بخشی از موزه زنده زیارت در مشهد افتتاح شد

مشهد- ایرنا- بخش ویژه انقلاب اسلامی در چارچوب پروژه موزه زنده زیارت روز جمعه طی مراسمی با حضور تولیت آستان قدس رضوی، خانواده شهدای مدافع حرم و دیگر مسئولان در محل سابق کارخانه ریسندگی خسروی در مشهد گشایش یافت.مطالب مرتبط

باغ موزه نادری مشهد نمایش بخشی از تاریخ ایران

مشهد- ایرنا- آرامگاه و باغ موزه نادری بنایی است که به یادبود نادرشاه افشار بنا شده است و هر ساله بعد از حرم امام رضا (ع) و آرامگاه فردوسی بیشترین میزان بازدید زائران و مسافران مشهد را به خود اختصاص می دهد و بخشی از تاریخ پر افتخار ایران را برای بازدیدکنند

باغ موزه نادری در مشهد نمایش بخشی از تاریخ پر افتخار ایران

مشهد- ایرنا- آرامگاه و باغ موزه نادری بنایی است که به یادبود نادرشاه افشار بنا شده است و هر ساله بعد از حرم امام رضا (ع) و آرامگاه فردوسی بیشترین میزان بازدید زائران و مسافران مشهد را به خود اختصاص می دهد و بخشی از تاریخ پر افتخار ایران را برای بازدیدکنند

افتتاح بخش نمایشگاهی موقت اوریگامی در موزه تنوع زیستی

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی با افتتاح بخش نمایشگاهی موقت اوریگامی در این مجموعه گفت: هنر اوریگامی با تا کردن کاغذ اجسام سه بعدی و زنده ایجاد و مخاطبان به ویژه کودکان و نوجوان را به خود جلب می کند.

اینجا تاریخ زنده می‌شود

زیرزمین موزه بزرگ خراسان همان‌ طوری است که یک زیرزمین موزه باید باشد؛ اسرارآمیز و پر از شگفتی زیر میکروسکوپ‌ها و دستگاه‌های پیشرفته و عجیب و غریب در این مجموعه احساس می‌کنی که هر لحظه بخشی از تاریخ از زیر گرد و غبار زمان خارج می‌شود و شگفتی‌هایش را در معر

انتقال بخشی از آثار موزه لوزان سوئیس به ایران

بخشی از آثار مربوط به موزه ورزش لوزان سوئیس به ایران منتقل می‌شود تا در موزه ورزش المپیک و پارالمپیک نمایش داده شود.

موزه خراسان سفری به تاریخی پیش و پس از اسلام در مشهد

مشهد - ایرنا - موزه مکانی مملو از داشته ها و آثار ارزشمند تاریخی است که سفر به گذشته و دیدن آثار برجای مانده از نبوغ و هنر پیشینیان را میسر می کند، سفری که در خلال سفرهای نوروزی از موزه های نقاط مقصد تیری است با دو نشان.

بخشی از ساختمان ایستگاه راه آهن مشهد آتش گرفت

مشهد- ایرنا- مدیر روابط عمومی راه آهن خراسان گفت: بخشی از ساختمان ایستگاه راه آهن مشهد حدود ساعت 9:15 دقیقه امروز بیستم اسفند ماه دچار آتش سوزی شد.

افتتاح موزه "علم و طب" دانشگاه ارومیه در سال ۹۸/تبدیل بخش حشره‌شناسی به بانک حشرات غرب ایران

مدیر اجرایی موزه‌های دانشگاه ارومیه از برنامه دانشگاه برای افتتاح موزه "علم و طب" با همکاری سازمان میراث فرهنگی در سال آینده خبر داد و افزود: برنامه درازمدت ما تکمیل و توسعه بخش حشره‌شناسی موزه تاریخ طبیعی دانشگاه است؛ بدین منظور که این بخش به "بانک حشرات

افتتاح ۳ گالری "سنگ، زندگی و آب"، "ریاضی" و "زلزله" در سال ۹۸

رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران از افتتاح ۳ گالری "سنگ، زندگی و آب"، "ریاضی (میرزاخانی) " و "زلزله"در محل ساختمان این موزه، در اوایل سال آینده خبر داد و افزود: همچنین فاز مطالعاتی و طراحی ۶ گالری دیگر آغاز شده و این گالری‌ها نیز طی سال آینده در موزه افت

افتتاح موزه موسسه «اطلاعات» در سال ۹۸

روزنامه «اطلاعات» در ویژه‌نامه نوروزی خود خبر از افتتاح موزه موسسه «اطلاعات» با حضور دستگاه‌ها و آلات و ادوات قدیمی چاپ در سال ۹۸ خبر داده است.

بخشی از ساختمان ایستگاه راه آهن مشهد آتش گرفت

بخشی از ساختمان ایستگاه راه آهن مشهد حدود ساعت 9:15 دقیقه امروز دوشنبه دچار آتش سوزی شد.

فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس اهواز سال 99 افتتاح می‌شود

‌‌مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان گفت: اوایل سال 99 فاز اول باغ موزه دفاع مقدس افتتاح می‌شود.

موزه خراسان سفری به تاریخی پیش از و پس از اسلام در این خطه

مشهد- ایرنا- موزه مکانی مملو از داشته ها و آثار ارزشمند تاریخی است که سفر به گذشته و مشاهده آثار برجای مانده از نبوغ و هنر پیشینیان را برایمان میسر می کند، سفری که در خلال سفرهای نوروزی از موزه های نقاط مقصد تیری است با دو نشان.

افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی «چهل چراغ» در موزه امام علی (ع)

نمایشگاه هنرهای تجسمی «چهل چراغ» با مشارکت اداره کل دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر دوشنبه ۲۰ اسفند در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) افتتاح می‌شود.

ساختمان جدید موزه دکتر علی‌اکبر صالحی در قزوین افتتاح شد

به مناسبت روز شهردار ساختمان جدید موزه دکتر علی‌اکبر صالحی در سعدالسلطنه قزوین با حضور مدیران استانی و شهری افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

دختران شین آبادی به زیارت امام رضا (ع) مشرف شدند

مشهد- ایرنا- 9 نفر از دختران روستای 'شین آباد' از توابع شهرستان پیرانشهر که در سال 1391 در حادثه آتش سوزی مدرسه دچار سوختگی شده بودند توفیق یافتند روز سه شنبه به همراه والدین خود به زیارت امام رضا (ع) مشرف شوند.

دیدن موزه رضا عباسی را از بیرونِ موزه آغاز کنید

رئیس موزه رضا عباسی می‌گوید: بازدیدکنندگان این موزه، نوروز ۹۸ بازدید متفاوتی از موزه رضا عباسی خواهند داشت، آن‌ها در این سال، بازدید خود را از بیرون از فضای موزه رضا عباسی آغاز می‌کنند.

نمایشگاه منابع طبیعی به روایت تصویر در مشهد افتتاح شد

مشهد- ایرنا- نمایشگاهی با عنوان 'منابع طبیعی به روایت تصویر' روز شنبه در دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد.

آتش‌سوزی و تخریب بخشی از موزه باستانی الجزائر در جریان تظاهرات

زیارت جامعه کبیره از آموزه های ارزشمند امام هادی(ع) است

مشهد- سخنران حرم مطهر رضوی گفت: زیارت جامعه کبیره از آموزه های ارزشمند امام هادی(ع) به شیعیان است.