خروج نظامیان آمریکااز سوریه احتمالاً درهفته های آینده آغاز می شود

فرمانده ارشد نیروهای نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه اعلام کرد که خروج نیروهای زمینی این کشور از سوریه احتمالاً ظرف چند هفته آینده آغاز خواهد شد.مطالب مرتبط

خروج نظامیان آمریکااز سوریه احتمالاً درهفته های آینده آغاز می شود

فرمانده ارشد نیروهای نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه اعلام کرد که خروج نیروهای زمینی این کشور از سوریه احتمالاً ظرف چند هفته آینده آغاز خواهد شد.

خروج نظامیان از سوریه، احتمالاً از چند هفته آینده آغاز شود

تهران - ایرنا - «جوزف ووتل» فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا یکشنبه شب گفت: احتمالاً از چند هفته دیگر بر اساس دستور رئیس جمهوری خروج نیروهای زمینی ارتش آمریکا از سوریه آغاز می شود.

خروج نظامیان آمریکا از سوریه، احتمالاً از چند هفته آینده آغاز شود

پیامد خروج نیروهای آمریکا از سوریه/ سناریوی کردها برای ادامه حیات سیاسی

بدون تردید قوه مقننه آمریکا خروج نظامیان ایالات متحده از سوریه را مورد تایید قرار داده و از این منظر شاهد خروج هدفمند آنها از سرزمین شام خواهیم بود. ]]>

نیروهای آمریکایی طی چند هفته آینده از سوریه خارج می‌شوند

فرمانده ستاد مرکزی آمریکا امروز -دوشنبه- اعلام کرد که احتمالا به دنبال اجرای دستور رئیس‌جمهوری، خروج نیروهای زمینی این کشور از سوریه طی هفته‌های آینده آغاز شود.]]>

خروج نظامیان آمریکایی از پایگاهی در حومه حسکه سوریه

منابع خبری از خروج نیروهای آمریکایی از پایگاهی در حومه شمال شرقی استان حسکه سوریه خبر دادند.

خروج نظامیان آمریکایی از شهر الشدادی در حومه حسکه سوریه

منابع خبری از خروج آمریکایی‌ها از شهر الشدادی در حومه جنوبی استان حسکه سوریه خبر دادند.

سناریوی جایگزین آمریکا برای خروج از سوریه در سایه درخواست از اروپا برای اعزام نیرو

به گفته لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه آمریکایی قانونگذاران ارشد و مقام‌های نظامی این کشور هم‌پیمانان اروپایی آمریکا تحت فشار قرار دادند تا صدها تن سرباز خود را برای ایجاد یک منطقه حائل در شمال شرق سوریه در مرز با ترکیه به دنبال خروج نظامیان آمریکایی از

نشست سوچی؛ پوتین، روحانی و اردوغان درباره اقدامات آتی در سوریه تصمیم می‌گیرند

رؤسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه امروز در چهارمین نشست سه‌جانبه خود، دورنمای اقدامات مشترک در راستای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه، اوضاع ادلب و وضعیت به‌وجودآمده بعد از خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را بررسی می‌کنند.

استخوان ترامپ لای زخم سوریه

تهران- ایرنا- تلاش واشنگتن برای جلوگیری از مذاکره و ائتلاف نیروهای کُردی با دمشق، مانند استخوان لای زخمی است که حتی در صورت پاکسازی سوریه از تروریسم تکفیری و خروج نظامیان آمریکایی، چشم انداز پایان بی ثباتی در این کشور را در هاله ای از ابهام فرو می برد.

تمامیت ارضی سوریه بدون پاکسازی شبه نظامیان کرد تضمین نمی‌شود

رئیس جمهور ترکیه می گوید، تمامیت ارضی سوریه تنها در صورتی که شبه نظامیان کرد از شهر منبج در شمال سوریه و مناطق شرق رود فرات پاکسازی شوند حفظ می شود.

تلفات نظامیان ترکیه در حملات کردهای سوریه

درگیری نیروهای «یگان‌های مدافع خلق» کُرد و ارتش ترکیه در شمال سوریه حداقل یک کشته از میان نظامیان ترک برجای گذاشت.

ژنرال آمریکایی: نیروهایمان احتمالا در چند هفته آینده از سوریه خارج می‌شوند

رئیس ستاد فرمانده مرکزی آمریکا احتمال داد ایالات متحده طی چند هفته آینده خارج کردن نیروهای زمینی‌اش از سوریه را آغاز کند.

سخنگوی کرملین: آمریکا غیرقابل پیش‌بینی‌ترین کشور جهان است

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه با اشاره به اینکه خروج نظامیان آمریکایی از سوریه، به منزله پایان حضور نظامی آمریکا نخواهد بود، تاکید کرد که با ترویست‌ها در سوریه نباید معامله کرد، بلکه باید آنها را از بین برد.

جمهوری چک: با خروج نظامیان آمریکایی ما نیز افغانستان را ترک می‌کنیم

وزیر دفاع جمهوری چک تصریح کرد: در صورت خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، نیروهای جمهوری چک نیز این کشور را ترک خواهند کرد.

نظامیان آمریکایی،تصمیم خروج از افغانستان را به هم پاس می هند

تهران - ایرنا - «جوزف وتل»، رئیس مرکز فرماندهی نیروهای آمریکا در خاورمیانه، خروج بیش از یک هزار سرباز آمریکایی را از افغانستان محتمل خواند و مسئولیت کاهش نیروهای آمریکا را به «اسکات میلر» فرمانده نظامیان مستقر ناتو در افغانستان پاس داد.

نیروهای خارجی که بدون هماهنگی با سوریه وارد شدند زودتر خارج شوند

سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه اعلام خروج آمریکا از سوریه بیشتر یک ادعاست، تاکید کرد: کشورهای ایران روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن، خواستار خروج سریع‌تر نیروهایی اشغالگر سوریه هستند.

نقوی حسینی: آمریکایی‌ها با اعلام خروج از سوریه به‌دنبال کسب منافع مادی هستند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا در حال چانه‌زنی برای خروج از سوریه است، گفت: آمریکایی‌ها با اعلام خروج از سوریه به‌دنبال گرفتن پرستیژ چانه‌زنی و کسب منافع مادی هستند.

عناصر داعش با توافق آمریکا از شرق سوریه خارج می شوند

تهران- ایرنا- شبکه خبری المیادین گزارش داد که ائتلاف به اصطلاح بین المللی به سرکردگی آمریکا و شبه نظامیان کرد هم پیمان این ائتلاف، با گروه تروریستی داعش درباره خروج عناصر تروریستی از شرق سوریه به توافق رسیدند.

استقرار تجهیزات نظامیان آمریکایی در منطقه مرزی میان عراق و سوریه

منابع خبری از استقرار تجهیزات نظامیان آمریکایی در غرب شهر الرمادی عراق و در نزدیکی مرزهای مشترک با سوریه خبر دادند.