مصاحبه| اجرای قرارداد الجزایر و اهمیت آن برای توسعه روابط ایران و عراق

یک نویسنده و تحلیلگر عراقی سفر رئیس جمهوری ایران به عراق را تاکیدی بر تداوم رابطه بین دو کشور و افق‌های پیش رو برای افزایش آن توصیف کرد.مطالب مرتبط

مصاحبه| اجرای قرارداد الجزایر و اهمیت آن برای توسعه روابط ایران و عراق

یک نویسنده و تحلیلگر عراقی سفر رئیس جمهوری ایران به عراق را تاکیدی بر تداوم رابطه بین دو کشور و افق‌های پیش رو برای افزایش آن توصیف کرد.

ضمانت اجرای قرارداد الجزایر ماهیت روابط سیاسی ایران و عراق است/ به لحاظ مبانی نمی‌توانیم چیزی را در این قرارداد تغییر دهیم

یک استاد حقوق بین‌الملل گفت: بالاترین ضمانت اجرایی هر معاهده بین المللی سطح و ماهیت روابط سیاسی دو کشور است.]]>

مصاحبه| صباح زنگنه مطرح کرد: توسعه الگوی روابط ایران و عراق به دیگر کشورها

کارشناس تحولات غرب آسیا با اشاره به توافقات انجام شده در سفر ریاست جمهوری به بغداد که به توسعه مناسبات ایران و عراق منجر خواهد شد، گفت: با شروع این الگو سازی و سرمایه گذاری در روابط دوجانبه می توان بر محور آن، چنین روابطی را توسعه داد.

قهرمان‌پور: قرارداد 1975 میان ایران و عراق اجرایی شود اتفاقی راهبردی رخ داده است

رحمان قهرمان‌پور، کارشناس مسایل بین‌الملل معتقد است اگر سفر حسن روحانی به عراق موجب شود تا قرارداد 1975 الجزایر به طور کامل اجرا شود این یک اتفاق مهم و راهبردی در روابط دو کشور خواهد بود.

گزارش: عصر طلایی ایران و عراق در "الجزایر"؛ قراردادی که صدام پاره کرد دوباره احیا شد

طلایی‌ترین دوره روابط ایران و عراق موجب شد تا قرارداد الجزایر که پس از پیروزی انقلاب توسط صدام پاره شده بود و در دوره عراق جدید نیز دچار اما و اگرهایی شده بود، در بیانیه رسمی مشترک دوباره احیا شود.

توسعه روابط ایران و عراق سیلی محکمی به آمریکا زد

تهران- ایرنا- امام جمعه دماوند گفت: توسعه روابط دو کشور ایران و عراق در زمینه های مختلف، سیلی محکم و دردناکی به آمریکا زد و لازم است تا این روابط با دیگر کشورهای منطقه نیز تقویت شود.

نجفی: ظرفیت‌های زیادی برای توسعه روابط بین ایران و عراق وجود دارد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «ظرفیت‌های بسیار زیادی برای توسعه روابط میان ایران و عراق به خصوص در حوزه‌های اقتصادی وجود دارد»، گفت: البته روابط تجاری و اقتصادی باید متقابل و نه یک‌جانبه باشد.

سفر روحانی به عراق توطئه‌های احتمالی میان روابط دو کشور را خنثی می‌کند

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: پیام سفر رییس جمهور به عراق برای کشورهای رقیب در منطقه این است که روابط ایران و عراق در بالاترین سطح و بهترین وضعیت قرار دارد و روابط این دو کشور دارای روابط عمیقی است.

سفر رییس جمهوری بلندترین گام در توسعه روابط اقتصادی با عراق است

ارومیه - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی گفت: سفر رییس جمهوری به عراق بلندترین گام در توسعه روابط تجاری 2 کشور ایران و عراق است.

قنادباشی: روابط ایران و عراق فرادیپلماتیک و «برادرانه اسلامی» است

کارشناس مسائل منطقه‌ای گفت: روابط افتخارآمیز ایران و عراق به یک روابط فرادیپلماتیک تبدیل شده است و نشان می‌دهد که این روابط تنها محدود به روابط معمول دیپلماتیک نیست.

مقایسه سفر ترامپ و روحانی به عراق/ سال‌ها حضور در عراق نتوانسته روابط واشنگتن و بغداد را در مسیر مطلوب قرار دهد

استاد دانشگاه یو سی ال اِی با اشاره به اهمیت سفر روحانی به عراق، بغداد را دارای تمایلی قوی برای ادامه رابطه با تهران دانست و گفت: این سفر نشان داد سال‌ها حضور آمریکا در عراق نتوانسته روابط دو کشور را در مسیر مطلوب قرار دهد]]>

بلومبرگ: تقویت روابط اقتصادی ایران و عراق؛ آمریکا به حاشیه رانده شد

بلومبرگ با اشاره به تلاش آمریکا برای تشویق عراق به‌منظور کاهش روابط اقتصادی‌ با ایران، می‌نویسد در جریان دیدار روحانی از عراق، دو کشور توافقاتی را برای گسترش همکاری‌های اقتصادی در حوزه‌های مختلف منعقد کردند.

توسعه روابط با همسایگان بر اساس احترام متقابل تقویت شود

قم - ایرنا - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید با اشاره به سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران به عراق بر حفظ روابط با همسایگان بر اساس حُسن همجواری و حفظ حق حاکمیت آنان و توسعه روابط بر پایه احترام متقابل تاکید کرد.

ناظم دباغ: عراق با استقبال باشکوه از روحانی، استقلال خود را به نمایش گذاشت

نماینده دولت اقلیم کردستان عراق در ایران، با اشاره به اهمیت سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به عراق و استقبال مقامات این کشور از وی گفت: این سفر این پیام را برای کشورهای منطقه و جهان داشت که ایران و عراق به عنوان دو همسایه نقش مهمی در ایجاد صلح و ثبا

توضیح سفارت الجزایر درباره خبر یک سخنرانی

تهران - ایرنا - سفارت الجزایر در تهران با انتشار بیانیه ای، با تاکید بر اراده این کشور بر گسترش روابط با ایران و پیشگیری از اقداماتی که مانع روند مطلوب روابط دو کشور باشد، در باره یک سخنرانی، توضیح داد.

اخضر ابراهیمی: الجزایر را به سوی سناریوی عراق و لیبی نکشانید

دیپلمات کهنه‌کار و وزیر خارجه پیشین الجزایر از الجزایری‌ها خواست از کشورشان حفاظت کرده و همانند عراق و لیبی آن را ویران نکنند.

توسعه روابط با همسایگان بر اساس احترام متقابل تقویت شود

قم- ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید با اشاره به سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران به عراق بر حفظ روابط با همسایگان بر اساس حُسن همجواری و حفظ حق حاکمیت آنان و توسعه روابط بر اساس احترام متقابل تاکید کرد.

خوزستان در طرح های اقتصادی عراق، سوریه و لبنان مشارکت کند

اهواز - ایرنا - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر توسعه روابط اقتصادی کشور، گفت: با توجه به تجارب خوزستان در شرایط جنگی، این استان برای کار و اجرای طرح های اقتصادی در عراق، سوریه و لبنان همت کند.

خوزستان در طرح های اقتصادی عراق، سوریه و لبنان مشارکت کند

اهواز - ایرنا - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر توسعه روابط اقتصادی کشور، گفت: با توجه به تجارب خوزستان در شرایط جنگی، این استان برای کار و اجرای طرح های اقتصادی در عراق، سوریه و لبنان همت کند.

مصاحبه| نویسنده عراقی: سفر روحانی تلاش‌های جبهه تضعیف کننده روابط ایران و عراق را بی‌اثر کرد

یک نویسنده و تحلیلگر سیاسی عراقی سفر رئیس جمهوری ایران را تحکیم بخش پیوند و رابطه بین دو کشور دانست.