بحران سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در اوج؛ دولت چاره کند

دولت در کنار تامین مالی نیازهای خود با فربه کردن بدهی های مالی در قالب استقراض که به عدد خطرناک 190 هزار میلیارد تومان رسیده باید به فکر واحدهای تولیدی نیز باشد تا امکان عبور کم خطرتر از بحران فعلی و بحران احتمالی سال 98 فراهم آید.مطالب مرتبط

بحران سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در اوج؛ دولت چاره کند

دولت در کنار تامین مالی نیازهای خود با فربه کردن بدهی های مالی در قالب استقراض که به عدد خطرناک 190 هزار میلیارد تومان رسیده باید به فکر واحدهای تولیدی نیز باشد تا امکان عبور کم خطرتر از بحران فعلی و بحران احتمالی سال 98 فراهم آید.

تامین 40 هزار میلیارد تومانی نقدینگی واحد های تولیدی کشور

نظام بانکی بیش از 400 هزار میلیارد ریال نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی کشور را پرداخت می کند.

نوسانات ارزی؛ عامل کمبود سرمایه در گردش صنعت فارس

‌رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس اعلام کرد که به علت نوسانات ارزی و ... تعداد قابل ملاحظه‌ای از واحدهای صنعتی با مشکل ‌کمبود سرمایه در گردش روبرو شده‌اند.

بازدید 5 ساعته استاندار آذربایجان شرقی از واحدهای تولیدی

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی به مدت 5 ساعت از واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی تبریز بازدید و در نشستی با حضور سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع، مسائل و مشکلات این شهرک را بررسی کرد.

واحدهای توانمند به دلیل کمبود سرمایه قادر به استفاده از ظرفیت خود نیستند

تهران - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: واحدهای بسیاری توانایی تولید بیشتر و بازار برای تولیدات خود دارند اما به دلیل کمبود سرمایه در گردش، قادر به استفاده از توان و ظرفیت تولید خود نیستند.

برق واحدهای صنعتی و تولیدی ایلام تامین شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام گفت: برخی واحدهای صنعتی و تولیدی در استان ایلام با مشکل عدم تامین برق به مقدار کافی، مواجه هستند که برق مورد نیاز واحدهای صنعتی و تولیدی ایلام با اولویت نخست باید تامین شود.

10 هزار میلیارد ریال در ساخت واحدهای صنعتی و تولیدی استان بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از صدور 195 فقره جواز تاسیس صنعتی و تولیدی در استان بوشهر خبرداد و گفت: برای اجرای این پروژه‌های تولیدی و صنعتی 10 هزار و 878 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری پیش بینی شده است.

3‌ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان سمنان پرداخت شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به ایجاد امکان بهره‌مندی واحدهای صنفی تولیدی از تسهیلات رونق تولید گفت: 743 واحد تولیدی فعال در استان سمنان متقاضی تسهیلات رونق تولید شدند.

توان صادراتی واحدهای تولیدی چهارمحال و بختیاری100 میلیون دلار است

شهرکرد- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی استان توان صادرات 100 میلیون دلار کالا در سال را دارند.

تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی اردبیل پیشگیری می‌شود

اردبیل - سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: با افزایش بازرسی‌ها از تعطیلی موقت و تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی و صنعتی این استان پیشگیری خواهد شد.

مشکلات واحدهای تولیدی بزرگ خوزستان درحال بررسی است

اهواز - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: مشکلات واحدهای تولیدی و کارخانجات بزرگ خوزستان در دست بررسی است تا از بروز هرگونه بحرانی در این بخش جلوگیری شود.

پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی استان مرکزی

چهار هزار و 298 میلیارد ریال تسهیلات در سال جاری به واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی استان مرکزی پرداخت شد.

پرداخت مطالبات کارگران واحدهای تولیدی در دستور کار

استاندار قزوین بر ضرورت پرداخت مطالبات کارگران واحدهای تولیدی تأکید کرد و گفت: با فروش اموال کارخانه‌های تعطیل‌شده مطالبات کارگران هرچه سریع‌تر پرداخت شود.

واحدهای تولیدی زنجان 15727میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند

زنجان – ایرنا – مدیر شورای هماهنگی بانک های استان زنجان گفت: در 9 ماهه گذشته از سالجاری برای تامین مالی واحدهای تولیدی استان به طور مستقیم و خارج از سامانه بهین یاب 33 هزار و 939 فقره تسهیلات به مبلغ 15 هزار و 727 میلیارد ریال پرداخت شده است.

کدام خودروهای پیش‌خرید مشمول افزایش قیمت نمی‌شود؟

معاون وزیر صنعت گفت: برای تامین سرمایه در گردش و بهبود وضعیت تولید دو خودروساز بزرگ کشور، دولت ۱۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی به آنها تزریق خواهد کرد.

تعامل بانک‌ها با صنایع تولیدی باید افزایش یابد

رئیس‌کل دادگستری قزوین بر تعامل بانک‌ها با صنایع تولیدی استان تأکید کرد و گفت: ثمره همکاری نکردن بانک‌های عامل در این زمینه، تضییع حقوق بیت‌المال، تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران خواهد بود.

رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان از تکالیف مهم مسئولان است

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان حفظ و رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان را از تکالیف مهم مسئولان استان دانست و گفت: اجرای طرح‌های بوم‌گردی یکی از همین فرصت‌های شغلی جدید است.

تجدیدنظر بانک‌مرکزی در تسویه دیون و تعهدات ارزی واحدهای تولیدی به نرخ رسمی

رییس اتاق بازرگانی تهران در نامه‌ای به رییس‌کل بانک مرکزی با اشاره به تعطیلی بسیاری از بنگاه‌های خصوصی خواستار تجدیدنظر این نهاد پولی در تسویه دیون و تعهدات ارزی واحدهای تولیدی به نرخ رسمی شد.]]>

پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و اشتغال‌زایی استان بوشهر تسریع شود

استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت از کارآفرینان و طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی گفت: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و اشتغال‌زایی استان بوشهر تسریع کنند.

بیکاری 2 هزار کارگر قزوینی با جانشینی بانکها در واحدهای تولیدی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: با جانشینی بانکها در ۴۱ واحد تولیدی برای دریافت مطالبات بیش از دو هزار کارگر بیکار شده‌اند.