نقش پررنگ بورس کالا در ورود بخش خصوصی به تولید کشور

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به این که یکی از نیازهای اساسی کشور شفاف سازی فعالیت‌های اقتصادی است، گفت: شکل‌گیری بورس کالای ایران به عنوان بستری برای کشف واقعی قیمت‌ها و ایجاد شفافیت در دادوستد کالاها بوده است.مطالب مرتبط

نقش پررنگ بورس کالا در ورود بخش خصوصی به تولید کشور

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به این که یکی از نیازهای اساسی کشور شفاف سازی فعالیت‌های اقتصادی است، گفت: شکل‌گیری بورس کالای ایران به عنوان بستری برای کشف واقعی قیمت‌ها و ایجاد شفافیت در دادوستد کالاها بوده است.

انتظار می رود شاهد حضور پررنگ بخش خصوصی در سومین عرضه نفت در بورس باشیم

رئیس عملیات بازار فرآورده‌های هیدروکربوری بورس انرژی با اشاره به اطلاعیه این بورس برای نفت گفت: این اطلاعیه نسبت به عرضه قبلی با انعطاف بیشتری روبرو شده و انتظار می‌رود بخش خصوصی حضور پررنگی در این عرضه‌ نفت در بورس داشته باشد.

توسعه بورس کالا یک ضرورت برای اقتصاد است

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: وقتی به دنبال شفافیت در اقتصاد هستیم، باید ابزارهای این شفافیت را ایجاد و یا تقویت کنیم. این در حالی است که در بازار کالای کشور پیش از راه‌اندازی بورس کالا هیچ شفافیت آماری دقیقی وجود نداشت.

فعالان زعفران 30 استان در راه بورس کالا

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دنبال تشویق کلیه تعاونی های روستایی و تولید استانی، دستکم 30 استان برای حضور در بازار قرارداد آتی آماده‌اند تا به عنوان بازوی اجرایی بورس در حوزه ترویج این نوع از معاملات در جامعه کشاورزان همکاری کنند.

ترانزیت بیش از هفت میلیون کالا از مرزهای کشور/ بندر شهید رجایی فعال‌ترین مرز در ورود کالا

روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای هفت میلیون و ۶۵ هزار تن کالا از ۳۲ مرز فعال زمینی و آبی کشور در ۹ ماه سال جاری ترانزیت شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد افزایش داشته است.]]>

سومین عرضه نفت در بورس احتمالا با حضور خارجی‌ها

در حالی سومین عرضه نفت در بورس انرژی هفته آینده انجام می شود که شرکت های خصوصی چینی نیز مجوز واردات نفت را از دولت این کشور اخذ کرده اند و در نتیجه، انتظار می رود شاهد حضور خارجی ها در بورس انرژی باشیم.

ورود بورس جدید به اقتصاد کشور/ایجاد بورس بین المللی در مناطق آزاد

معاون دبیرخانه مناطق آزاد گفت: در تلاشیم در سه حوزه بانک، بورس و بیمه بتوانیم با هماهنگی نهادهای داخلی، آرامش روانی برای حضور سرمایه گذاران خارجی و بانک ها و بیمه های خارجی را فراهم کنیم.

بندرعباس فعال ترین مرز کشور در زمینه ترانزیت کالا شناخته شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان گفت: بندرعباس همچنان برای چندمین سال متوالی، در 9 ماهه امسال با حمل 2 میلیون و 67 هزار و 270 تن کالا به عنوان فعال ترین مرز کشور در زمینه ترانزیت ورود کالا شناخته شد.

بانک و خودرو بازیگران اصلی بورس شدند

در معاملات بورس تهران قیمت سهم‌های بانکی به رشد شاخص‌های بازار دامن زد و علیرغم اینکه انتظار می‌رفت سهم‌های خودرویی‌ پس از افزایش قیمت خودروها چند روزی با رشد روبرو باشند، اما امروز هم کفه عرضه در این گروه پررنگ بود و گروه خودرو نماگرهای بازار را در تراز

بندرعباس فعال ترین مرز در زمینه ترانزیت کالا شناخته شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان گفت: بندرعباس همچنان برای چندمین سال متوالی، در 9 ماهه امسال با حمل 2 میلیون و 67 هزار و 270 تن کالا به عنوان فعال ترین مرز کشور در زمینه ترانزیت ورود کالا شناخته شد.

ورود بورس به کانال 165 هزار واحدی با رشد 749 پله ای

تهران- ایرنا- شاخص بورس امروز (سه شنبه) با رشد 749 پله ای نسبت به دیروز در جایگاه 165 هزار و 445 واحدی قرار گرفت.

افزایش رقابت در اقتصاد با عرضه کالاها در بورس

محمدرضا باهنر، نماینده ادوار مجلس گفت: رشد عرضه کالاهای اساسی و مواد اولیه در بورس کالا، یکی از عوملی است که اقتصاد را به اصلاح امور، رشد رقابت و شفافیت می‌کشاند.

«خصوصی‌سازی رشته‌های پزشکی» فرصتی برای ورود مادی‌گراها به جامعه پزشکی

نماینده دندانپزشکان در نظام پزشکی تهران گفت: ایجاد دانشگاه علوم پزشکی خصوصی عرصه را برای ورود افراد مادی‌گرا به جامعه پزشکی باز می‌کند.

فعالان زعفران ۳۰ استان در راه بورس کالا

نقش شهرداری ها در دیپلماسی شهری باید پررنگ تر شود

تهران - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور شهرداری ها را بازیگران اصلی دیپلماسی شهری و مکمل دیپلماسی رسمی کشور عنوان کرد و گفت: نقش شهرداری ها در دیپلماسی شهری باید پررنگ تر شود.

دست بسته بانک های دولتی و جای خالی بانک های خصوصی در اشتغال و تولید قم

در حالی بانک‌های خصوصی قم نقشی در پویایی صنعت و تولید ندارند که عملکرد بانک‌های دولتی استان نیز بسیار ناامیدکننده است.

راه‌اندازی معاملات تهاتری و حق امتیاز در بورس

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق تهران گفت: پیاده‌سازی معاملات تهاتری، معاملات حق امتیاز، اوراق خرید دین و توسعه معامله اوراق بهادار مبتنی بر کالا، در دستور کار بورس کالای ایران قرار دارد.

جوجه یکروزه به اندازه کافی در ایران تولید می‌شود

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه از تولید این کالا به میزان کافی در کشور خبر داد.

مسئولان و اتاق بازرگانی؛ تسهیل گران سرمایه گذاری بخش خصوصی

استاندار: مدیران باید برای بخش خصوصی ، محیطی امن و آرام فراهم کنند و اتاق بازرگانی هم بخش خصوصی را برای رونق تولید یاری کند.

نقش اجتماعی مساجد در استان سمنان باید پررنگ‌تر شود

مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه قائم (عج) استان سمنان بر لزوم پررنگ‌تر شدن نقش اجتماعی مساجد در کشور و استان تأکید و گفت: برای تحقق این مهم باید زمینه باز شدن پای جمعیت بیشتری از مردم به مساجد باز شود.