۲ اثر از سیستان و بلوچستان در فهرست آثار طبیعی کشور ثبت شد

زاهدان- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ۲ اثر چشمه «شورعین» و ساحل «گوردیم» شهرستان کنارک در فهرست آثار طبیعی کشور به ثبت رسید.مطالب مرتبط

2 اثر از سیستان و بلوچستان در فهرست آثار طبیعی کشور ثبت شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: 2 اثر چشمه شورعین و گوردیم کنارک در فهرست آثار طبیعی کشور به ثبت رسید.

2 اثر سیستان و بلوچستان در فهرست آثار طبیعی کشور ثبت شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: 2 اثر چشمه شورعین و گوردیم کنارک در فهرست آثار طبیعی کشور به ثبت رسید.

۲ اثر از سیستان و بلوچستان در فهرست آثار طبیعی کشور ثبت شد

زاهدان- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ۲ اثر چشمه «شورعین» و ساحل «گوردیم» شهرستان کنارک در فهرست آثار طبیعی کشور به ثبت رسید.

ثبت دو اثر از سیستان و بلوچستان در فهرست آثار طبیعی کشور

دو اثر چشمه شورعین و گوردیم کنارک در فهرست آثار طبیعی کشور به ثبت رسید.

ثبت 43 اثر دیگرسیستان و بلوچستان در فهرست آثار ملی

43 اثر طبیعی و تاریخی دیگر از سیستان و بلوچستان در فهرست آثار ملی ثبت شد.

ثبت 2 اثر از سیستان و بلوچستان در فهرست آثار طبیعی کشور

ثبت ۲۷ اثر طبیعی در فهرست میراث ملی- طبیعی کشور

در کمیته ثبت و حریم میراث طبیعی کشور ۲۷ اثر طبیعی کشور از استان‌های زنجان، گیلان، لرستان، اردبیل، سیستان و بلوچستان، ایلام، فارس آذربایجان غربی، یزد، قزوین، قم، خراسان شمالی و سمنان پس از بررسی کارشناسان میراث فرهنگی و طبیعی واجد ارزش ثبت شناخته شد.]]>

سیستان و بلوچستان قهرمان مسابقات پاورلیفتینگ کشور شد

دبیر هیئت بدنسازی و و پرورش اندام سیستان و بلوچستان گفت: رقابت‌های پاورلیفتینگ کشور در چهار رده سنی با قهرمانی سیستان و بلوچستان به کار خود پایان داد.

سیستان و بلوچستان از نظر دولت استراتژیک‌ترین استان کشور است

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه دولت معتقد است سیستان و بلوچستان مهمترین و استراتژیک‌ترین استان کشور است، گفت: لازمه بهره‌گیری از فرصت استثنایی توجه دولت به سیستان و بلوچستان ایثار، فداکاری، نظم‌بخشی و جدیت مسئولان و مدیران استانی است.

ثبت هزار و ۳۸۴ اثر تاریخی قزوین در فهرست آثار ملی

مدیر کل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: برای حفاظت و نگهداری از مواریث ارزشمند تاریخی – طبیعی و معنوی استان قزوین، هزار و ۳۸۴ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

چنارهای روستای فانفین الموت در فهرست آثار ملی به ثبت رسید

قزوین - ایرنا - مجموعه چنارهای روستای فانفین موسوم به هفت چنار واقع در بخش الموت غربی با هدف حفاظت و نگهداری از مواریث ارزشمند طبیعی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

ثبت 3 اثر تاریخی خوزستان در فهرست آثار ملی

دو اثر تاریخی از شهرستان گتوند و یک اثر از مسجد سلیمان با دریافت کد از سوی سازمان میراث فرهنگی، در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیدند.]]>

درخت گردوی کهنسال روستای زناسوج در فهرست آثار ملی ثبت شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: در راستای حفاظت و نگهداری از مواریث ارزشمند طبیعی، درخت گردوی کهنسال زناسوج در بخش الموت غربی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

3 اثر تاریخی و فرهنگی تهران در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد

تهران- ایرنا- سه اثر تاریخی و فرهنگی تهران بر اساس تصمیم کمیسیون ثبت آثار غیرمنقول سازمان میراث فرهنگی کشور در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسید.

153 درصد صادرات سیستان و بلوچستان به پاکستان رشد داشته است

زاهدان - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: صادرات کالا در 11 ماه امسال از سیستان و بلوچستان به کشور پاکستان به ارزش بالغ بر 530 میلیون و 580 هزار و 997 دلار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش 153 درصد رشد نشان می دهد.

8 اثر لرستان در فهرست آثار ناملموس ثبت شد

معاون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: 8 اثر لرستان در فهرست آثار ناملموس کشور ثبت شد.

ذخیره گاه جنگلی ارس در آبیک به ثبت فهرست آثار ملی رسید

قزوین - ایرنا - ذخیره گاه جنگلی ارس صمغ آباد واقع در شهرستان آبیک در فهرست میراث ملی طبیعی به ثبت رسید.

اختصاص 6 هزار میلیارد تومان اعتبار برای توسعه سیستان و بلوچستان

اتخاذ راهبردهای زودبازده برای رفع چالش‌های سیستان و بلوچستان از اولویت‌های وزارت کشور است.

رونمایی از مستندات چهل سالگی انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان

زاهدان - مدیرکل صداوسیمای مرکز سیستان و بلوچستان گفت: مجموعه مستند «چهل سند و چل زاد» با محوریت پیروزی انقلاب اسلامی ایران در استان سیستان و بلوچستان رونمایی شد.

6 اثر طبیعی و تاریخی آذربایجان غربی ثبت ملی شد

ارومیه - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: چهار اثر تاریخی و 2 اثر طبیعی آذربایجان‌غربی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.