جوزف ووتل: نیروهای آمریکایی ظرف چند هفته از سوریه خارج می‌شوند

ژنرال جوزف ووتل فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد، احتمالا عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه طبق دستور دونالد ترامپ ظرف هفته‌های آینده آغاز می‌شود.مطالب مرتبط

جوزف ووتل: نیروهای آمریکایی ظرف چند هفته از سوریه خارج می‌شوند

ژنرال جوزف ووتل فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد، احتمالا عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه طبق دستور دونالد ترامپ ظرف هفته‌های آینده آغاز می‌شود.

خروج نظامیان از سوریه، احتمالاً از چند هفته آینده آغاز شود

تهران - ایرنا - «جوزف ووتل» فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا یکشنبه شب گفت: احتمالاً از چند هفته دیگر بر اساس دستور رئیس جمهوری خروج نیروهای زمینی ارتش آمریکا از سوریه آغاز می شود.

ژنرال آمریکایی: نیروهایمان احتمالا در چند هفته آینده از سوریه خارج می‌شوند

رئیس ستاد فرمانده مرکزی آمریکا احتمال داد ایالات متحده طی چند هفته آینده خارج کردن نیروهای زمینی‌اش از سوریه را آغاز کند.

نیروهای آمریکایی طی چند هفته آینده از سوریه خارج می‌شوند

فرمانده ستاد مرکزی آمریکا امروز -دوشنبه- اعلام کرد که احتمالا به دنبال اجرای دستور رئیس‌جمهوری، خروج نیروهای زمینی این کشور از سوریه طی هفته‌های آینده آغاز شود.]]>

اردوغان: ممکن است نیروهای آمریکایی ماه آوریل از سوریه خارج شوند

تهران – ایرنا – «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه روز پنجشنبه درخصوص خروج نیروهای آمریکایی از سوریه گفت که صحبت هایی درخصوص خروج نیروهای آمریکایی در ماه آوریل یا می وجود دارد.

بغداد توافقات دوجانبه را دوباره به آمریکا گوشزد کرد

بغداد - ایرنا - رهبران عراق در دیدار «جوزف ووتل» فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا با آنها، بار دیگر توافقات دوجانبه و موضع خود درباره ماموریت نیروهای آمریکایی و ائتلاف مدعی مبارزه با داعش را گوشزد کردند.

ووتل: ارتش آمریکا آماده است بخشی از نیروهای خود را در سوریه نگه دارد

فرمانده آمریکایی: واشنگتن نمی‌تواند از نیروهای سوری متحد اسد حمایت کند

یک ژنرال ارشد آمریکایی بر این باور است که ایالات متحده کمک‌های نظامی خود به نیروهای دموکراتیک سوریه را قطع خواهد کرد اگر این نیروها با نظام بشار اسد متحد و شریک شوند.

فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در عراق: باید مطمئن شویم داعش در سوریه مجدداً پا نمی‌گیرد

فرمانده نیروهای آمریکایی در خاورمیانه امروز (یکشنبه) به عراق رفت تا با مقام‌های این کشور و نیروهای آمریکایی دیدار کند و بگوید تمرکز اصلی تضمین برای عدم فعالیت مجدد داعش پس از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه است.

فرمانده آمریکایی: داعش تهدیدی برای آمریکا است

تهران - ایرنا - ژنرال «جوزف ووتل» فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در مصاحبه ای اختصاصی با شبکه خبری تلویزیونی سی ان ان و نیز مخالفتی آشکار با اظهارات 'دونالد ترامپ' گفت که داعش تهدیدی مستقیم برای آمریکا محسوب می شود.

جوزف وتل: نیروهای کُرد سوریه به نوع جدیدی از پشتیبانی نیاز دارند

فرمانده ارتش آمریکا با اشاره به اینکه نیروهای کُرد سوریه از این پس با جنگهای چریکی تروریستهای داعش روبرو خواهند شد، بر لزوم ارائه نوع جدیدی از پشتیبانی به این نیروها تأکید کرد.

فرمانده آمریکایی از احتمال خروج نیروهای آمریکایی از سوریه طی چند هفته آینده خبر داد

نظامیان آمریکایی،تصمیم خروج از افغانستان را به هم پاس می هند

تهران - ایرنا - «جوزف وتل»، رئیس مرکز فرماندهی نیروهای آمریکا در خاورمیانه، خروج بیش از یک هزار سرباز آمریکایی را از افغانستان محتمل خواند و مسئولیت کاهش نیروهای آمریکا را به «اسکات میلر» فرمانده نظامیان مستقر ناتو در افغانستان پاس داد.

درخواست نیروهای سوریه دموکرات برای ماندن سربازان آمریکایی در سوریه

نیروهای سوریه دموکراتیک درخواست خود را از واشنگتن برای نگه داشتن سربازان آمریکایی در سوریه مطرح کردند.

نیروهای خارجی که بدون هماهنگی با دولت سوریه وارد این کشور شدند زودتر خارج شوند

نیروهای آمریکایی وارد سوریه شدند/ ابهام در علل و ماموریت آنها

یک منبع محلی دراستان الانبار عراق امروز سه شنبه ۱۲ فوریه از اقدام نیروهای آمریکایی در حرکت از یکی از پایگاههای خود در عراق به سوی داخل سوریه خبر داد.

آمریکا حمایت از نیروهای دموکراتیک سوریه را قطع می کند

تهران - ایرنا - ژنرال «پال لاکامرا» فرمانده نیروهای ائتلاف آمریکایی روز یکشنبه به نیروهای دموکراتیک سوریه هشدار داد، درصورت ائتلاف با سوریه یا روسیه کمک های واشنگتن به این نیروها قطع خواهد شد.

دست رد آمریکا به سینه کردهای سوریه

رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا در دیدار با فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک تأکید کرد که واشنگتن تمامی نیروهای خود را از سوریه خارج خواهد کرد.

نیروهای خارجی که بدون هماهنگی با سوریه وارد شدند زودتر خارج شوند

سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه اعلام خروج آمریکا از سوریه بیشتر یک ادعاست، تاکید کرد: کشورهای ایران روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن، خواستار خروج سریع‌تر نیروهایی اشغالگر سوریه هستند.

توسل داعش به زنان انتحاری و محاصره آن در یک کیلومتر مربع در شرق سوریه

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد حدود ۲۴۰ تن از افراد مسلح داعش که در آخرین مقر خود در شرق فرات در سوریه محاصره شده بودند، خود را تسلیم نیروهای ائتلاف بین‌المللی و نیروهای سوریه دموکراتیک کردند و آنها عملاً از این منطقه خارج شدند.