رهاسازی مجدد آب از سد مهاباد به دریاچه ارومیه
مطالب مرتبط

رهاسازی مجدد آب از سد مهاباد به دریاچه ارومیه

مرحله دوم رهاسازی آب از سد مهاباد دوباره از سر گرفته شد

با پیگیری‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه مرحله دوم رهاسازی آب از سد مهاباد از امروز آغاز شد.

دریاچه ارومیه ۲۷۰ کیلومترمربع بزرگ‌تر شد/ ادامه رهاسازی آب از سد مهاباد

تراز دریاچه ارومیه 23 سانتی متر افزایش یافت

ارومیه - ایرنا - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه طبق آخرین پایش به یکهزار و 270 متر و 91 سانتی متر رسید که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 23 سانتی متر افزایش دارد.

تراز دریاچه ارومیه 23 سانتی متر افزایش یافت

ارومیه - ایرنا - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه طبق آخرین پایش به یکهزار و 270 متر و 91 سانتی متر رسید که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 23 سانتی متر افزایش دارد.

دریاچه ارومیه به گستره 2500 کیلومتر مربع رسید

ارومیه - ایرنا - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: گستره این دریاچه با افزایش 252 کیلومتری در هم سنجی با زمان مشابه سال گذشته به 2 هزار و 460 کیلومترمربع رسید.

وسعت دریاچه ارومیه به مرز 2500 کیلومترمربع رسید

ارومیه - ایرنا - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: وسعت این دریاچه با افزایش 252 کیلومتری نسبت به زمان مشابه سال گذشته به 2 هزار و 460 کیلومترمربع رسید.

مردم و مسئولین در خشکیدن دریاچه ارومیه مقصرند

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این که دریاچه ارومیه را همه خشکاندیم، گفت: در خشک شدن این دریاچه، مردم و مسئولین باهم مقصر بودند و اگر بخواهیم درست کنیم همه باید تلاش کنیم.

هدر رفت آب در دریاچه ارومیه به صفر می‌رسد

افزایش بارندگی تنها ملاک افزایش سطح تراز دریاچه ارومیه نیست بلکه استفاده بهینه از این آب‌ها می‌تواند در افزایش سطح تراز دریاچه کمک کرده و اقدامات زیربنایی در استفاده از روان آب‌ها سبب جلوگیری از هدر رفت بارش‌ها می‌شود.

2 میلیارد و 420 میلیون مترمکعب؛ حجم کنونی آب دریاچه ارومیه ‌

استاندار آذربایجان شرقی اراده قوی و هماهنگی میان دستگاه‌های مسئول و مردم را مهم‌ترین عامل در پیشرفت احیای دریاچه ارومیه برشمرد.

اصلاح میان‌گذر برای کاهش بحران زیست‌محیطی دریاچه ارومیه ضروری است

تهران- ایرنا- برخی معتقدند میان‌گذر دریاچه ارومیه علت خشک شدن این اکوسیستم آبی است اما مطالعات علمی نشان می‌دهد که این تنها عامل خشک شدن نیست اما اصلاح میان‌گذر از طریق بازشدگی‌های جدید برای کاهش بحران محیط‌ زیستی دریاچه ارومیه ضروری است.

تصادف در جاده مهاباد - ارومیه 6 مصدوم برجا گذاشت

مهاباد - ایرنا - مدیر حوادث و فوریت های پزشکی مهاباد گفت: بر اثر برخورد 2 دستگاه خودرو سواری پراید با تریلر در جاده مهاباد - ارومیه 6 نفر مصدوم شدند.

احیای دریاچه ارومیه نیازمند همراهی مردم و مسئولان است

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی اراده قوی و هماهنگی میان دستگاه‌های مسئول و مردم را مهم‌ترین عامل پیشرفت احیای دریاچه ارومیه دانست و گفت: احیای دریاچه نیازمند مشارکت مردم و مسئولان است.

سد مهاباد جاذبه ای دیدنی و منحصر به فرد ....

دریاچه سد مهاباد نزدیکترین سد جهان به شهر این روزها پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی است.

افزایش حجم، تراز و وسعت دریاچه ارومیه

حجم، تراز و وسعت دریاچه ارومیه، نسبت به پارسال افزایش قابل توجهی یافته است.

ایران زیباست؛ دریاچه سد «دز»

دریاچه سد «دز» یکی از زیباترین دریاچه‌های ایران در شمال غربی شهر دزفول استان خوزستان و در پشت دو کوه شاداب و تنگوان و در منطقه شهیون قرار دارد که چهره زیبایی به این منطقه بخشیده است. این دریاچه زمینه مساعدی جهت انجام ورزش‌های آبی از جمله قایقرانی، اسکی و

بزرگترین مشکل در راه احیای دریاچه ارومیه وزارت نیرو است

محور مهاباد - ارومیه پر تردد ترین محور آذربایجان غربی است

ارومیه – مدیرکل راهداری و جمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: محور مهاباد - ارومیه پر تردد ترین محور آذربایجان غربی است.

نگین آبی آذربایجان چشم انتظار گردشگران

ارومیه - ایرنا - عنوان «آذربایجان» به دریاچه ارومیه و جلوه های چشم نواز تنها آبگیر داخلی کشور و تالاب های آن گره خورده و این جاذبه های طبیعی، گردشگران بسیاری را طی چند سال گذشته برای دیدن نگین آبی آذربایجان به این منطقه کشانده است؛ سفری که طی روزها و ماه

نگین آبی آذربایجان چشم انتظار عیادت گردشگران

ارومیه - ایرنا - عنوان «آذربایجان» به دریاچه ارومیه و جلوه های چشم نواز تنها آبگیر داخلی کشور و تالاب های آن گره خورده و این جاذبه های طبیعی گردشگران بسیاری را طی چند سال گذشته برای عیادت از نگین آبی آذربایجان به این منطقه کشانده است؛ سفری که طی روزها و م