سمنان| بیکاری زمینه‌ساز بسیاری از جرایم در سطوح پایین جامعه است

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به علل وقوع جرایم در جامعه گفت: بیکاری زمینه‌ساز بسیاری از جرایم در سطوح متوسط و پایین جامعه ما است.مطالب مرتبط

سمنان| بیکاری زمینه‌ساز بسیاری از جرایم در سطوح پایین جامعه است

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به علل وقوع جرایم در جامعه گفت: بیکاری زمینه‌ساز بسیاری از جرایم در سطوح متوسط و پایین جامعه ما است.

ارائه آمار غلط نرخ بیکاری با دستکاری نرخ مشارکت اقتصادی

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 گفت: اغلب برای مردم سوال است که چرا علی رغم بیکاری بالای جوانان و مردم استان اذربایجان شرقی اما نرخ بیکاری استان پایین است؟ جواب این سوال در نحوه محاسبه نرخ بیکاری است.

ایرانی‌ها به چه میزان برای تفریح هزینه می‌کنند؟

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان سرانه تفریحات در جامعه ایرانی را بسیار کم دانست و گفت: دردآورتر از این سرانه پایین شکاف و تفاوت بالای بین سرانه تفریحات بین دهک پایین و بالای جامعه است.

بخشودگی جرایم بانکی تولیدکنندگان در سال 98 اجرا شود

سمنان- ایرنا- رئیس انجمن مدیران صنایع استان سمنان گفت: بخشودگی جرایم بانکی تولیدگنندگان برای جلوگیری از تعطیلی بنگاه های اقتصادی و رونق بخش صنعت در سال 98 اجرا شود.

صداوسیما با بودجه 140 میلیاردی از جرایم رانندگی چه کرده است؟

تهران- ایرناپلاس- صدا و سیما در بودجه سال 96، سهمی 5 درصدی از جرایم رانندگی را به منظور فرهنگ‌سازی در زمینه ترافیک به خود اختصاص داده است. حال سؤال اینجاست این بودجه کجا خرج شده و آیا کارایی لازم را در این زمینه داشته است؟

احداث سطوح پروازی فرودگاه سمنان به اتمام رسید/ باند فرودگاه 3100 متر شد

مدیر فرودگاه سمنان با بیان اینکه احداث سطوح پروازی فرودگاه سمنان به اتمام رسید، گفت: باند فرودگاه سمنان از دو هزار و 800 متر به 3 هزار و 100 متر رسید.

نرخ بیکاری منطقه یورو در پایین‌ترین سطح ۱۰ سال اخیر

نرخ بیکاری ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به سطح قبل از رکود بزرگ سال ۲۰۰۸ رسید.

همدان دومین استان با کمترین نرخ بیکاری

معاون اشتغال اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه نرخ بیکاری فصل پاییز این استان 7.3 درصد است، گفت: استان همدان بعد از استان سمنان دومین استان کشور در کاهش نرخ بیکاری است.

استاندار: رتبه خراسان شمالی در بسیاری از شاخص ها پایین است

بجنورد – ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: رتبه این استان در بسیاری از شاخص ها از جمله در حوزه مطبوعات که رتبه 31 کشوری را دارد، بسیار پایین است.

تورم ظالمانه‌ترین مالیات بر قشر ضعیف جامعه است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: تورم موجود نه‌تنها افراد بسیاری را ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به زیر خط فقر می‌کشاند، بلکه افراد فقیر از گذشته فقیرتر خواهند شد. لذا تورم ظالمانه‌ترین مالیات بر قشر پایین‌دست جامعه است که نیاز به کمک جدی دولت، سازمان‌های م

روند افزایشی نرخ بیکاری در استان تا حدودی کنترل شده است

کرمانشاه - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته روند افزایشی نرخ بیکاری در استان تا حدودی کنترل شده ولی هنوز رتبه یک بیکاری کشور هستیم و باید تلاش های خود را در این زمینه افزایش دهیم.

رونق اشتغال و تولید در استان سمنان

استاندار سمنان نرخ بیکاری در این استان را 6/6 درصد اعلام کرد.

۶۰ درصد جمعیت استان کرمان جزو ۴ دهک پایین جامعه

استاندار کرمان گفت: کرمان استان معدنی است و مرتب این ظرفیت و ذخایر و استخراج را اعلام می کنیم اما از سوی دیگر جزو استان های فقیر کشور هستیم و براساس مطلبی که اخیرا اعلام شده، ۶۰ درصد جمعیت استان کرمان جزو ۴ دهک پایین جامعه هستند و درآمد سرانه استان از متو

اردبیل| تقوا زمینه‌ساز حل مشکلات در جامعه می‌شود

امام جمعه اردبیل گفت: اصل مهم در زندگی انسان که می‌تواند زمینه‌ساز سعادت دنیوی و اخروی شود رعایت تقوای الهی بوده و با تکیه بر این اصل می‌توان بر مشکلات در جامعه فائق آمد.

توهم نازیبایی اختلال شخصیتی جدی جوانان امروز جامعه است

سمنان- ایرنا- دانشیار رشته روانشناسی و رئیس مرکز مشاوره دانشگاه سمنان گفت: نازیبایی پنداری ظاهری در بین نوجوانان و جوانان، یک اختلال ناپسند شخصیتی در جامعه است.

طرح کاهش سطوح معاونت‌های شهرداری ارتباطی با کاهش نیروی انسانی ندارد

رییس کمیته ساختار و منابع انسانی شورای سلامی شهر تهران در ارتباط با طرح کاهش سطوح معاونت های شهرداری گفت: در ۱۲ سال گذشته تنها ۳۷ درصد به تعداد کارکنان شهرداری اضافه شده اما قریب به ۴۰۰ درصد افزایش در سطوح سازمانی مدیریتی هم در شهرداری و هم در سازمان‌های

فقر مهارتی معضل جدی بر سر راه اشتغال جامعه است

اراک - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: فقر مهارتی معضل جدی بر سر راه اشتغال جامعه است و اگر فرهنگ مهارت آموزی مورد توجه قرار گیرد، بسیاری از چالش های جامعه گره گشایی می شود.

سمنان| بصیرت موجود در جامعه توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: بصیرت موجود در جامعه توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

ارزانی و مردمی کردن ورزش راهی برای داشتن جامعه‌ای بانشاط است

سمنان - معاون استاندار سمنان بابیان اینکه ارزانی و مردمی کردن ورزش راهی برای داشتن جامعه‌ای بانشاط است، گفت: برای رسیدن به جامعه سالم باید ورزش‌های همگانی تقویت شود.

مسئولان انگیزه کافی برای حل مشکلات کارگران ندارند/ جلوگیری از پرداخت بیمه بیکاری اشتباه دولت بود/ افزایش دوبرابری نرخ بیکاری در استان

عضو شورای عالی اشتغال در استان فارس گفت: بسیاری از کارفرمایان و مسئولان کارگری استان بنا به دلایلی مانند عدم انگیزه کافی و نداشتن اختیارات کافی در حوزه بهبود وضعیت معیشت کارگران دست از تلاش کشیده اند به طوری که آنها ترجیح می دهند به جای حل مشکلات این ق