300 شبکه فارسی زبان درصدد ضربه به نظام اقتصادی کشور هستند
مطالب مرتبط

300 شبکه فارسی زبان درصدد ضربه به نظام اقتصادی کشور هستند

فارسی 600 سال پیش زبان دولتی در شبه قاره هند بود

تبریز - ایرنا - استاد ادبیات فارسی دانشگاه داکای بنگلادش با بیان اینکه زبان فارسی 600 سال پیش زبان دولتی در شبه قاره هند بود، گفت: مردمان سرزمین ما زبان فارسی را خیلی دوست دارند.

فارسی 600 سال پیش زبان دولتی در شبه قاره هند بود

تبریز - ایرنا - استاد ادبیات فارسی دانشگاه داکای بنگلادش با بیان اینکه زبان فارسی 600 سال پیش زبان دولتی در شبه قاره هند بود، گفت: مردمان سرزمین ما زبان فارسی را خیلی دوست دارند.

احیای نوروز در تاجیکستان

تهران - ایرنا - تاجیکان فارسی زبان که سالیان زیادی زیر سلطه نظام شوروی سابق بودند پیش از دو دهه است که دل به آیین‌های نیاکان خود از جمله نوروز باستانی بسته‌اند و اکنون آنها همراه با ایرانیان و دیگر مناطق فارسی زبان، نوروز را به عنوان یک جشن ملی تجلیل می‌ک

تحصیل ۵۰۰ دانشجو در رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه داکا

رئیس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا بنگلادش از تحصیل ۵۰۰ دانشجو در رشته زبان و ادبیات فارسی در این دانشگاه خبر داد و گفت: امسال نیز حدود ۱۱۰ نفر در این رشته در دوره کارشناسی ثبت نام کرده‌اند.

خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| دارابی: 6 هزار ساعت برنامه برای حمایت از کالای ایرانی تولید شد/ پیشنهاد جایزه ویژه نگهبانی از زبان فارسی به جشنواره رادیو

معاون امور استان‌های صداوسیما از ساخت 6 هزار و 257 ساعت برنامه رادیویی و تلویزیونی با محوریت شعار سال خبر داد؛ رئیس مجلس امشب مهمان شبکه العالم و جایزه ویژه نگهبانی از زبان فارسی که به جشنواره رادیو داده شد.

اذعان ترامپ به شکست در جنگ نرم علیه ایران/ کاهش بودجه رسانه‌های معاند فارسی‌زبان

رئیس‌جمهور آمریکا پس از اذعان به ناکارآمدی رسانه‌های معاند فارسی‌زبان در پیشبرد جنگ نرم علیه ایران بودجه پیشنهادی خود برای این رسانه‌ها را در لایحه بودجه مربوط به سال مالی 2020 کاهش داده است.

هفت سین سفارت ایران برای فارسی آموزان چینی

پکن- ایرنا- چهارمین نشست نوروزی اساتید و دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه های چین، روز چهارشنبه با همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن برگزار شد.

دعوت زرد رسانه‌ملی از مفاخر ادب فارسی/فهم تلویزیون از حافظ چیست

حضور دادن زرد و مضحکه آمیز برخی از شخصیت‌های ادبیات فارسی در برنامه تحویل سال شبکه چهارم سیما انتقادهای بسیاری را برانگیخته است.

ویراستاران، زبان و ادبیات فارسی را درست نمی‌شناسند

تبریک عید نوروز زبان آموزان فارسی در بوسنی و هرزگوین

مرزبان نامه زینت بخش کتابخانه ملی لبنان در عصر جدید

بیروت - ایرنا - کتابخانه ملی لبنان در حالی پس از 40 سال فعالیت خود را طی ماههای اخیر از سر گرفته است که کتاب های قدیمی به زبان فارسی و ترجمه عربی مرزبان نامه که در قرن هفتم هجری توسط سعد الدین وراوینی از طبری به فارسی برگردانده شده ، زینت بخش آن شده است

آمریکای جنایتکار رو به پایان و احتضار است/هجوم ۲۷۵ رسانه فارسی زبان به آرمان‌های انقلاب

دستگیری ۱۶ نفر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: کیفرخواست متهمان هزاران میلیارد ریالی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور صادر شد.

وضعیت «پروین‌پژوهی در ترکیه»

رئیس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سلجوق ترکیه با بررسی «پروین‌پژوهی در ترکیه» گفت: دین، عالم مادی و متافیزیک از جمله مواردی هستند که پروین اعتصامی در شعرهایش به آن‌ها توجه کرده است، از این رو او نه تنها شاعر مهم و ارزشمند قرن بیستم، بلکه شاعر قرن‌های

زبان آذری به «بله» آمد

اپلیکیشن «بله» با هدف ارائه خدمات مالی و اجتماعی با استانداردهای جهانی به کاربران سراسر کشور مبتنی بر فرهنگ‌ها و قومیت‌های محلی، زبان آذری را به زبان‌های خود اضافه کرده است. ]]>

سیری در ادبیات فارسی با کلام الهی قمشه ای از شبکه ۴

شبکه چهار سیما در نوروز ۹۸ مجموعه جدیدی از صحبتهای دکتر الهی قمشه ای را در قالبی جدید به روی آنتن می برد.

حماس: اسرائیل درصدد ایجاد بحران های جدید در غزه است

تهران-ایرنا- 'فوزی برهوم' سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز (جمعه) با بیان اینکه صهیونیست ها درصدد ایجاد بحران های جدید در غزه هستند، تاکید کرد: مقاومت هرگز اجازه نخواهد داد که رژیم اسرائیل، فلسطین را به عرصه رقابت های انتخاباتی خود برای کسب آ

آماده باش شبکه آزمایشگاه های بهداشتی کشور در تعطیلات نوروزی

شبکه آزمایشگاه‌های بهداشتی کشور، به منظور ارائه خدمات آزمایشگاهی معتبر و به هنگام با اولویت نظام مراقبت سندرمیک از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۵ فروردین ۹۸ در آماده باش قرار دارد.

تبریک سفیر انگلیس به مناسبت آغاز سال نو

سفیر انگلیس در تهران با انتشار پیامی به زبان فارسی فرارسیدن نوروز و آغاز سال نو شمسی را تبریک گفت و تاکید کرد که از هر فرصتی برای بهبود روابط دو کشور استفاده می‌کند.