان آن است در صورتی معنی دارد که لندن بگوید چه برنامه‌ای برای آن دارد.