جامعه شناسی ایران جز در حواشی به مساله زیست بوم نپرداخته است
مطالب مرتبط

جامعه شناسی ایران جز در حواشی به مساله زیست بوم نپرداخته است

بزرگداشت پژوهشگر مردم‌مدار برگزار می‌شود

بزرگداشت دکتر محمود زند مقدم راوی حکایت بلوچ و پژوهشگری مردم مدار به همت انجمن های جامعه‌شناسی ایران، انسان‌شناسی و مطالعات فرهنگی و ارتباطات برگزار می شود.

هنرمندان، لژیونرهای جامعه در مسیر زیست بهتر هستند

شیراز- علی قصرالدشتی، هنرمند نقاش و مجسمه ساز شیرازی می گوید: هنرمندان، لژیونرهایی هستند که می توانند جامعه را به سمت زیست بهتر و لذت بردن از زندگی سوق دهند.

آئین بزرگداشت پژوهشگر مردم‌مدار و راوی حکایت بلوچ برگزار می شود

بزرگداشت دکتر محمود زند مقدم راوی حکایت بلوچ و پژوهشگری مردم مدار به همت انجمن های جامعه‌شناسی ایران، انسان‌شناسی و مطالعات فرهنگی و ارتباطات برگزار می شود.

آئین بزرگداشت پژوهشگر مردم‌مدار و راوی حکایت بلوچ برگزار می شود

تهران- ایرنا- بزرگداشت دکتر محمود زند مقدم راوی حکایت بلوچ و پژوهشگری مردم مدار به همت انجمن های جامعه‌شناسی ایران، انسان‌شناسی و مطالعات فرهنگی و ارتباطات برگزار می شود.

برای گسترش تحقیق در فضا با روسیه همکاری می‌کنیم

نشست کارشناسان متخصصان روسی و آمریکایی در زمینه زیست‌شناسی و پزشکی فضایی در پژوهشگاه بررسی مسائل زیست پزشکی آکادمی علوم روسیه برگزار شد.

چرا باید سازمان باستان شناسی کشور ایجاد شود/ یک نگرانی ملی درباره باستان شناسان ایران

یک مسئول باستان شناسی کشور به تشریح اهمیت احیاء و تقویت ساختار سازمانی باستان شناسی کشور پرداخت و از یک نگرانی مهم در حوزه بین‌نسلی باستان شناسان ایران ابراز نگرانی کرد.

فاصله توسعه با یک مساله ملی و دغدغه عمومی در ایران

تهران- ایرنا- امیرکبیر یکی از پیشتازان تحول ایران به شمار می رود و سالروز شهادت وی، بهانه ای برای گردهمایی شماری از نخبگان اقتصادی برای بررسی این موضوع شد؛ به باور آنان، با وجود اجرای برنامه های توسعه در 70 سال گذشته، هنوز این امر به یک مساله ملی و دغدغه

چه کسی جامعه ایران را خط‌کشی می‌کند؟

اعتراض به خط‌کشی جامعه ایران و تقسیم شهروندان یا افراد جامعه فرهنگی و هنری ایرانی به خودی‌ها و غیرخودی‌ها در سال‌های مختلف اعتراضاتی را به وجود آورده است. آیا این اعتراضات صادق است؟

جهان حافظ‌شناسی وجودی نازنین را از دست داد

کاووس حسن‌لی در پی درگذشت سلیم نیساری گفت: جهان حافظ‌شناسی و جامعه‌ فرهنگی و ادبی کشور وجودی نازنین را از دست داد.

از مومن تصور کردن جامعه تا فتوای متفاوت رهبری درباره طرب

تهران - ایرناپلاس - برخی جامعه‌شناسان و حتی کسانی که برای مدتی از کشورهای دیگر به ایران می‌آیند،‌ معتقدند که جامعه ایران، جامعه شاد و بانشاطی نیست. میزان سوگ و عزا و غم بسیار بیشتر از سرور و شادی و بهجت است. مناسبت‌های تقویمی و تبلیغات رسانه‌ای هم این را

تصاویر اختصاصی خبرگزاری صداوسیما از حواشی بازی

لحظه به لحظه با خبرنگاران اعزامی خبرگزاری صداوسیما از حواشی بازی تیم‌های ایران و عراق مطلع شوید.

نشست «بی تفاوتی اجتماعی در ایران» برگزار می شود

نشست «بی تفاوتی اجتماعی در ایران» توسط انجمن جامعه شناسی برگزار می شود.

عرصه محیط زیست بر آمده از باورها، فرهنگ و گفتمان عمومی جامعه است

رییس کمیته ملی المپیک گفت: عرصه محیط زیست بر آمده از باورها، فرهنگ ها و گفتمان عمومی جامعه است.

علوم اجتماعی برای آینده ایران ضروری تر از فناوری است

یزد - ایرنا - استاد گروه انسان شناسی دانشگاه تهران با تبیین اهمیت علوم اجتماعی در توسعه جامعه در حوزه های مختلف گفت: علوم اجتماعی برای آینده ایران ضروری تر از فناوری است.

حفاظت از محیط زیست باید تبدیل به گفتمان عمومی شود

رییس كمیته ملی المپیک گفت: محیط زیست عرصه باورهاست نه بایدها و برای اینکه ما بتوانیم باورها در متن جامعه جاری شود باید از مهدها، مدرسه‌ها، خانواده، آموزش و پرورش و صدا و سیما و نهادهای مدنی این موضوع را آغاز کنیم.

درخواست 4 جامعه اسلامی دانشجویی برای بررسی مسئله اخلاقی یک نماینده مجلس

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های تبریز، دانشگاه آزاد تبریز، شهید مدنی آذربایجان و صنعتی سهند در نامه‌ای به علی لاریجانی رییس قوه مقننه از وی خواستند مساله اخلاقی منتسب به یک نماینده را مورد بررسی قرار داده و صحت یا عدم صحت آن را به افکار عمومی گزارش دهد

عاقبتِ نبود امنیت شغلی برای دانشجویان

عباس جاهدجاه می‌گوید: نبود امنیت شغلی بعد از فارغ‌التحصیلی را باید مساله اول در کاهش انگیزه دانشجویان در بسیاری از رشته‌ها دانست. این مساله در کلاس درس فارسی عمومی هم اثر می‌گذارد. به نظر من بزرگ‌ترین مساله‌ای که متولیان امر درباره دانشجو و دانشگاه باید ب

تجلیل از راوی «حکایت بلوچ»

بزرگداشت محمود زند مقدم پژوهشگر مردم مدار و راوی «حکایت بلوچ» با همکاری اداره کل مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و انجمن جامعه‌شناسی ایران، روز ۲۴ دی ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۴ الی ۱۹ با حضور استادان دانشگاه و پژوهشگران در محل تالار ایوان شمس برگزار می‌ش

بصیرت‌ حضرت زینب (س) عاشورا را ماندگار کرد

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: زمان‌شناسی، مکان‌شناسی و وظیفه‌شناسی حضرت زینب (س) بود که از ایشان شخصی بصیر ساخت که در ادامه منجر به ماندگاری عاشورا در تاریخ شد.