آئین نمادین شهر تکانی در بجنورد به روایت تصویر

در آستانه سال نو، در آئینی نمادین، شهر بجنورد برای استقبال از بهار 1398 آماده و رفت و روب شد.مطالب مرتبط

آئین نمادین شهر تکانی در بجنورد به روایت تصویر

در آستانه سال نو، در آئینی نمادین، شهر بجنورد برای استقبال از بهار 1398 آماده و رفت و روب شد.

بهار 98| بارش برف بهاری در بجنورد به روایت تصویر

بارش برف در دومین روز بهار بجنورد را سفیدپوش کرد.

خانه تکانی، آیینی که می تواند دردسرساز شود

سمنان- ایرنا- خانه ‌تکانی به عنوان یکی از آئین‌ های پسندیده برای استقبال از نوروز به دلیل برخی بی دقتی و کم توجهی ها نسبت به مسایل ایمنی و بهداشتی ممکن است آسیب های جزئی یا دائمی ایجاد کند.

آئین سنتی خانه‌تکانی در قزوین

روزهای پایانی هر سال هجری خورشیدی، سنت کهن خانه‌تکانی در منازل خانواده‌های ایرانی رنگ تازه‌ای به خود می‌گیرد و اعضای خانواده به گردگیری و شستن خانه و وسایل آن می‌پردازند و به پیشواز بهار و نوروز باستانی می‌روند. این سنت در سال‌های اخیر در مناطق حاشیه نشین

روزهای شلوغ مرکز معاینه فنی خودرو در بجنورد به روایت تصویر

خراسان شمالی با وجود 7 شهرستان٬ تنها دو مرکز معاینه فنی خودرو دارد و این موضوع باعث شده تا در روزهای پایانی سال مردم برای انجام معاینه فنی خودروی خود٬ ساعت‌ها در صف ماشین‌ها منتظر بمانند.

سال 97 به روایت تصویر

شهر تکانی در بجنورد

در روزهای پایانی سال که همه مشغول تکاندن خانه ها از آلودگی ها و کُهنگی ها هستند، امروز مجالی فراهم شد شهروندان بجنوردی، شهر خود را برای میزبانی از سال نو آماده کنند

با زباله‌های خانه‌تکانی چه کنیم؟

یک کارشناس پسماند اداره محیط زیست استان تهران با تاکید بر تفکیک پسماندهای حاصل از خانه تکانی‌ها گفت: بیشتر پسماندهای تولیدی حاصل از خانه تکانی‌ها پسماندهای حجیم شامل مبلمان منزل، کابینت آشپزخانه و... هستند بنابراین مدیران اجرایی پسماند باید تمهیداتی برای

نیمه دوم استقلال - نساجی به روایت تصویر؛ شاگردان شفر برنده میدان

برای تمام کردن خانه تکانی خودکشی نکنید!

‌یک متخصص طب فیزیکی معتقد است، انجام فشرده کارهای خانه تکانی در روز باقی مانده تا عید می‌تواند با آسیب‌های جدی همراه باشد.

دردسرهای خانه تکانی در دقیقه ۹۰

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نکات ایمنی را برای خانه تکانی ارائه کرد.

بلقیس خانه تکانی کرد

بجنورد- ایرنا- در آستانه نوروز باستانی، محوطه شهر تاریخی «بلقیس» در اسفراین با مشارکت مردم فرهنگدوست و دوستداران محیط زیست و میراث فرهنگی از زباله پاکسازی و آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی شد.

بلقیس، خانه تکانی کرد

بجنورد - ایرنا - در آستانه نوروز باستانی، محوطه شهر تاریخی «بلقیس» در اسفراین با مشارکت مردم فرهنگدوست و دوستداران محیط زیست و میراث فرهنگی از زباله پاکسازی و آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی شد.

خانه تکانی سنتی در روستاهای مازندران

با نزدیک شدن به عید نوروز در ایران مجموعه ای از آیین ها و سنت ها برپا میشود. نخستین سنتی که معمولاً تمام ایرانیان نیز به آن پایبند هستند٬ سنت دیرینه خانه تکانی است.

شب آخر سال و برگزاری آئین چاله گرمی

در آئین کهن اهالی کهگیلویه و بویراحمد بویژه در مناطق عشایری و روستایی آئین اجاق گرم یا چاله گرمی را برگزار می کنند.

خانه تکانی، آیینی که می تواند دردسرساز شود

سمنان- ایرنا- خانه ‌تکانی به عنوان یکی از آیین‌ های پسندیده برای استقبال از نوروز به دلیل برخی بی دقتی و کم توجهی ها نسبت به مسایل ایمنی و بهداشتی ممکن است آسیب های جزئی یا دائمی ایجاد کند.

سنت خانه تکانی

خانه تکانی سنتی است که از دیرباز در ماه های پایانی سال برای استقبال از بهار طبیعت صورت می گیرد. در این سنت کهن، اعضای خانواده به ویژه بانوان، خانه ها را با زدودن گردو غبار برای آغاز سالی نو آماده می کنند.

برگزیدگان «تصویر سال» شانزدهم اعلام شد/ صدقه برای متولی جشن

شانزدهمین جشن «تصویر سال» و جشنواره فیلم «تصویر» عصر جمعه ۲۴ اسفندماه با حضور چهره‌های سینمایی و هنری به کار خود پایان داد.

در خانه تکانی حواسمان به رعایت موارد ایمنی باشد

در روزهای پایانی سال همزمان با خانه تکانی ، رعایت نکردن نکاتی که شاید اصلا فکرش را نمی کنیم می تواند برایمان دردسرساز باشد .

خرید روز پدر در کاشان به‌روایت تصویر

همزمان با میلاد باسعادت امام علی‌(ع) و روز بزرگداشت مقام پدر، بازار گل و شیرینی رونق تازه‌ای گرفته است.