تولید ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: حدود ۷۵۰۰ قلم در داخل کشور تولید می‌شود و از ۲۵۰۰ قلم داروی خارجی ، حدود ۳ درصد بازار ایران را تشکیل می‌دهد.
کلمات کلیدی: [ دارو] [ وزارت بهداشت] [ چهل سالگی انقلاب اسلامی]


مطالب مرتبط

تولید ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور/حمایت از کارخانه‌های تازه تأسیس

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه قبل از انقلاب تنها ۵۵۰ قلم دارو در داخل کشور تولید می‌شد، گفت: امروز ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور تولید می‌شود و تنها ۳ درصد از نیاز بازار دارویی کشور وارداتی است.]]>

تولید ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور / حمایت از کارخانه‌های تازه تأسیس

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه قبل از انقلاب تنها ۵۵۰ قلم دارو در داخل کشور تولید می‌شد، گفت: امروز ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور تولید می‌شود و تنها ۳ درصد از نیاز بازار دارویی کشور وارداتی است.

تولید ۷۵۰۰ قلم دارو در کشور

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: حدود ۷۵۰۰ قلم در داخل کشور تولید می‌شود و از ۲۵۰۰ قلم داروی خارجی ، حدود ۳ درصد بازار ایران را تشکیل می‌دهد.

7500 قلم دارو در کشور تولید می شود

کرمان - ایرنا - معاون وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان غذا و دارو گفت : از 10 هزار قلم دارو با برندهای مختلف در بازار کشور 7 هزار و 500 قلم در داخل تولید می شود.

تنها 3 درصد از بازار داروهای کشور وارداتی است

رییس سازمان غذا و دارو گفت: 7500 قلم از بازار دارویی کشور، تولید داخل و 2500 قلم دارو خارجی است که تنها 3 درصد از بازار کشور را تشکیل می‌دهد و عمده نیاز بازار توسط کارخانه داروسازی داخلی تامین می‌شود.

تولید ۹۶ درصد داروی مصرفی در داخل کشور

مدیرکل امور دارو سازمان غذا و دارو: دانش تولید هر نوع دارویی را در داخل کشور داریم

تولید 96درصد داروی مصرفی در داخل کشور

مدیرکل امور دارو سازمان غذا و دارو گفت: دانش تولید هر نوع دارویی را در داخل کشور داریم

تولید ۹۷ درصد دارو‌های مصرفی کشور در داخل

رئیس سازمان غذا و دارو: تولید ۹۷ درصد از دارو‌های مصرفی کشور در داخل کشور افتخار بزرگی است

مشکلات «ارزی» صنعت داروسازی کشور/ دردسر «سه نوع ارز» دارویی

مهم ترین چالش پیش روی صنعت داروسازی کشور برای تولید دارو، تامین ارز مورد نیاز برای تهیه مواد اولیه و جانبی تولید دارو است. زیرا، در حال حاضر شرکت های دارویی، با سه نوع ارز سر و کار دارند.

وزیر بهداشت: سیاست خودکفایی دارویی در کشور اجرا می‌شود

گروه استان‌ها ـ وزیر بهداشت گفت: خودکفایی در مسئله دارو و افزایش تولید داخلی دارو به‌عنوان یک رویکرد مهم از سال آینده در سطح کشور دنبال می‌شود.

تشریح وضعیت دارویی کشور در سال ۹۸/خودکفایی در حوزه تجهیزات پزشکی کمرنگ است

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره وضعیت تامین دارو در کشور گفت: بنابر تمهیدات اندیشیده شده تا پایان سال ۹۸ دغدغه جدی برای تامین دارو نخواهیم نداشت.]]>

دارو گران می‌شود؟

قیمت دارو؛ چالشی است که چند سالی است به محل مناقشه صنعت دارو و دولت بدل شده؛ به‌ویژه امسال که با وجود افزایش نرخ ارز، قیمت کالاهای پایه‌ای نظیر مواد بسته‌بندی، پتروشیمی، عوارض گمرکی و…، سعی شد که قیمت دارو همچنان ثابت بماند.

تولید بیش از 95 درصد اقلام دارویی در داخل کشور

با توجه به سرانه بالای مصرف دارو در کشور جالب است بدانید که بیش از 95 درصد نیاز دارویی کشور در داخل تامین می شود .

قول می‌دهم حتی یک روز هم دارو کمیاب نشود

وزیر بهداشت با اشاره به این که در کشور هیچ گونه کمبود دارویی نداریم، در این باره گفت‌: این قول را به مردم می‌دهیم که حتی یک روز هم کمبود دارو نداشته باشیم.

ضرورت خودکفایی در عرصه پزشکی و تولید دارو

آیت الله جوادی آملی با تاکید بر لزوم خودکفایی در زمینه پزشکی به ویژه دارو، بیان کرد: "اعتقاد" است که می‌تواند طب را بالا ببرد. طب هرگز نباید خود را به اقتصاد وابسته بداند، به فکر پول نباشید، نباید به این دلیل که داروی داخلی ارزان‌تر از داروی خارجی است آن

غیرمجاز بودن نمک دریای تولید شرکت وند آپادانا

معاونت غذاو دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد محصولات نمک دریا تولید شرکت وند آپادانا غیر مجاز است.

توضیح سازمان غذا و دارو درباره استفاده از ذرت دامی در برخی از نمونه‌های اسنک و غلات حجیم شده

مدیرکل امور فراورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در مورد استفاده از ذرت دامی و تخلفات صورت گرفته در تولید اسنک و غلات حجیم شده توضیح داد.

طراحی و پیاده سازی سامانه پایش مجوزهای تولید مواد غذایی

رئیس سازمان غذا و دارو، بر ضرورت پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در کشور با تمرکز بر کاهش میزان نمک، چربی ها و قند، در مواد غذایی تاکید کرد.

طراحی و پیاده سازی سامانه پایش مجوز‌های تولید مواد غذایی

رئیس سازمان غذا و دارو بر ضرورت پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر در کشور با تمرکز بر کاهش میزان نمک، چربی‌ها و قند، در مواد غذایی تاکید کرد

تولید اسنک از ذرت حیوانی تکذیب شد!

در حالیکه پیش‌تر سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرده بود که دو برند معروف تولیدکننده اسنک پف کرده از ذرت دامی در تولید محصولات‌شان استفاده کرده و مرتکب تخلف شده‌اند، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان انواع چیپس و فرآورده‌های حجیم شده بر پایه ذرت، اظ