شش کارگردان اروپایی در یک کتاب؛ از برگمان تا گدار
مطالب مرتبط

شش کارگردان اروپایی در یک کتاب؛ از برگمان تا گدار

«اعتراف: یک برگمان‌خوانی» در تماشاخانه مشایخی اجرا می‌شود

نمایش «اعتراف: یک برگمان‌خوانی» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا نراقی از اول بهمن‌ماه ساعت 18 در تماشاخانه استاد مشایخی روی صحنه خواهد آمد

آغاز پیش فروش بلیت نمایش «اعتراف؛ یک برگمان خوانی»

پیش فروش نمایش «اعتراف؛ یک برگمان خوانی» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا نراقی از سه شنبه ۲۵ دی ماه آغاز شد، بلیت سه روز اول این اجرا با ۴۰ درصد تخفیف عمومی به فروش می رسد.

همدان| 19 کتاب در حوزه دفاع مقدس به کتاب صوتی تبدیل شده است

کارگردان و تهیه‌کننده کتاب صوتی "پیغام ماهی‌ها" گفت: تا امروز 19 کتاب منتشر شده در حوزه دفاع مقدس را به کتاب صوتی تبدیل کرده‌ایم.

کتاب‌های غارت شده توسط نازی‌ها هنوز در قفسه‌های کتابخانه‌های آلمان

غارت میلیون‌ها جلد کتاب توسط نازی‌ها طی جنگ دوم جهانی برای دهه‌ها تحت پیگیری و تحقیق محققان بوده لیکن هنوز در سطح وسیعی کتاب‌های مسروقه در قفسه‌های کتابخانه‌های آلمان و دیگر کشورهای اروپایی وجود دارند.

اصفهان| قاچاقچیان کتاب، صنعت نشر کتاب ایران را نابود می‌کنند

مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتاب‌خوانی گفت: قاچاقچیان کتاب، صنعت نشر کتاب ایران را نابود می‌کنند چون کتاب اصلی ناشر به دلیل قیمت بالاتر در انبار می‌ماند و بازار به دست کتابفروشان قاچاق می‌افتد.

چاپ تازه کتاب «خِردکُشی» منتشر شد

چاپ سوم کتاب «خِردکُشی؛ روشنفکران و انقلاب اکتبر» تألیف خسرو ناقد به تازگی روانۀ کتاب‌فروشی‌ها شده است. در این چاپ افزون بر اصلاح چند اشتباه تحریری، نمایه‌ای نیز به کتاب افزوده شده که دربرگیرندۀ فهرست نام‌ها و کتاب‌هاست.

'آشپزخانه' ی کارگردان مشهور تئاتر در رشت

رشت- 'آشپزخانه' ، نمایشی از محمد حسن معجونی کارگردان مطرح کشور از 22 دی در رشت روی صحنه می رود.

کتاب‌هایم در انبارها خاک می‌خورند؛ برنامه‌ای برای کتاب جدید ندارم

جلیل رسولی می‌گوید که کتاب‌های مجموعه آثار قبلی‌اش اکنون در انبارها مانده‌اند و به دلیل سختی تولید کتاب هنری دیگر علاقه‌ای به چاپ کتاب جدید ندارد.

هفت کارگردان ماجراجوی تئاتر

روزنامه نیویورک تایمز نگاهی انداخته است به هفت شخصیت تأثیرگذار تئاتر امروز جهان و از شیوه منحصر به فرد این هفت کارگردان شاخص می‌گوید.

انتقال ۱ تریلیون دلار دارایی از انگلیس به کشورهای اروپایی

شرکت‌های ارایه دهنده خدمات مالی به دلیل بریگزیت ناچار شده‌اند ۲۰۰۰ کارمند اروپایی جدید را استخدام کنند.

نقوی‌حسینی: اروپایی‌ها به دنبال بهانه‌سازی برای عدم پاسخ به انجام تعهدات‌شان‌ هستند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تحریم اخیر اتحادیه اروپا را بهانه سازی اروپایی ها برای عدم پاسخ به انجام تعهداتشان دانست و گفت‌ که اروپایی‌ها توان تصمیم گیری مستقل از آمریکا را ندارند و به همین دلیل در راستای خواسته‌های آمریکایی‌

۴ کارگردان هندی فیلمی ۴ قسمتی می‌سازند

چهار کارگردان نامدار بالیوود «ماهش مانجرِکار» «پرادیپ سارکار» «پریادارشان» و «آنیرودها روی چادهوری» که همگی دارنده جایزه ملی هستند فیلم «نقاب‌های نامرئی» را می‌سازند.

بانک‌های اروپایی برای اجرای SPV از آمریکا ترسیدند/همکاری مخفیانه چند بانک اروپایی با ایران

یک کارشناس ایتالیایی با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران کاملاً احمقانه بوده و با این تحریم‌ها مخالف است،‌گفت: به رغم تحریمها چند بانک اروپایی مخفیانه با ایران همکاری می‌کنند.

دلایل تعلل اروپایی‌ها در اجرای«SPV» از زبان عضو کمیسیون امنیت‌ ملی

عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس گفت: متاسفانه تاکنون «SPV» اجرایی نشده و اروپایی‌ها در این زمینه بدعهدی کرده‌اند.

لیپی: فیلیپین بیشتر یک تیم اروپایی است/ باید خوب دفاع کنیم

مارچلو لیپی، سرمربی تیم ملی فوتبال چین در آستانه دومین بازی تیمش در جام ملت‌های آسیا فیلیپین را مشابه تیم‌های اروپایی دانست.

دل بستن به اروپایی‌ها، سفاهت است

آیت الله جنتی، دل بستن به اروپایی‌ها را برای ایفای تعهدات برجامی شان سفاهت دانست

یار مهربان دچار آفت کتاب سازی شده است

تهران- ایرنا- معاون علمی، پژوهشی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و عضو هیات علمی فرهنگستان هنر با تاکید بر اینکه دچار بیماری کتاب‌سازی شده‌ایم، گفت: امروز کتاب‌های خوب، اندکی کمیاب شده چرا که کتاب های امروزی برخاسته از درد روزگار ما نیست.

چه کسی جای شهید و جلاد را عوض می‌کند؟

تهران- ایرناپلاس- بخش نهایی میزگرد ایرناپلاس به بررسی وضعیت نهادهای رسمی در اشاعه مستندهای سیاسی می‌پردازد. حسین جمشیدی گوهری، کارگردان مستند «سیاه و سپید نفت» و از سازندگان مستند «ترور سرچشمه»، جواد موگویی، کارگردان مستند «پرونده ناتمام» و «لاتاری در بیر

آمریکا دو پیمانکار اروپایی را به تحریم تهدید کرد

روزنامه آلمانی «هندلسبلت» گزارش داد که واشنگتن احتمالا ۲ شرکت پیمانکار اروپایی را که مشغول لوله‌گذاری خط‌لوله نورداستریم ۲ هستند، تحریم خواهد کرد.