مصرف انرژی چین طی 16 سال 3.5 برابر شد

چین تنها کشور در بین هفت اقتصاد بزرگ دنیاست که بین سالهای 2000 تا 2016 رشد مصرف انرژی داشته است. مصرف این کشور از 40 هزار تریلیون بی تی یو در سال 2000 به 140 هزار تریلیون تا 2016 افزایش یافته است.مطالب مرتبط

ایران بیش‌از ۲.۵ برابر میانگین جهانی، انرژی مصرف می‌کند

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به مصرف بالای انرژی در کشور، از دو برابر شدن تقاضای جهانی انرژی تا سال ۲۰۴۰ میلادی خبر داد.

رابطه قیمت انرژی با میزان مصرف/تنها مردم مقصر هستند؟

به گفته یک کارشناس انرژی گرچه افزایش قیمت انرژی در کاهش مصرف آن موثر است،اما این عامل برای کاهش مصرف به تنهایی کافی نیست و راه حل های غیرقیمتی نیز برای کاهش مصرف انرژی وجود دارد.

مصرف انرژی چین طی 16 سال 3.5 برابر شد

چین تنها کشور در بین هفت اقتصاد بزرگ دنیاست که بین سالهای 2000 تا 2016 رشد مصرف انرژی داشته است. مصرف این کشور از 40 هزار تریلیون بی تی یو در سال 2000 به 140 هزار تریلیون تا 2016 افزایش یافته است.

وضعیت نامناسب مصرف انرژی در ساختمان‌ها/ فرار دستگاه‌های دولتی از پذیرش قصور

اگر چه مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان برای جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان‌ها تدوین و اجرایی شده، اما وضعیت اسف‌بار مصرف انرژی در ساختمان‌ها همچنان ادامه دارد و سازمان‌های دولتی هر کدام به نوعی از پاسخ‌گویی درباره این قصور فرار می‌کنند.

نرخ رشد مصرف انرژی در ایران، ۵/۵ درصد

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی: نرخ رشد شدت انرژی در ایران ۵/۵ درصد است که ادامه این روند در آینده کشور را به واردکننده انرژی تبدیل خواهد کرد.

665.1 میلیارد مترمکعب انرژی گاز در قم مصرف شده است

قم - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان قم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه 665.1 میلیارد مترمکعب انرژی گاز در این استان مصرف شده است.

تولید خودرو‌های جدید با موتور کم مصرف

مدیر بهینه سازی انرژی از ساخت موتورهای کم مصرف و نصب این موتورها برروی بدنه خودروهای سبک داخلی در آینده ای نزدیک خبرداد.

بررسی و مقایسه150 ساختمان پایتخت با ساختمانهای انرژی کارا

مسئولیت مقایسه و بررسی 150 ساختمان در شهر تهران با کاربری‌های متفاوت و بر اساس خط مبنا و شدت مصرف انرژی با ساختمانهای انرژی کارا در شهر تهران از سوی شورای امنیت ملی به شهرداری تهران محول شد.

مصرف گاز اصفهان در پاییز و زمستان افزایش یافت

اصفهان- ایرنا- مصرف گاز استان اصفهان در پاییز و زمستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به گفته مسوولان امر افزایش یافته که مهمترین عوامل آن، سرمای بی سابقه هوا و رشد مصرف این انرژی در صنایع است.

  بررسی و مقایسه۱۵۰ ساختمان تهران با ساختمانهای انرژی کارا

مسئولیت مقایسه و بررسی ۱۵۰ ساختمان در شهر تهران با کاربری‌های متفاوت و بر اساس خط مبنا و شدت مصرف انرژی با ساختمانهای انرژی کارا در شهر تهران از سوی شورای امنیت ملی به شهرداری تهران محول شد.

سالانه 100 میلیارد دلار انرژی در ایران مصرف می‎شود

مشاور وزیر نفت با بیان اینکه سالیانه حدود 100 میلیارد دلار میزان انرژی مصرفی کشور است، گفت: یک بشکه نفت در آلمان  390 دلار ارزش افزوده دارد.

تولید 700 مگاوات انرژی خورشیدی

مدیر کل دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر گفت: در حال حاضر 700 مگاوات برق از انرژی خورشیدی در کشور تولید می‌شود.

نوشابه‌های انرژی‌زا عامل مثبت شدن تست دوپینگ ورزشکاران

یک مدرس بدنساز از احتمال مثبت شدن تست دوپینگ ورزشکارن در اثر مصرف نوشابه های انرژی‌زا خبر داد.

امکان قاچاق از جایگاه تقریبا صفر است / بهبود صد درصدی کیفیت بنزین/ مصرف بنزین در تهران برابر 15 استان است

رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت با بیان اینکه مصرف بنزین در تهران برابر 15 استان است، گفت: اکنون بنزین تولیدی مطابق استاندارد است و نسبت به گذشته صد در صد بهتر شده است]]>

گرای غلط موافقان توافق پاریس به مسوولان/لزوم ورودکمیسیون‌های مجلس

مطابق گزارش آژانس انرژی آمریکا تا سال ۲۰۴۰ میلادی نفت همچنان جایگاه نخست را در تأمین انرژی جهان دارد اما موافقان معاهده پاریس در ایران معتقدند مصرف این سوخت بزودی به شدت کاهش می یابد.

نیروگاه خورشیدی در 700 نقطه ایران ایجاد شد

معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر گفت: خوشبختانه انرژی خورشیدی آلایندگی محیط زیستی ندارد و تاکنون در 700 نقطه ایران انرژی خورشیدی ایجاد شده است.

5 هزار مگاوات انرژی پاک در کشور تولید می شود

بوشهر- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر کشور گفت: تا 2 سال آینده پنج هزار مگاوات انرژی پاک خورشیدی و بادی در کشور تولید خواهد شد.

وزیر انرژی امارات: اوپک دشمن آمریکا نیست

وزیر انرژی امارات متحده عربی با اشاره به ارتباط بین اوپک و آمریکا، یک کشور بزرگ مصرف کننده نفت، گفت:« ما یکدیگر را تکمیل می‌کنیم. ما اینجا دشمن نیستیم» .

پیش بینی کاهش 2 میلیون بشکه ای مصرف روزانه نفت عربستان تا 2030

وزیر انرژی عربستان پیش بینی کرد مصرف داخلی نفت این کشور با افزایش قیمت سوخت 1.5 تا 2 میلیون بشکه در روز تا سال 2030 کاهش یابد.

رابطه خط قرمز مصرف بنزین و تولید خودروهای پرمصرف

مصرف بالای بنزین در خودروهای پرمصرف داخلی، هدررفت منابعی را به دنبال دارد که امروز موجب از دست رفتن فرصت‌های درآمدزایی به‌همراه آلایندگی بیشتر هوا و در آینده موجب از دست رفتن فرصت‌های بی‌شمار توسعه بر پایه منابع انرژی خواهد شد.