شش کارگردان اروپایی در یک کتاب؛ از برگمان تا گدار
مطالب مرتبط

استقبال مردم بریتانیا از کتاب‌های اروپایی و افزایش فروش آثار ترجمه

توضیحات کارگردان سریال نوروزی «زوج یا فرد»

کارگردان سریال نوروزی «زوج یا فرد» درباره‌ تغییر سمت محمدحسین لطیفی در این سریال که پیشتر به عنوان یکی از کارگردان‌ها مطرح شده بود و در نهایت از او به عنوان مشاور نام برده شد، توضیحاتی را مطرح کرد.

هلگا اشمید از مذاکرات میان ایران و چهار کشور اروپایی خبر داد

دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپایی در پیامی توییتری از برگزاری نشست میان ایران و کشورهای اروپایی برای بررسی مسائل خاورمیانه خبر داد]]>

کارگردان خندوانه تکذیب کرد

کارگردان برنامه خندوانه مخالفت برای حضور وزیر امور خارجه در خندانه را تکذیب کرد

قیمت کتاب در آستانه نمایشگاه سر به فلک کشید + نمودار

آمارهای خانه کتاب نشان می‌دهد که عناوین کتاب در بهمن ماه 12 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است،‌ این در حالی است که میانگین قیمت کتاب نیز به دوره زمانی مشابه و در آستانه نمایشگاه کتاب تهران 54 درصد رشد را شاهد است.

آغاز مذاکرات ایران و سه کشور اروپایی در تهران درباره اینستکس

تهران- ایرنا- تهران فردا (سه شنبه) میزبان دور تازه رایزنی ها و مذاکرات هیات کارشناسی ایران با نمایندگان سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس و اتحادیه اروپایی درخصوص عملیاتی کردن هرچه سریعتر اس پی وی ایجاد شده توسط سه کشور اروپایی موسوم به اینستکس است.

کارگردان و چهره‌پرداز سینمای وحشت درگذشت

جان کارل بوچلر که به‌عنوان کارگردان از بزرگان سینمای ژانر وحشت شناخته می‌شد در ۶۶ سالگی درگذشت.

نمایشگاه کتاب یا موزه؟

با وجود قیمت‌ سرسام‌آور کتاب‌ها و دیگر آثار نمایشگاه سالانه کتاب‌های قدیمی و نادر نیویورک، این مکان را بیشتر می‌توان به یک موزه تا یک نمایشگاه کتاب‌ تشبیه کرد. 

انتشار دو کتاب روانشناسی و یک کتاب تاریخی

ترجمه کتاب‌های «نیای غرب»، «چگونه از دست آدم‌های عوضی خلاص شویم؟» و «راز و رمز استدلال و مجاب کردن دیگران» منتشر شد.

تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FITF است

قم - ایرنا - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اروپایی ها برای تصویب سریع لوایح بین الملی پالرمو و FITF توسط ایران، خود را به آسمان و زمین می زدند، ولی حرف منطقی این مجمع برای تایید این کنوانسیون ها، گرفتن تعهد و تضمین قطعی از اروپایی ها توسط وزارت امور خار

تضمین قطعی اروپایی ها شرط مجمع برای تصویب FATF است

قم- ایرنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اروپایی ها برای تصویب سریع لوایح بین المللی پالرمو و FATF توسط ایران، خود را به آسمان و زمین می زدند، ولی حرف منطقی این مجمع برای تایید این کنوانسیون ها، گرفتن تعهد و تضمین قطعی از اروپایی ها توسط وزارت امور خارج

حبیب کاوش تهیه‌کننده و کارگردان سینما درگذشت

حبیب کاووش تهیه‌کننده و کارگردان سینمای ایران شامگاه امشب جمعه ۲۴ اسفند ماه درگذشت.

مشهد|«بهارانه کتاب»؛ سهم «به نشر» از سبد مطالعه نوروزی مشخص شد

مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی گفت: «کتاب خوب، بهترین سوغات زیارت امام رضا(ع)»، این شعار سرآغازی است در اجرای طرح بهارانه کتاب «به‌نشر»، طرحی که می تواند سبد خرید زائران و مسافران نوروزی مشهد مقدس را با کتاب همراه کند.

«شهر بی‌گدا» منتظر اجراست/ انتشار «نمایش‌های شگفتانه زنان ایران»

جواد انصافی کارگردان و پژوهشگر تئاتر از انتشار کتاب «نمایش‌های شگفتانه زنان ایران» که به معرفی ۷۰ نمایش زنانه می‌پردازد، خبر داد.

راه‌اندازی بازارچه کتاب و بوستان کتاب در پایتخت کتاب

کارگردان «هانا» مهمان جشنواره جهانی فیلم فجر می‌شود

تهران- ایرنا- آندرئا پالائورو کارگردان ایتالیایی فیلم «هانا» برای برگزاری کارگاه تخصصی در سی‌ و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور خواهد داشت.

75 درصد کتاب‌های منتشرشده در سال 97 تالیفی هستند

تهران- ایرنا- مدیر اطلاع رسانی موسسه خانه کتاب درباره آمار نشر کتاب در سال 1397 گفت: 75 درصد از کل کتاب‌های منتشر شده از ابتدای امسال تاکنون تالیفی و 25 درصد آن را ترجمه دربر می گیرد که این آمار امیدوارکننده است.

نشر کتاب در سال‌های پس از انقلاب؛ چهل سال نوسان

تهران- ایرنا- با پایان سال 97، چهل سال از تولد انقلاب می‌گذرد، کتاب در این سال‌ها چه روزگاری را دیده‌؟ این گزارش به روزگار کتاب در چهل سال گذشته می‌پردازد.

از دستگیری مهره اصلی قاچاق کتاب تا ادامه تدارکات نمایشگاه

دستگیری متهم اصلی قاچاق کتاب در کشور و اخبار مربوط به ثبت‌نام ناشران داخلی و کشورهای خارجی در نمایشگاه‌ کتاب تهران از جمله خبرهای مهم حوزه کتاب در این هفته هستند.

ادامه اختلاف نظر اروپایی ها درباره برگزیت

اروپایی ها هشدار دادند به تعویق افتادن برگزیت که قرار است تقاضای آن امروز از سوی نمایندگان پارلمان انگلیس مطرح شود به طور خودکار مورد موافقت قرار نخواهد گرفت.