آذربایجان غربی 19 هزار جانباز را در خود جای داده است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی با بیان این که 19 هزار جانباز در استان وجود دارد گفت: از این تعداد 1800 نفر جانباز شیمیایی و 100 نفر جانباز بصری و قطع نخاعی هستند.مطالب مرتبط

بیش از 4 هزار جانباز جنگ تحمیلی در استان مرکزی زندگی می‌کند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: 30 جانباز ضایعه نخاعی، 14 جانباز بصیر ، 2 هزار و  400 جانباز اعصاب و روان که از این تعداد 77 مورد حاد است و جانباز شیمیایی هم یک هزار و 694 جانباز  که 10 مورد شیمیایی شدید است.

داده های آماری بیماران خاص آذربایجان غربی گردآوری شود

ارومیه - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی گفت: برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به بیماران خاص این استان باید در ابتدا داده های آماری این افراد تهیه و جمع بندی شود.

حق‌آبه برخی تالاب‌ها به دریاچه ارومیه داده می‌شود!

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: حقابه تالابهای آذربایجان غربی به رسمیت شناخته شود.

جذب نوآموزان پیش دبستانی در آذربایجان غربی افزایش یافته است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: جذب نوآموزان پیش دبستانی در استان با افزایش 14 هزار و 700 نفری نسبت به پارسال به 45 هزار و 700 نفر در این دوره رسیده است.

۵ نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی در آذربایجان غربی جان باخته اند

ارومیه - مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: طی هفت روز گذشته پنج نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز در استان جان خود را از دست داده اند.

آذربایجان غربی 5.163 هزار تن تولید محصولات گلخانه ای دارد

مهاباد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: هم اکنون 110 واحد گلخانه ای به مساحت 34 هکتار در سطح استان فعال است و سالانه پنج هزار و 163 تُن انواع محصولات و بیش از پنج میلیون شاخه گل و نهال در آنها تولید و روانه بازار مصرف می شود.

آذربایجان غربی تامین کننده 33 درصد سیب شب عید کشور است

ارومیه - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 30 هزار تُن سیب درختی نیاز کشور برای مصرف ایام تعطیلات عید است که این استان تامین کننده بیش از 30 درصد آن یعنی 10 هزار تن است.

24 هزار حلقه چاه غیرمجاز آذربایجان غربی تعیین تکلیف می شود

ارومیه - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان برنامه اقدام مشترک دستگاه های اجرایی در خصوص مدیریت منابع آب و برنامه های سازگار با شرایط کم آبی تصویب شد که بر اساس آن 24 هزار حلقه چاه

24 هزار حلقه چاه غیرمجاز آذربایجان غربی تعیین تکلیف می شود

ارومیه - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان برنامه اقدام مشترک دستگاه های اجرایی در خصوص مدیریت منابع آب و برنامه های سازگار با شرایط کم آبی تصویب شد که بر اساس آن 24 هزار حلقه چاه

6 اثر طبیعی و تاریخی آذربایجان غربی ثبت ملی شد

ارومیه - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: چهار اثر تاریخی و 2 اثر طبیعی آذربایجان‌غربی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

توزیع ۳۰۰۰تن میوه شب عید آذربایجان غربی آغاز شد

ارومیه – مدیرسازمان تعاون روستایی آذربایجان غربی از توزیع سه هزار تن میوه شب عید در استان خبر داد.

بیش از 3000 مدال ره آورد تکاپوی ورزشکاران آذربایجان غربی

ارومیه - ایرنا - سال 1397 با تمام اتفاقات تلخ و شیرین در ورزش آذربایجان غربی، روزهای پایانی خود را سپری می کند که از جمله شیرین ترین اوقات آن، ایستادن بیش از سه هزار ورزشکار بر سکوی کسب مدال در رقابت های ملی، بین المللی، آسیایی و جهانی بود.

آذربایجان غربی سیب شب عید ۹ استان کشور را تامین می کند

ارومیه - رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی امسال سیب درختی تنظیم بازار میوه شب عید ۹ استان کشور را تامین می کند.

تعداد کشفیات مواد محترقه غیرمجاز در آذربایجان غربی از 3 میلیون عدد گذشت

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: تا کنون افزون بر 3 میلیون و 100 هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز از متخلفان در گوشه و کنار این استان کشف و ضبط شده است.

بیش از 12هزار اصله نهال در جوار صنایع آذربایجان غربی غرس شد

ارومیه - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی گفت: 12 هزار و 600 اصله نهال در بیش از 6 هکتار از اراضی شهرک های صنعتی این استان به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری کاشته شد.

3020 گواهی استاندارد صادراتی در آذربایجان غربی صادر شد

ارومیه - ایرنا - مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی گفت: سه هزار و 20 گواهی استاندارد کالاهای صادراتی طی سال جاری برای اقلام مختلف در استان صادر شد.

سیب آذربایجان غربی برکت سفره‌های شب عید

۱۰هزار تن از سیب‌های خوش رنگ و خوش طعم باغ‌های آذربایجان غربی روانه بازار شب عید استان‌های مختلف کشور شد.

عبور سامانه بارشی از آذربایجان غربی

دمای آذربایجان غربی تا 6 درجه کاهش می یابد .

بانوان هندبالیست جمهوری آذربایجان در آذربایجان غربی با شکست بدرقه شدند

ارومیه - ایرنا - رییس هیات هندبال آذربایجان غربی گفت: تیم های هندبال بانوان ارومیه و بوکان در 2 دیدار دوستانه مقابل تیم جمهوری آذربایجان به برتری رسیدند.

3 میلیون راس دام سبک در آذربایجان غربی ایمن سازی می شوند

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی از اجرای طرح ضربتی مقابله با بیماری تب برفکی و ppr در دام سبک در سطح دامداری‌های استان خبر داد.