سایت تحقیقات باستان شناسی در روستای شال خلخال ایجاد می‌شود
مطالب مرتبط

سایت تحقیقات باستان شناسی در روستای شال خلخال ایجاد می‌شود

بررسی‌های باستان شناسی ایران و آلمان در کرمان به فصل پنجم رسید

پنجمین فصل بررسی‌های مشترک باستان شناسی ایران و آلمان با حضورتیم باستان شناسی و علوم میان رشته‌ای در جنوب کرمان در حال انجام است.

موزه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی بیرجند برای بازدید نوروزی آماده شد

درهای موزه باستان شناسی و مردم شناسی بیرجند پس از مرمت، ساماندهی و بهسازی کارشناسان و مرمت گران در خراسان جنوبی به روی مردم گشوده شد.]]>

موزه‌های باستان‌شناسی و مردم‌شناسی بیرجند بازگشایی شد

بهار 98| شکوه تاریخ آذربایجان در موزه فاخر باستان‌شناسی اردبیل به روایت تصویر

ساختمان موزه باستان‌شناسی بخشی از فضای پیرامون مجموعه تاریخی و فرهنگی شیخ صفی الدین اردبیلی را در برگرفته و آثار آن نمایانگر بخشی از فعالیت‌های تمدنی انسان در استان اردبیل محسوب می‌شود که آثار و اشیاء این موزه مشتمل بر دوره های مختلف تاریخ است.

کشف 140 قلم شی تاریخی در کاوش گورستان روستای «شال» خلخال

140 قلم شی تاریخی در کاوش‌های اضطراری محوطه گورستان روستای شال واقع در شهرستان خلخال کشف شد.

انتقاد از نگاه «خندوانه» به باستان‌شناسی

همه چیز خوب پیش می‌رفت، حرف‌ها به همان رسم همیشگی «خندوانه» با مهمانانش با خاطره همراه بود و شوخی و خنده و به تناسب مهمان، موضوعات متناسب با حوزه کاری او. این‌بار یک باستان‌شناس مهمان این برنامه پربیننده شبکه نسیم بود.

کاوش های باستان شناسی در تپه های تاریخی دهلران

شهرستان دهلران از مناطق دارای آثار باستانی است که باستان شناسان را چندسالی است به کاوش دراین منطقه واداشته تا پاسخ پرسش های تاریخی خودرا بیابند.

تپه 5000 ساله زیر 50 تن زباله!

سرپرست تیم کاوش باستانی‌شناسی تپه بزرودپی بابل در واکنش ‏به دپوی زباله در محل تفحص باستان‌شناسی این تپه بزرودپی بندپی‌ غربی بابل خاطرنشان کرد: در زمان پاکسازی این محل حدود ۵۰ تن زباله تخلیه شد و نکته جالب اینجا است که این محوطه در ابتدا ۱۵ هکتار بوده که ا

سفر به عمق تاریخ در دل یک غار

غار جوجه یکی از شگفت‌انگیزترین غارهای طبیعی قائن است که از لحاظ باستان‌شناسی اهمیت دارد.

نمایشگاه مردم ‌شناسی بوکان در انتظار میهمانان نوروزی

مهاباد - ایرنا - نمایشگاه آثار مردم ‌شناسی «استاد عثمان رحمان زاده» با یکهزار و 500 اثر چوبی در روستای «ناچیت» بوکان از توابع بخش سیمینه این شهرستان آماده بازدید میهمانان نورزی است.

خلخال سفید پوش شد

اردبیل-ایرنا- بارش برف در واپسین روزهای سال خلخال را سفید پوش کرده و موجب کندی تردد در جاده های این شهرستان شد.

پژوهشکده اقلیم شناسی درخراسان رضوی یک مزیت به شمارمی رود

مشهد- ایرنا - رئیس پژوهشکده اقلیم شناسی گفت: پژوهشکده اقلیم شناسی با فعالیت سه گروه پژوهشی تغییر اقلیم، اقلیم شناسی کاربردی و اقلیم شناسی بلایای جوی در خراسان رضوی یک مزیت برای این استان به شمار می رود.

چهارشنبه سوری در خلخال به خیر گذشت

اردبیل - ایرنا - مراسم چهارشنبه سوری امشب در خلخال با رعایت جوانب احتیاط از سوی شهروندان این شهر بدون هرگونه پیشامد ناگواری سپری شد.

یافته های جدید باستانی در خلخال کشف شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در عملیات کاوش منطقه تاریخی شال خلخال ، یافته های جدیدی کشف شده است.

ظرفیت بالای موزه‌ای و کمبود اعتبارات

رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه نیشابور این شهر را بهشت باستان‌شناسی ایران توصیف کرد و گفت: نیشابور شهر پرآوازه تاریخی است که با توجه به این موضوع قصد داریم سیر تحول تاریخی این شهر را، با کمک اشیای موجود از ۹ هزار سال پیش تا عصر حاضر، در یک فضای موزه‌ای

سالی پربار در انتظار خلخال است

اردبیل - ایرنا - فرماندار خلخال گفت: سال آینده سالی پربار و توام با توسعه و رونق در عرصه های مختلف اجتماعی و اقتصادی برای مردم این شهرستان خواهد بود.

ریزش کوه باعث ایجاد خسارت شدید به یک روستای هورامان شد

سنندج - ایرنا - بخشدار هورامان گفت: ریزش کوه در روستای عباس آباد باعث تلف شدن 6 راس دام سنگین و خسارات به تاسیسات عمومی و منازل روستایی شد.

رتبه کنکور خلخال هفت پله ارتقا یافت

اردبیل - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش خلخال از ارتقای هفت پله ای رتبه استانی امسال آزمون کنکور امسال این شهرستان در مقایسه با سال قبل خبر داد.

ظرفیت مراکز اقامتی خلخال افزایش یافت

اردبیل- ایرنا- فرماندار خلخال گفت: با بهره برداری از چندین طرح گردشگری و اقامتی ظرفیت پذیرش مسافر در این شهرستان افزایش یافته است.