از دارالعلوم تا دانشگاه تهران

«روز جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۱۳ دانشگاه تهران طی مراسمی افتتاح شد. پس از آغاز کار دانشگاه، روز شنبه ۲۵ اسفند ماه سال ۱۳۱۳ اولین جلسه شورای دانشگاه تشکیل شد و طبق مقررات که بایستی از هر دانشکده رئیس و حداقل یک استاد در شورا عضویت داشته باشد، شورای دانشگاه انتخاب شمطالب مرتبط

جذب دانشجوی همکار در مدرسه تابستانی دانشگاه تهران

اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در فراخوانی از دانشجویان دانشگاه تهران برای همکاری در بخش اجرایی دومین دوره مدرسه تابستانی بین‌الملل دانشگاه تهران دعوت به عمل آورد.

چهار تفاهم‌نامه میان دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران امضا شد

چهار تفاهم‌نامه همکاری در حوزه‌های بین‌المللی، پژوهشی، دانشجویی و توسعه در نشست مشترک هیئت‌ رئیسه دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران، به امضا دو رئیس دانشگاه رسید.

دانشگاه تهران در «ساعت زمین» خاموش می‌شود

دانشگاه تهران در جهت حفظ محیط‌ زیست و حرکت به سوی دانشگاه سبز، در رویداد بین‌المللی «ساعت زمین» مشارکت می‌کند.

خاموشی دانشگاه تهران به وقت "ساعت زمین"

دانشگاه تهران در جهت حفظ محیط‌ زیست و حرکت به سوی دانشگاه سبز، در رویداد بین‌المللی «ساعت زمین» مشارکت می‌کند.

اقامه نماز جمعه تهران در دانشگاه تهران

ستاد نماز جمعه تهران: نماز عبادی سیاسی جمعه تهران از شانزدهم فروردین ۱۳۹۸ در محل دانشگاه تهران برگزار می‌شود

مراسم معنوی اعتکاف در دانشگاه تهران

همزمان با سیزدهم رجب، میلاد امام علی(ع) و شروع ایام البیض ماه رجب، مراسم معنوی اعتکاف ۱۳۹۸ در دانشگاه تهران برگزار شد که دانشجویان و اساتید و پرسنل این دانشگاه در این مراسم سه روزه شرکت کردند.

دانشگاه علم و صنعت 2 مرکز نو آوری راه اندازی می کند

تهران-ایرنا- معاون پژوهشی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به ایجاد یک مرکز نوآوری در این دانشگاه گفت: در بهار امسال نیز 2 مرکز تخصصی جدید راه اندازی می شود .

شعار سال ۹۸ مرکز مشاوره دانشگاه تهران اعلام شد

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران شعار سال ۹۸ این مرکز را «ارتقاء سواد سلامت روان و ترویج اهمیت روابط انسانی» نام نهاد.

پایان دومین دوره مسابقه سخنرانی‌های ترویجی UT-TED دانشگاه تهران

دومین دوره مسابقات سخنرانی­‌های ترویجی UT-TED با هدف طرح و تبادل پیشنهادهای علمی و انگیزشی، ۱۹ و ۲۰ اسفند­ ۱۳۹۷ در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

آمادگی دانشگاه فنی و حرفه ای برای امدادرسانی به سیل زدگان

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از آمادگی مراکز این دانشگاه در استان های سیل زده برای امدادرسانی و اسکان مسافران نوروزی و مردم سیل زده خبر داد.

موزه‌های فرهنگی دانشگاه تهران میزبان گردشگران نوروزی

تهران- ایرنا- باغ موزه نگارستان و خانه موزه مقدم، موزه‌های فرهنگی و تاریخی دانشگاه تهران از 2 تا 16 فروردین 98، میزبان گردشگران نوروزی است.

دانشگاه آزاد کمیته مقابله با بحران تشکیل داد

تهران- ایرنا- سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: بعد از وقوع سیل بلافاصله کمیته مقابله با بحران در سازمان مرکزی این دانشگاه تشکیل شد و هم اکنون امدادرسانی به مناطق سیل زده در حال انجام است.

اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر تهران در ماژان خوسف

140 نفر از دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر تهران، با سفر به بخش ماژان خوسف در ایام عید به مردم روستاهای این بخش خدمت رسانی می کنند.

ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور آغاز شد

تهران- ایرنا- مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از آغاز ثبت نام اینترنتی رشته های بدون آزمون این دانشگاه ویژه مهرماه سال 98 خبر داد.

دانشگاه "گوتنبرگ" یکی از اصلی‌ترین دانشگاه‌های اروپا

دانشگاه "گوتنبرگ"(Gothenburg) بزرگترین دانشگاه در شبه جزیرهٔ اسکاندیناوی و از اصلی‌ترین دانشگاه‌های قاره اروپا است که در کشور سوئد واقع شده است.

ایجاد مرکز رشد مشترک دانشگاه گلستان با علوم پزشکی/طرح آبیاری هوشمند کشاورزی اجرا می‌شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان با اشاره به همکاری خوب این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی، گفت: سال ۹۸ مرکز رشد مشترک بین این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی گلستان راه‌اندازی می‌شود.

جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه تهران برگزار شد

جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی با حضور اعضای کمیته در دفتر معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.

گسترش همکاری‎‎های علمی دانشگاه‌های کنیا با دانشگاه یزد

سفیر کشور کنیا و دبیر اول آن کشور در نشستی با رییس و تنی چند از مسئولان دانشگاه یزد در خصوص توسعه همکاری‌های علمی بین این دانشگاه و دانشگاه‌های کشور کنیا به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مرکز رشد مشترک دانشگاه گلستان با دانشگاه علوم پزشکی راه‌اندازی می‌شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان با اشاره به همکاری خوب این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی، گفت: سال ۹۸ مرکز رشد مشترک بین این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی گلستان راه اندازی می‌شود.

تسویه بدهی گذشته دانشگاه پیام نور در سال ۹۷/ هیچ تعدیل نیرویی نخواهیم داشت

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور تاکید کرد: وضعیت مناسب حال حاضر دانشگاه نتیجه همدلی، همکاری مجموعه پیام نور است و این همدلی و همکاری موجب شده بتوانیم بدهی‌های دانشگاه را تسویه کنیم و جا دارد از مجموعه بزرگ دانشگاه پیام نور قدردانی شود.