تامین ۱۰۰ درصدی داروی فاکتور ۹ از پلاسمای ایرانی
مطالب مرتبط

تامین ۱۰۰ درصدی داروی فاکتور ۹ از پلاسمای ایرانی

رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو، گفت: در شرایط عادی پلاسمای داخلی ظرفیت تأمین ۱۰۰درصدی داروی فاکتور ۹ و ایمونوگلوبین(IVIG) کشور را دارد.

تامین ۱۰۰ درصدی داروی فاکتور ۹ از پلاسمای ایرانی

ظرفیت تأمین ۱۰۰ درصدی داروی فاکتور ۹

رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو: در شرایط عادی پلاسمای داخلی ظرفیت تأمین ۱۰۰ درصدی داروی فاکتور ۹ و (IVIG) کشور را دارد.

ظرفیت تأمین ۱۰۰درصدی "فاکتور ۹" و "IVIG" از پلاسمای داخلی

رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو گفت: در شرایط عادی، پلاسمای داخلی، ظرفیت تأمین ۱۰۰درصدی داروی فاکتور ۹ و IVIG کشور را دارد.

توانایی ایران درتأمین کامل داروی فاکتور9 از پلاسمای داخلی

تهران- ایرنا- رییس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو گفت: ایران در شرایط عادی ظرفیت تأمین کامل داروی فاکتور9 و (IVIG ) کشور از پلاسمای داخلی را دارد.

طرح تحول سلامت داروی بیماران خاص را تامین کرد

سرپرست وزارت بهداشت گفت: طرح تحول سلامت داروی بیماران خاص را تامین و انگیزه لازم را برای حضور پزشکان در مناطق محروم ایجاد کرد.

نبود مشکل در تامین داروی بیماران در آذربایجان شرقی

مشکلی برای تامین داروی مورد نیاز بیماران در آذربایجان شرقی نیست.

رشد ۳ درصدی استنادات به مقالات ایرانی

معاون وزیر بهداشت: ایران یک درصد جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهد، اما ۲ درصد مقالات را تولید می‌کند و در بخش استنادات به مقالات ایرانی رشد ۳ درصدی داشته ایم

تامین ۷۰ درصدی کاتالیست‌های صنعت پتروشیمی با دانش ایرانی/تولید آهن‌ اسفنجی با فناوری بومی

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با بومی‌سازی کاتالیست‌های مورد نیاز واحدهای پتروشیمی، پالایشگاهی و فولادسازی، توانسته است ۸۵ درصد از کاتالیست‌های مورد نیاز تولید آهن اسفنجی و ۷۰ درصد کاتالیست‌های صنایع پتروشیمی را تامین کند.

تاثیر ۳ داروی پرمصرف در درمان اختلالات روان

پزشکان در بررسی‌های خود به اثرگذار بودن سه داروی رایج در کاهش علائم بیماری‌های روحی-روانی دست یافتند.

صادرات ۱۰ هزار دلاری یکی از تجهیزات نانوفناوری به ۳ کشور/صدور یک میلیاردی پیش‌فاکتور در کشور

محققان یکی از شرکت‌های فناور با طراحی و ساخت دستگاه همگن‌ساز فراصوت علاوه بر صادرات ۱۰ هزار دلاری به ۳ کشور، با حضور در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل به میزان یک میلیارد ریال پیش‌فاکتور صادر کردند.

داروهای ایرانی هیچ تفاوتی با داروهای خارجی ندارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین گفت: ساختار و فرمول دارو یکسان است و داروهای ایرانی هیچ تفاوتی با داروهای خارجی ندارند ولی برخی از پزشکان داروی خارجی تجویز می‌کنند و این امر را به‌نوعی کِلاس می‌دانند.

ساخت دو قلم داروی دامی در شرکت دارویی زرد بند

دو قلم داروی دامی توسط شرکت دانش بنیان زرد بند یاسوج ساخته شد.

فعالیت۳.۵میلیون ایرانی شاغل درخارج ازکشور/۳۰هزار نفرشان بیمه شدند

مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی گفت:سه ونیم میلیون ایرانی شاغل در خارج از کشور فعالیت دارند که ازاین تعداد ۳۰ هزار نفر بیمه شده هستند.

ارتباط مصرف داروی صرع در بارداری و ابتلای کودک به بیش فعالی

طبق نتایج یک مطالعه جدید، مصرف داروی ضدصرع valproate در دوره بارداری، ریسک ابتلا کودک به اختلال بیش فعالی را افزایش می دهد.

سازمان غذا و داروی آمریکا بخشی از فعالیت هایش را متوقف کرد

تهران – ایرنا – شبکه تلویزیونی سی ان ان روز یکشنبه اعلام کرد: برخی فعالیت های سازمان غذا و داروی آمریکا در پی تداوم تعطیلی دولت فدرال و پیامدهای منفی آن بر بخش های مختلف متوقف شد.

۴۶ میلیون ایرانی کاربر اینترنت هستند/ رشد ۱۰ درصدی دسترسی خانوار

آخرین آمار برخورداری خانواده های ایرانی و استفاده افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور، اعلام شد. برمبنای این آمار، ۶۴ درصد ایرانیهای بالای ۶ سال کاربر اینترنت هستند.

۴۲ میلیون نفر در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان‌های تامین اجتماعی گفت: ۴۲ میلیون ایرانی از خدمات این سازمان بزرگ بیمه گر اجتماعی استفاده می کنند.

رشد 11.2 درصدی تخصیص ارز برای واردات برنج شب عید

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با افزایش 11.2 درصدی تخصیص ارز نسبت به پارسال برای واردات برنج، در این زمینه بویژه برای تنظیم بازار شب عید نگرانی وجود ندارد.

تامین برنج شب عید با واردات 1.1 میلیون تنی/ واردات برنج 31 مرداد 98 ممنوع می‎شود

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با افزایش 11.2 درصدی تخصیص ارز برای واردات برنج، نگرانی در این زمینه به ویژه برای تنظیم بازار شب عید وجود ندارد.