سمنان| بیکاری زمینه‌ساز بسیاری از جرایم در سطوح پایین جامعه است

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به علل وقوع جرایم در جامعه گفت: بیکاری زمینه‌ساز بسیاری از جرایم در سطوح متوسط و پایین جامعه ما است.مطالب مرتبط

سطح پایین نشاط اجتماعی در ایران

تهران- ایرنا- با توجه به اینکه نشاط اجتماعی از مولفه های رفاه اجتماعی و مفاهیم محوری توسعه پایدار به شمار می رود و تاثیر بسیاری بر رضایت مندی و اعتماد و امید مردم دارد، سطح پایین این امر در جامعه ضرورت پرداختن به آن از سوی مسوولین و مدیران همراه با مشارک

338 میلیارد تومان از جرایم اقتصادی گلستان کشف شد

فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به رشد جرایم اقتصادی در استان گفت: امسال تعداد پرونده‌ها در این زمینه 116 مورد به ارزش 338 میلیارد تومان بوده است.

خلأهای تولید در استان سمنان/ بهین یاب راهی برای رونق تولید

سمنان -تولید داخلی در استان سمنان همچنان با خلأهایی و مشکلاتی روبرو است، موانعی که برای رفعشان تلاش‌های بسیاری صورت گرفته است.

جامعه نیازمند ترویج اخلاق است/ ضرورت اشاعه حسنات

سمنان- نماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان اینکه جامعه امروز شدیداً نیازمند ترویج اخلاق است، گفت: یکی از رسالت‌های ائمه جمعه و جماعات ترویج اخلاق اسلامی است.

انتخابات مجمع عمومی خانه احزاب و اقبال پایین زنان

تهران-ایرنا- اقبال کم به انتخاب زنان در انتخابات مجمع عمومی خانه احزاب؛ انتقادهای بسیاری بر انگیخت. آیا وقت آن نیست در راستای توسعه هزاره و تقویت جامعه مدنی؛ موانع ساختاری از سر راه مشارکت بانوان برداشته شود.

حذف واسطه ها، مدیریت قیمت و کیفیت گوشت مرغ را به همراه دارد

سمنان- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: زمینه توسعه و تقویت صنعت تولید مرغ در کشور، با حذف بسیاری از واسطه ها محقق می شود و این مساله مدیریت قیمت و کیفیت را به همراه دارد.

حذف واسطه ها، مدیریت قیمت و کیفیت گوشت مرغ را به همراه دارد

سمنان- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: زمینه توسعه و تقویت صنعت تولید مرغ در کشور، با حذف بسیاری از واسطه ها محقق می شود و این مساله مدیریت قیمت و کیفیت را به همراه دارد.

سطوح درآمدی و حق بیمه سال ۹۸ اعلام شد

طبق بخشنامه و با توجه به مصوبه هیات امنای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر سطوح هشتگانه و مبالغ مقطوع درآمد ماهیانه مندرج در هر سطح برای سال ۱۳۹۸ تایید و تصویب شد.]]>

تمام عزم دولت رسیدگی به وضع اقتصادی دهک های پایین است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: تمام عزم مسئولان دولت رسیدگی به وضعیت معیشت و اقتصادی دهک های پایین جامعه است.

کشف 95 درصدی جرایم جنایی در تهران/ دستگیری 1800 محکوم فراری در 22 طرح پلیس

رئیس پلیس تهران با اعلام کاهش وقوع جرایم جنایی در 11 ماه گذشته گفت: 95 درصد جرایم جنایی رخ داده در تهران کشف شده است.

سایر سطوح مزدی 261 هزار تومان به اضافه 13درصد افزایش یافت

پس از 12 ساعت چانه‌زنی، افزایش سایر سطوح مزدی مشخص شد.]]>

سنت های نوروزی روستای هیکو در آستانه فراموشی

سمنان- ایرنا- عید نوروز باستانی در روستای هیکو در شهرستان مهدیشهر استان سمنان با وجود گذشت سالیان همچنان به عنوان یکی از اعیاد کهن رسمی مردم این منطقه، گرامی داشته می شود اما بسیاری از این آداب رو به فراموشی است.

مسئولان از زندانیان عفو شده حمایت کنند

نماینده ولی فقیه در استان سمنان : مسئولان باید باحمایت از زندانی های عفو شده در زمینه اشتغال و تامین مسکن ، زمینه زندگی سالم این افراد را فراهم کنند .

بسیاری از تربیت فرزندان خود غافل شده اند

مشهد- سخنران حرم مطهر رضوی گفت: متاسفانه در جامعه بسیاری از والدین از تربیت فرزندان خود غافل شده اند.

استاندار سمنان: وحدت آفرینی مهمترین کارکرد نمازجمعه است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با بیان این که نماز جمعه برکات و خیرات فراوانی برای مردم دارد، گفت: مهمترین وجه نماز جمعه باید وحدت آفرینی در جامعه باشد.

19 ایثارگر حوزه فرهنگ و هنر استان سمنان تجلیل شدند

مشاور استاندار سمنان با تأکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: در روز ملی شهدا از 400 خانواده شهید استان سرکشی می‌شود.

خدمات درمانی در نوروز به تعطیلات نمی رود

قزوین - ایرنا - در طول حدود 2 هفته تعطیلات نوروزی که بسیاری از مردم برای سفر و دید و بازدید ها و سایر امور خود برنامه ریزی می کنند، جامعه بهداشت و درمان مانند بسیاری دیگر از دستگاه های خدمات رسان همچنان به شکل بی وقفه به خدمات خود ادامه می دهد.

آیا در کانون تئاتر خیابانی لابی‌گری شده است؟

آنچه به عنوان لابی‌گری در کانون تئاترخیابانی عنوان می‌شود وضعیتی معکوس دارد, چرا که لابی توسط سطوح پایینی برای زمین زدن سطوح بالایی کانون رخ می‌دهد.

هوای سمنان آخر هفته بارانی می شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: سامانه بارشی از اواخر وقت فردا پنجشنبه بیست و سوم وارد سمنان می شود.

برپایی جشن های ملی راهی برای درونی سازی امید در جامعه است

تهران- ایرنا- حسین باهر جامعه شناس و بنیانگذار مکتب رفتار شناسی گفت: توجه به سنت ها و آیین های اجتماعی و برپایی جشن های ملی، یکی از راه های درونی سازی امید در جامعه است زیرا می تواند زمینه بروز نشاط اجتماعی را فراهم کند.