ترمیم دستمزد کارگران با رویکرد سبد معیشتی و محاسبه تورم کالاهای اساسی ضروری است
مطالب مرتبط

ترمیم دستمزد کارگران با رویکرد سبد معیشتی و محاسبه تورم کالاهای اساسی ضروری است

دستمزد کارگران تا نیمه شب اعلام می‌شود/توافق بر سر تورم حاصل شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در خصوص میزان تورم دوازده ماهه با نمایندگان کارگری و کارفرمایی توافق حاصل شد، گفت: دستمزد سال ۹۸ کارگران تا ساعاتی دیگر نهایی می شود.

امکان بازنگری دو بار در سال بر روی حقوق و دستمزد کارگران متناسب با نرخ تورم

عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار می‌رفت شورای عالی کار دستمزد کارگران را به نوعی مصوب می‌کرد که حداقل‌های سبد معیشتی خانوار کارگری تأمین می‌شد، گفت که فراکسیون کارگری مجلس پیشنهادی مبنی بر امکان بازنگری دو بار در سال بر روی حقوق

هنوز تصمیم مشخصی برای افزایش ‌دستمزد کارگران گرفته‌ نشده است

نماینده مردم دورود و ازنا با بیان اینکه در نحوه توزیع کالاهای اساسی ابهاماتی وجود دارد که باید سازوکار آن تغییر کند، گفت: هنوز تصمیم مشخصی برای افزایش ‌دستمزد کارگران گرفته‌ نشده است.

دستمزد ۹۸ باتوجه به واقعیات جامعه و مشکلات کارگران تعیین شود

خرم‌آباد- نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد حقوق و دستمزد ۹۸ کارگران، با توجه به واقعیات جامعه و شرایط معیشتی تصمیم‌گیری شود.

دسمتزد کارگران تا نیمه شب اعلام می‌شود/توافق بر سر تورم حاصل شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در خصوص میزان تورم دوازده ماهه با نمایندگان کارگری و کارفرمایی توافق حاصل شد، گفت: دستمزد سال 98 کارگران تا ساعاتی دیگر نهایی می شود.

وزیرکار: میزان معیشت کارگران اختلاف نظر بین کارگران و کارفرمایان است/تعیین دستمزد تا ساعاتی دیگر

وزیرکاردرباره دستمزد 98 گفت:در حال حاضر با توجه به برآوردی که از نرخ تورم وجود دارد، توافق نسبی بین شرکای اجتماعی به وجود آمده، ولی در خصوص جز 2 ماده 41 و سبد معیشت کارگران هنوز دیدگاه‌ها به هم نزدیک نشده و تا حدودی اختلاف نظر وجود دارد.

دستمزد تا ساعاتی دیگر نهایی می‌شود/ سر تورم به توافق رسیدیم

وزیر کاربا بیان اینکه در خصوص میزان تورم دوازده ماهه با نمایندگان کارگری و کارفرمایی توافق حاصل شد، گفت: دستمزد سال 98 کارگران تا ساعاتی دیگر نهایی می‌شود.]]>

اعلام رقم دستمزد تا ساعاتی دیگر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توافق نمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی درخصوص بند یک ماده ۴۱ قانون کار و ملاک نرخ تورم در تعیین دستمزد خبر داد ولی گفت در مورد سبد معیشت کارگران هنوز اختلاف‌ نظر داریم.

هفته سرنوشت‎ساز برای کارگران/ تعیین دستمزد 98 در ایستگاه آخر

27 اسفند 97، آخرین جلسه شورای عالی کار در سال جاری به منظور تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال 98 برگزار می شود. به نظر می رسد مانند سال جاری دستمزد کارگران بر اساس فرمول افزایش ترکیبی «رقم ثابت به اضافه درصد» تعیین گردد.

توافق کارگران و کارفرمایان بر تورم 12 ماهه/دستمزد 98 تا ساعتی دیگر مشخص می شود

بهانه‌های واهی مخالفت با افزایش دستمزد کارگران/ تعدیل دستمزدها تورم‌زا نیست

پژوهشگر اقتصاد ایران با اشاره به بهانه‌های واهی برای مخالفت با افزایش قانونی دستمزد کارگران گفت: یکی از رایج‌ترین بهانه‌ها در مخالفت با تعدیل دستمزدها افزایش هزینه تمام‌شده تولید و زیان تولیدکننده از این محل است.

ماده ۴۱ قانون کارمی‌گوید تعیین حداقل دستمزد کارگران بر اساس نرخ رسمی تورم باشد

توجه به معیشت کارگران در تعیین دستمزد ۹۸

چانه زنی برای دستمزد کارگران از ساعت ۱۶ دیروز آغاز شد

چرا باید دستمزد کارگران یک سوم خط فقر باشد؟!/ افزایش واقعی دستمزدها براساس نرخ تورم و ارز، یک ضرورت است

جمعی از کارگران شاغل در محور غرب تهران، در بیانیه‌ای بر لزوم افزایش واقعی دستمزدها تاکید کردند.]]>

مردم در خرید کالاهای اساسی، شتاب نکنند

فرماندار بجنورد در حاشیه نشست شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه مردم نگران تامین کالاهای اساسی نباشند گفت: دولت، کالاهای اساسی را با نرخ مصوب و به طور مستمر تا پایان سال توزیع می کند تا بازار به تعادل برسد.

حداقل دستمزد 98 کارگران تعیین شد/ حداقل دستمزد یک میلیون و 516هزارتومان

پس از مذاکرات چندین ساعته شرکای اجتماعی در شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران برای سال 98 به میزان یک میلیون و 516 هزارتومان تعیین شد.

تعیین حداقل دستمزد در انتظار اجرای قانون کار

تهران- ایرنا- قانون کار می گوید «حداقل حقوق کارگران باید متناسب با نرخ تورم و هزینه خانوار تعیین شود» اما با اینکه تکلیف قانونی این مساله مشخص است، جلسات شورای عالی کار در مورد تعیین حداقل دستمزد سال آینده، هنوز به نتیجه نرسیده است.

اعضای خبرگان درک مناسبی از مشکلات معیشتی مردم دارند/گرانی کالاهای اساسی قابل قبول نیست

عبداللهی: کالاهای اساسی درست به دست مردم نمی‌رسد

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رییس جمهور با انتقاد از روش توضیع کالاهای اساسی بیان کرد: انصافاً با این وضعیت کالاهای اساسی که با دلار ۴۲۰۰ تومانی خریداری و وارد کشور می شود، درست به دست مردم نمی رسد.