آذربایجان غربی 19 هزار جانباز را در خود جای داده است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی با بیان این که 19 هزار جانباز در استان وجود دارد گفت: از این تعداد 1800 نفر جانباز شیمیایی و 100 نفر جانباز بصری و قطع نخاعی هستند.مطالب مرتبط

آذربایجان غربی 19 هزار جانباز را در خود جای داده است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی با بیان این که 19 هزار جانباز در استان وجود دارد گفت: از این تعداد 1800 نفر جانباز شیمیایی و 100 نفر جانباز بصری و قطع نخاعی هستند.

194 هزار نفر از جمعیت 10 تا 49 سال آذربایجان غربی بیسواد است

مهاباد - ایرنا - معاون سوادآموزی اداره کل آموزش ‌و پرورش آذربایجان غربی گفت: 194 هزار نفر از جمعیت رده سنی 10 تا 49 سال این استان را افراد بیسواد تشکیل می دهد.

بیش از 3 هزار کنتور برق در آذربایجان غربی هوشمندسازی شد

ارومیه - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اشاره به هوشمند سازی بیش از 11 هزار کنتور برق در استان، گفت: سه هزار و 418 دستگاه کنتور برق تاکنون در این استان هوشمند شده است.

بازدید بیش از ۱۴۶ هزار نفر از یادمانهای دفاع مقدس در آذربایجان‌غربی

معاون هماهنگ کننده «سپاه شهدا»ی آذربایجان‌غربی گفت: طی سال جاری بیش از ١٤٦ هزار نفر از یادمان های دفاع مقدس استان بازدید کرده اند.

برف و کولاک در راه آذربایجان‌غربی

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی سردتر می‌شود.

سایه سنگین قاچاقچیان چوب بر سر درختان آذربایجان غربی

ارومیه - ایرنا - محدودیت های قطع درختان و برداشت چوب از جنگل های شمال، برخی از افراد سودجو را به غرب کشور و از جمله جنگل های جنوبی آذربایجان غربی و منطقه «فیرورق» خوی سوق داده و نگرانی دوستداران طبیعت را در پی داشته است.

148 هزار دانش آموز آذربایجان غربی تحت پوشش طرح شهاب هستند

ارومیه - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر موسوم به طرح شهاب با پوشش 148 هزار دانش آموز در استان در حال اجراست.

12 هزار قلاده سگ در آذربایجان غربی علیه هاری واکسینه شدند

ارومیه - ایرنا - معاون سلامت اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: 12 هزار قلاده سگ علیه بیماری هاری مایه کوبی و ایمن سازی شدند.

رشد آذربایجان غربی در ترویج آبیاری نوین مطلوب است

ارومیه - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر جهاد کشاورزی گفت: آذربایجان غربی در استفاده و بهره گیری از شیوه های نوین آبیاری از 36 هزار هکتار در سال 1393 به بیش از 120 هزار هکتار در سال جاری رسیده که در نوع خود مطلوب است.

8 هزار قطعه غاز پیشانی سفید در آذربایجان غربی مشاهد شد

مهاباد - ایرنا - رییس اداره نظارت بر حیات وحش حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تیم های سرشماری پرندگان این اداره هشت هزار قطعه غاز پیشانی سفید کوچک از گونه های در حال انقراض را در زیستگاه های استان شمارش کردند.

8 هزار قطعه غاز پیشانی سفید در آذربایجان غربی مشاهد شد

مهاباد - ایرنا - رییس اداره نظارت بر حیات وحش حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تیم های سرشماری پرندگان این اداره هشت هزار قطعه غاز پیشانی سفید کوچک از گونه های در حال انقراض را در زیستگاه های استان شمارش کردند.

رشد آذربایجان غربی در ترویج آبیاری نوین مطلوب است

ارومیه - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر جهاد کشاورزی گفت: آذربایجان غربی در استفاده و بهره گیری از شیوه های نوین آبیاری از 36 هزار هکتار در سال 1393 به بیش از 120 هزار هکتار در سال جاری رسیده که در نوع خود مطلوب و بی نظیر است.

همکاری حدود 1600 پرسنل درمانی با تامین اجتماعی آذربایجان غربی

مقدمی کیا: تامین اجتماعی آذربایجان غربی با یک هزار 570 درمانگر آماده ارایه خدمات است.

336 روستای آذربایجان غربی ویژه عشایر است

ارومیه - ایرنا - مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با اشاره به اینکه 336 روستای استان ویژه عشایر است، گفت: 15 هزار و 599 خانوار عشایری با حدود 104 هزار نفر جمعیت در این استان زندگی می کنند.

۸۵ هزار هکتار اراضی آذربایجان غربی به آبیاری نوین مجهز شد

ارومیه - معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر جهاد کشاورزی گفت:۸۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی در سه سال اخیر به شبکه آبیاری نوین تجهیز شده است.

حدود 5800 میلیارد ریال مالیات در آذربایجان غربی وصول شد

ارومیه - ایرنا - سرپرست اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: پنج هزار و 780 میلیارد ریال مالیات از ابتدای امسال تاکنون در استان وصول شده که امیدواریم این رقم تا پایان سال به رقم پیش بینی شده بیش از 9 هزار میلیارد ریال برسد.

9 هزار نفر بازنشسته سپاه در آذربایجان غربی وجود دارد

مهاباد - ایرنا - مدیر کانون بازنشستگان سپاه آذربایجان غربی گفت: هم اکنون 9 هزار نفر بازشسته سپاه در این استان وجود دارد که از خدمات کانون بازنشستگان استفاده می کنند.

450هزار نفر در آذربایجان غربی کارت ملی هوشمند دریافت نکرده اند

ارومیه - ایرنا - مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی گفت: هنوز 450 هزار نفر از مردم استان کارت ملی هوشمند خود را دریافت نکره اند که تا پایان سال باید نسبت به اخذ آن اقدام کنند.

58 هزار تن گوشت در کشتارگاه های آذربایجان غربی تولید شد

ارومیه - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: 58 هزار تن گوشت سفید و قرمز امسال در کشتارگاه‌های دام و طیور استان تحت نظارت های بهداشتی بازرسان بهداشتی اداره کل دامپزشکی استان تولید شده است.

بهره برداری از یک هزار واحد مسکونی در آذربایجان غربی

یکهزار واحد مسکونی جدید به روستائیان استان در بهمن ماه تحویل داده خواهد شد.