پانزدهمین جشنواره موسیقی مقامی در تربت جام به پایان رسید

مشهد- ایرنا- دبیر جشنواره موسیقی مقامی تربت جام گفت: پانزدهمین جشنواره موسیقی مقامی خراسان بزرگ با معرفی گروه های برتر در این شهرستان به پایان رسید.مطالب مرتبط

پانزدهمین جشنواره موسیقی مقامی در تربت جام به پایان رسید

مشهد- ایرنا- دبیر جشنواره موسیقی مقامی تربت جام گفت: پانزدهمین جشنواره موسیقی مقامی خراسان بزرگ با معرفی گروه های برتر در این شهرستان به پایان رسید.

پایان پانزدهمین جشنواره موسیقی مقامی خراسان رضوی

پانزدهمین جشنواره موسیقی مقامی شهرستانهای خراسان رضوی با معرفی گروههای برتر در تربت جام به کار خود پایان داد.

پایان جشنواره موسیقی مقامی خراسان رضوی در تربت جام

گل گشت بهاری در پایتخت موسیقی مقامی

بجنورد- ایرنا- خراسان شمالی که قطب موسیقی مقامی در کشور است در روزهای نخستین سال نو با نغمه‌ها و آواها میزبان گردشگران و مسافران نوروزی می باشد که هنرمندان این دیار سعی در بیان شادی فرا رسیدن نوروز و یادآوری آیین های آن دارند.

موسیقی آیینی نوروز خراسان به روایت هوشنگ جاوید

هوشنگ جاوید گفت: در حقیقت موسیقی آیینی نوروز در خراسان به خود شکل موسیقی ضربی و ریتمیک برمی‌گردد؛ یعنی اگر بخواهیم برای آن مقامی را درنظر بگیریم، یک بخش عمده آن موسیقی‌های ریتمیک و ضربی است و ترانه‌سازی بر اساس ریتم صورت گرفته است.

تصویربرداری «زیر همکف» به پایان رسید

تصویربرداری سریال «زیر همکف» در میدان ونک به پایان رسید و صداگذاری و ساخت موسیقی کار توسط امیر شریفی و بهنود یثربی شروع شده است.

جشنواره موسیقی فجر به سلامت از بحران اقتصادی گذشت

تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره موسیقی فجر به ویژه با توجه به مشکلات اقتصادی سال جاری، بسیار تلاش و سعی کردیم مشکلات مالی به جشنواره آسیب نزند.

فراخوان جشنواره ملی موسیقی جوان منتشر شد

«سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان» در سه بخش اصلی (موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی نواحی ایران و موسیقی کلاسیک) برگزار می‌شود.

جشنواره‌ای که با خرج مردم برگزار می‌شود/ حال خوب جمعی در «کوچه»

دبیر دومین فستیوال موسیقی «کوچه» با اشاره به انگیزه‌های برگزاری این رویداد خصوصی حوزه موسیقی، از جذابیت‌های یک ویژه‌برنامه موسیقایی در روزهای پایان سال سخن گفت.

پانزدهمین دوره جشنواره دانش‌آموزی فیلم دفاع مقدس+عکس و فیلم

در ادامه برگزاری جشنواره‌های شاد دانش‌اموزی فیلم دفاع مقدس با محوریت مناطق محروم و آسیب‌دیده در کشور، پانزدهمین دوره این جشنواره به مدت دوهفته برگزار شد که در مجموع بیش از بیست هزار دانش اموز و معلمین آنان از این برنامه‌ها بصورت کاملا رایگان استفاده کردند

فراخوان سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان منتشر شد

«سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان» در سه بخش اصلی (موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی نواحی ایران و موسیقی کلاسیک) برگزار خواهد شد.

جزئیات فراخوان سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان منتشر شد

انجمن موسیقی ایران فراخوان نحوه حضور هنرمندان برای شرکت در سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در سه بخش اصلی را منتشر کرد.]]>

«موسیقی فجر ۳۴» روی میز نقد و بررسی/ آیین‌نامه اصلاح می‌شود

جلسه نقد و بررسی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر روز شنبه ۲۵ اسفند ماه با حضور علی ترابی رییس جشنواره و دیگر دست اندرکاران این رویداد برگزار شد.

دومین جشنواره موسیقی سنتی نوروزگاهی در سمنان برگزار می‌شود

سمنان - شهردار سمنان با بیان اینکه دومین جشنواره موسیقی سنتی نوروزگاهی در این شهر برگزار می‌شود، گفت: این جشنواره شامل اجرای موسیقی نواحی استان سمنان خواهد بود.

پرده آخر جشنواره سی‌وچهارم/پاسخ به تمام پرسش‌ها درباره موسیقی فجر

در نشست نقد و بررسی سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر به پرسش‌هایی درباره حضور بانوان و گروه‌های خارجی، انتخاب دبیر آتی و همچنین اجرای آثار دبیر جشنواره سی‌وچهارم، گنجاندن بخش پاپ و غیررقابتی بودن جشنواره پاسخ داده شد.

فراخوان سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان منتشر شد

انجمن موسیقی ایران فراخوان نحوه حضور هنرمندان برای شرکت در سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در سه بخش اصلی را منتشر کرد.

نگرشی که به ضرر موسیقی نواحی است

«ایرادی که من به جشنواره‌های موسیقی وارد می‌دانم این است که گروه‌نوازی و تشکیل گروه را به موسیقی نواحی تحمیل کرده‌اند.»

جلسه نقد و بررسی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر آغاز شد

جلسه نقد و بررسی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر از دقایقی پیش در سالن جلسات دفتر موسیقی آغاز شد.

نخستین جشنواره موسیقی گروه نوازی« توفیق» برگزار شد

زنجان- شهرداری زنجان در راستای اعتلای فرهنگ و هنر شهر زنجان با برگزاری جشنواره‌های متعدد توانسته گامی ارزشمند در این زمینه بردارد و برگزاری جشنواره موسیقی گروه نوازی « توفیق»دراین راستا است.

پانزدهمین جشنواره دانش آموزی فیلم دفاع مقدس در گچساران برگزار شد

یاسوج- پانزدهمین جشنواره شاد دانش آموزی فیلم دفاع مقدس در شهرستان گچساران برگزار شد.