اتصال دریای خزر با دریای جنوب ظرفیت عظیم گذرگاهی را در اختیار جهان می‌گذارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دریای پهناور خزر در شمال یک فرصت بزرگ برای تعامل یا کشورهای منطقه است، اتصال این دریا با دریای جنوب ظرفیت عظیم گذرگاهی را در اختیار جهان قرار می‌دهد.مطالب مرتبط

تسنیم گزارش می‌دهد؛ نوار ساحلی دریای خزر جامانده از گردشگری ساحلی و دریایی

شاید زمان‌های نه چندان دور سواحل دریای خزر مکانی عمومی برای گردشگران داخلی و خارجی بوده اما امروز از این سواحل بکر دریای خزر جایی نمانده که مردم از این نعمت خدادادی بهره ببرند و بیشتر سواحل دریای شمال توسط بخش‌های خصوصی و دستگاه‌های اجرایی بلعیده شد.

زلزله در دریای خزر

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳.۸ ریشتر دریای خزر را لرزاند.]]>

دریای خزر لرزید

ساری - ایرنا - زمین لرزه ای به بزرگی چهار و 9 دهم درجه در مقیاس امواج درونی زمین ( ریشتر ) شامگاه امروز دریای خزر را لرزاند .

نصب 3 پل‌ ارتباطی برای اتصال جاده بندر ترکمن به گمیشان

تهران-ایرنا- فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 30 نیروی زمینی ارتش از تلاش نیروهای امدادی ارتش با استفاده از ماشین‌آلات و ادوات مکانیکی ارتش برای لایروبی مصب رودخانه گرگان‌رود و تسریع روند تخلیه سیلاب در دریای خزر خبر داد و گفت: 3 پل ارتباطی برای اتصال جاده بن

اختلاف سودان و مصر بر سر نفت دریای سرخ بالا گرفت

مقامات سودان سفیر مصر در خارطوم را فرا خواندند تا اعتراض خود را نسبت به برگزاری غیر قانونی مزایده های گاز و نفت در دریای سرخ در منطقه حلایب اعلام کنند. این منطقه مورد ادعای هر دو طرف است .

تشکیل موج‌های 2 متری در انتظار خلیج فارس و دریای خزر

سازمان هواشناسی کشور برای خلیج فارس و دریای خزر، تشکیل موج‌های 2 متری پیش‌بینی کرد.

چین آمریکا را با ساخت پایگاه در دریای جنوبی به چالش می کشد

پکن- ایرنا- چین درصدد ساخت یک پایگاه لجستیک و خدمات راهبردی در دریای جنوبی است که یکی از اصلی ترین اهداف آن به چالش کشیدن برنامه آمریکا برای حضور نظامی گسترده در این منطقه است.

خلیج فارس و دریای عمان همچنان مواج است

کیش -ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: براثر وزش بادهای غربی آبهای خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان بویژه در ساعت های بعداز ظهر همچنان مواج است.

تسریع روند تخلیه آب گرگان‌رود به دریای خزر

ارشد نظامی ارتش در منطقه گلستان از تلاش نیرو‌های امدادی ارتش برای لایروبی مصب رودخانه گرگان‌رود و تسریع روند تخلیه سیلاب در دریای خزر خبر داد

آسیب جدی به ذخیره دریای خزر با صید ماهیان بارور

‌رییس اداره محیط زیست لنگرود گفت: صیادان غیرمجاز نیز با سوءاستفاده از این موقعیت در حالی که ماهیان سفید برای تخم‌ریزی در بستر امن و پرتغذیه رودخانه آرام می‌گیرند، تور صیادیشان را پهن و با صید ماهیان بارور، بی‌رحمانه به این ذخیره مهم دریای خزر آسیب می‌رسان

خلیج فارس و دریای عمان مواج است

بندرعباس- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: بر اثر افزایش سرعت بادهای غربی، دریا امروز سه شنبه در محدوده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان بویژه در ساعت های بعد از ظهر و شب مواج پیش بینی می شود.

خلیج فارس و دریای عمان همچنان مواج است

بندرعباس-ایرنا-کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: براثر وزش بادهای غربی از روز گذشته تاکنون دریا در محدوده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان بویژه در ساعت های بعداز ظهر همچنان مواج است.

روحانی لایحه حفاظت زیستی دریای خزر را به مجلس ارسال کرد

رئیس‌جمهور لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی، الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر را برای سیر مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

زلزله ۴.۹ ریشتری سواحل شمالی ایران را لرزاند

بر اساس اطلاعات منتشر شده، زلزه ۴.۹ ریشتری در محدوده آب‌های کشور آذربایجان در جنوب‌غربی دریای خزر رخ داده است.

طرح سین هشتم در نوار ساحلی دریای عمان اجرا شد

زاهدان- ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: نوار ساحلی دریای عمان در حوزه استان سیستان و بلوچستان در آستانه فرارسیدن سال نو و ایام نوروز با اجرای طرح سین هشتم پاکسازی شد.

امواج دو متری در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای خزر

سازمان هواشناسی هشدار داد از فردا تا چهارشنبه دریای خزر، خلیج فارس، و تنگه هرمز مواج خواهد بود و ارتفاع امواج به دو متر خواهد رسید.

جوانان می‌توانند کشتی انقلاب را از دریای پرتلاطم عبور دهند

نماینده مردم ارومیه با تأکید بر اینکه باید بیانیه گام دوم را نصب العین قرار دهیم، گفت: جوانان می‌توانند کشتی انقلاب را از دریای پرتلاطم عبور دهند.

روسیه: ناتو فعالانه درصدد نظامی کردن دریای سیاه است

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، ناتو در حال نظامی کردن دریای سیاه است: حضور نظامی خود در شرق اروپا را افزایش داده، سامانه‌های ضد موشکی در خاک رومانی مستقر کرده و فعالانه به اقدامات جاسوسی در نزدیکی مرزهای روسیه می‌پردازد.

اخطاریه هواشناسی درباره وضعیت مواج خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان

هواشناسی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان اخطار داد.]]>

تشکیل موج‌هایی تا ارتفاع 3 متر در خلیج فارس و دریای عمان طی 4 روز پیاپی

تشکیل موج‌هایی تا ارتفاع 3 متر در خلیج فارس و دریای عمان طی 4 روز پیاپی از امروز یکشنبه چهارهم فروردین تا چهارشنبه پیش‌بینی می‌شود.