سنجش شایستگی‌های حرفه‌ای مدیران مدارس، برنامه طرح مدرسه محوری

وزیر آموزش و پرورش گفت: سنجش شایستگی‌های حرفه‌ای مدیران مدارس از برنامه های مدرسه محوری است و مدیران باید در دوره‌هایی شرکت کنند و اگر برای سال بعد شایستگی نداشته باشند، مدیر نمی شوند.مطالب مرتبط

مدرسه های تخریبی هرمزگان تا افق 1400 به صفر می رسد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: طبق برنامه ریزی و هدف گذاری صورت گرفته، تا افق 1400 سال بنا داریم با کمک خیران تعداد مدرسه های تخریبی و غیراستاندارد در استان را به صفر برسانیم.

اجرای طرح هر مدرسه یک نهالستان در مدارس فرخشهر

امسال طرح هر مدرسه یک نهالستان در مدارس فرخشهر از توابع استان چهارمحال و بختیاری اجرا شد.

جشنواره خیرین مدرسه‌ای برگزار می شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: رویکرد بیست‌ویکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در سال 98 برگزاری این آئین به صورت مدرسه‌ای است به این نحو که از خیری که اقدام به ساخت مدرسه کرده در همان فضای آموزشی قدردانی شود.

ضرورت حرکت مدارس بر مدار پژوهش

استاندار آذربایجان شرقی بر پژوهش محوری آموزش ها در مدارس تاکید کرد.

اقدامات ایمنی وتدابیر پیشگیرانه برای مدارس در برابر بارش های شدید

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران در اطلاعیه ای به مدیران مدارس نسبت به رعایت موارد ایمنی و اقدامات پیشگیرانه برای مدارس، با توجه به احتمال وقوع بارندگی شدید و سیل مواردی را متذکر شد.

وجود انحراف در اجرای دستورالعمل شهریه مدارس غیردولتی/دفاع آموزش و پرورش از سرمایه‌گذاری افراد خاص برای ساخت مدرسه

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: تعدادی از مدارس هنوز انحرافاتی در زمینه اجرای آیین‌نامه‌ها به خصوص در بحث عدول از دستورالعمل شهریه و دریافت شهریه‎های اضافی دارند.]]>

بطحایی از آب‌گرفتگی ٢٥٦ مدرسه استان گلستان خبر داد

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: ‏تاکنون 256 مدرسه استان‫گلستان دچار آب‌گرفتگی شده و در پی آن خساراتی نیز به این مدارس وارد شده است.

اقدامات ایمنی و تدابیر پیشگیرانه جهت حفاظت از مدارس تهران

سازمان نوسازی مدارس استان تهران به دلیل بارندگی شدید در این استان از مدیران مدارس خواست اقدامات ایمنی و تدابیر پیشگیرانه لازم برای حفاظت از مدارس استان تهران را اتخاذ کنند.]]>

هزینه اقامت یک شب در مدارس سمنان چقدر است؟

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: امیدوارم آموزش و پرورش روزی فارغ از برنامه‌هایی همچون مهمانداری، مدرسه سازی، مدیریت درمانگاه و...تمرکزش فقط و فقط معطوف به آموزش و پرورش باشد و لاغیر.

انعقاد تفاهمنامه‌ وزارت آموزش و پرورش با سازمان مدارس استثنایی

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر پارا المپیادهای مدرسه‌ای در مدارس استثنایی برگزار می‌شود که قرار شده در راستای گسترش فعالیت‌ها با سازمان مدارس استثنایی کشور تفاهمنامه‌ای در حوزه تربیت‌بدنی دانش آموزان با نیازهای ویژه داشته با

عملیات اجرایی مدرسه 6 کلاسه در درمیان آغاز شد

بیرجند - ایرنا - عملیات اجرایی یک مدرسه 6 کلاسه در شهر اسدیه درمیان با حضور فرماندار، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان شهرستان آغاز شد.

10 توصیه مهم پیشگیرانه به مدیران مدارس استان تهران

400 مدرسه در سطح استان یزد میزبان مسافران نوروزی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اسکان 5 هزار نفر از مسافران نوروزی در مدارس و مراکز رفاهی یزد گفت: قریب به 400 مدرسه در سطح استان یزد میزبان مسافران نوروزی است.

با انواع مدارس شبانه‌روزی در جهان آشنا شویم

مدارس شبانه روزی به دلیل عرضه خدمات آموزشی و تربیتی ویژه و متنوع و داشتن دانش آموزان دارای تقاضای خاص که عموما با مدرسه بعد مسافت دارند، مورد اقبال قرار گرفته‌اند و در تمام کشورهای برخوردار یا کم برخوردار وجود دارند.

با تدوین سند ۱۴۱۴ متناسب با درس ملی، گام دوم انقلاب را درسال ۹۸ اجرایی می کنیم

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اجرای کامل برنامه درسی ملی، توجه کردن به برنامه‌ریزی آموزشی در کنار برنامه‌ریزی درسی، ارتقای توانمندی و مهارت مدرسه به‌عنوان بستر تربیت را از سرفصل‌های اصلی برنامه سازمان پژوهش در سال جدید است.

دسترسی آسان مردم به مدیران اولویت برنامه های استان مرکزی است

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: ساز و کارهای تسهیل دسترسی مردم به مدیران با هدف رفع مشکلات و تسریع کارهای اداری برنامه اولویت دار سال آتی در این استان است.

ابراز امیدواری نسبت به حضور مجدد فردوسی‌پور در صداوسیما در سال جدید

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی، در واکنش به اعمال فشار بر برنامه ۹۰ و عادل فردوسی‌پور، تهیه‌کننده و مجری این برنامه تلویزیونی، محبوبیت بالای برنامه ۹۰ را ناشی از اجرای خوب و حرفه‌ای فردوسی‌پور دانست.]]>

340 مدرسه در گیلان برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شد

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه 340 مدرسه در گیلان برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شد گفت: از 28 اسفند پذیرش در مدارس شروع می‌شود.

مدرسه اینورس در یک نگاه

مدرسه اینورس نخستین مدرسه تخصصی هنرهای دیجیتال در ایران است که با هدف ایجاد تغییر در بستر آموزشی تأسیس شده است.

تجهیز آزمایشگاه‌های مدارس با تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه برای حمایت و خرید کالاهای ساخت داخل، گفت: تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی یکی از ملزومات مورد نیاز در مدارس است که با ابلاغ بخشنامه‌ای به کلیه مدارس، خواسته شد تا تمام تجهیزات خود را فقط از ساخت داخل خرید