انتقاد تند مشاور «غنی» از «خلیل‌زاد»: «او به دنبال مشروعیت‌زدایی از دولت افغانستان است»
مطالب مرتبط

انتقاد تند مشاور «غنی» از «خلیل‌زاد»: «او به دنبال مشروعیت‌زدایی از دولت افغانستان است»

انتقاد تند کابل از «خلیل‌زاد»: «می‌خواهد از دولت افغانستان مشروعیت‌زدایی کند»

مشاور امنیت ملی افغانستان: آمریکا با اهداف استعماری برای تضعیف دولت تلاش می‌کند

مشاور امنیت ملی افغانستان اظهارداشت که دولت ترامپ در حال توطئه علیه رئیس جمهوری افغانستان است و تلاش می‌کند وی را با دولتی مانند دولت‌های استعماری جایگزین کند.

فشارهای آمریکا و عقب نشینی مشاور امنیت ملی افغانستان

در حالی که مشاور امنیت ملی افغانستان در سفرش به آمریکا، دولت این کشور را متهم کرده بود که در کشورش اهداف استعماری را دنبال می‌کند اما اظهارات جدیدش نشان می‌دهد که از مواضع گذشته عقب نشینی کرده است.

هند با تشکیل دولت موقت در افغانستان مخالفت کرد

تهران - ایرنا - «ویجی گوخال» معاون وزیر امور خارجه هند در دیدار با زلمی خلیل زاد که در واشنگتن انجام شد ، گفت که کشورش از تشکیل دولت موقت در افغانستان پشتیبانی نمی‌کند و خواهان یک حکومت انتخابی در این کشور است.

وزیر مشاور هند در امور خارجه: از تشکیل دولت موقت در افغانستان حمایت نمی‌کنیم

در پی شایعات اخیر مبنی بر تلاش آمریکا برای تشکیل حکومت موقت در افغانستان، وزیر مشاور هند در امور خارجه مخالفت خود را با تشکیل دولت موقت در افغانستان اعلام کرد.

آمریکا دیگر «حمدالله محب» را به رسمیت نمی‌شناسد!

واشنگتن با مشاور امنیت ملی دولت افغانستان به دلیل انتقاد از عملکرد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح، قطع رابطه کرد.

نقش منفی خلیلزاد دلال در پروسه صلح افغانستان

بسیاری از دولتمردان افغانی بر این باور هستند که خلیل زاد به دنبال آن است که با طالبان بتواند به تفاهمی برسد که نامزدی ریاست جمهوری وی مورد تائید قرار گیرد. خلیلزاد به دنبال قدرتی است که سالهاست در انتظار آن می باشد.

ایران همواره به دنبال کمک به دولت و ملت افغانستان است

وزیر امور خارجه تاکید کرد: اعتقاد داریم که نظر نهایی در تمام امور را مردم افغانستان اعلام می‌کنند و به همین علت دولت افغانستان به عنوان نماینده مردم آن کشور تصمیم گیرنده است.]]>

رویترز: آمریکا با مشاور امنیت ملی دولت افغانستان قطع ارتباط می‌کند

خبرگزاری رویترز به نقل از چهار منبع آگاه گزارش داد، آمریکا به رئیس جمهور افغانستان اعلام کرده در پی اختلاف پیدا کردن با مشاور امنیت ملی وی هرگونه تعاملش را با او قطع می‌کند.

تنش آمریکا و افغانستان به دلیل محرومیت کابل از مذاکرات صلح با طالبان

درحالی درگیری بین افغانستان و آمریکا به صورت علنی بر سر مذاکرات صلح آمریکا با طالبان صورت گرفته که یکی از مقام‌های کابل در جریان سفرش به واشنگتن، مذاکره کننده ارشد دولت آمریکا را به از میان بردن مشروعیت دولت کابل با محروم کردن آن به صورت عمدی از مذاکرات م

پولیتیکو: دولت افغانستان در مذاکرات صلح به آمریکا اعتماد ندارد

یک نشریه آمریکایی با اشاره به اظهارات اخیر مشاور امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که دولت این کشور به آمریکا در روند مذاکرات صلح با طالبان اعتماد ندارد.

مشاور امنیت ملی افغانستان: اسلام‌آباد در امر مبارزه با تروریسم همکاری نمی‌کند

مشاور امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که پاکستان با وجود اظهارات مداوم درباره مشترکات فرهنگی و روابط برادرانه هرگز در امر مبارزه با تروریسم حاضر به همکاری با افغانستان نشده است.

مشاور سابق امنیت ملی افغانستان: انتخابات باید توسط حکومت موقت برگزار شود

مشاور سابق امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که دولت کنونی قصد برگزاری انتخابات را ندارد و برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور باید حکومت موقت تشکیل شود.

انتقاد ترکیه از مشروعیت بخشی به اقدامات رژیم صهیونیستی

ظریف: ایران همواره به دنبال کمک به دولت و ملت افغانستان است

رایزنی ترامپ و مقام‌های ارشد امنیت ملی درباره افغانستان

دونالد ترامپ و تیم امنیت ملی او نشست یک ساعته محرمانه‌ای درباره افغانستان برگزار کردند. این جلسه پس از آن برگزار شد که یک مقام ارشد افغان آشکارا از اقدام دولت ترامپ که دولت کابل را درباره مذاکراتش با طالبان در بی‌خبری نگه داشته است، انتقاد کرد.

تشدید فشارها برای برکناری مشاور امنیت ملی افغانستان توسط آمریکا

پس از اظهارات ضد آمریکایی مشاور امنیت ملی افغانستان، مقامات آمریکایی با اعمال فشار بر اشرف غنی برای برکناری وی تلاش می‌کنند.

گفتگو زلمای خلیل زاد با مقامات روسیه، چین و اتحادیه اروپا درباره روند صلح در افغانستان

پیش‌بینی نخست وزیر پاکستان از دولت آینده افغانستان

در حالی که دولت و مردم افغانستان از محتوای مذاکرات قطر اطلاعی ندارند، نخست وزیر پاکستان تاکید کرد که این مذاکرات به روی کار آمدن دولت جدیدی در افغانستان منجر خواهد شد.