مصرف انرژی چین طی 16 سال 3.5 برابر شد

چین تنها کشور در بین هفت اقتصاد بزرگ دنیاست که بین سالهای 2000 تا 2016 رشد مصرف انرژی داشته است. مصرف این کشور از 40 هزار تریلیون بی تی یو در سال 2000 به 140 هزار تریلیون تا 2016 افزایش یافته است.مطالب مرتبط

تدبیر دولت برای کاهش مصرف بنزین

استفاده از CNG در سبد مصرف، موضوعی تازه در دستگاه‌های متولی نیست، اما تأکید روی این موضوع می‌تواند سرفصلی تازه در ادبیات سودبری از حامل‌های جدید انرژی و حتی کاهش مصرف بنزین در کشور که مدتی است باعث دغدغه مسئولان شده باشد.

مصرف آب در خراسان شمالی 1.5 برابر شد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: خانه تکانی ها، میزان مصرف آب توسط مشترکان این شرکت را تا 1.5 برابر روزهای معمول افزایش داده است.

رشد دو برابری تولید نیرو با انرژی خورشیدی

بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد با توسعه انرژی خورشیدی در آمریکا، اروپا، خاورمیانه و چین، انتظار می‌رود ظرفیت انرژی خورشیدی جهانی در مقیاس گسترده برای تولید نیرو در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ دو برابر رشد کند.

تجدیدپذیرها تنها با حمایت دولت جان می‌گیرند

مدیرعامل سابق سازمان انرژی‌های نو ایران گفت: انرژی‌های تجدیدپذیر به جد نیازمند حمایت دولت است، چرا که تنها با نگاه حمایتی دولت و مجلس شورای اسلامی می‌توان این انرژی را توسعه داد. البته مدتی است که رویکرد مثبتی نسبت به انرژی‌های نو در کشور به وجود آمده است

خودکفایی در تولید سوخت نیازمند فرهنگ سازی در مصرف

در سال جاری و در روزهای پایانی آن به رغم تحریم ها، دشمنی ها و کارشکنی های جامعه جهانی، شاهد پیشرفت های چشمگیری در حوزه انرژی بودیم.

وزیر انرژی روسیه: تحریم ایران به بازار جهانی انرژی ضرر زده است

وزیر انرژی روسیه گفت که تحریم های آمریکا بر ونزوئلا و ایران تاثیری منفی بر بازارهای جهانی انرژی داشته است.

ادامه رایزنی های تلفنی وزرای انرژی ایران و روسیه

مسکو - ایرنا - وزارت انرژی روسیه از گفت وگوی تلفنی دوباره وزیر انرژی این کشور با همتای ایرانی خود برای هماهنگی در خصوص برگزاری پانزدهمین دور کمیسیون همکاری های اقتصادی دو کشور خبر داد.

ذخیره‌سازی مواد غذایی توسط برخی خانوارها

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان استان زنجان گفت: برخی از رفتارها از جانب مصرف‌کنندگان در هنگام افزایش‌ بی‌دلیل قیمت کالاها باعث زیان دیدن بیش از پیش مصرف‌کننده می‌شود.

۱۸ تا ۲۵ سالگی؛ اوج مصرف مواد مخدر بین جوانان

بررسی و تحقیقات میدانی از مصرف مواد مخدر میان جمعیت عادی نشان می‌دهد که گستره مصرف مواد در میان گروه‌های سنی جوان بیشتر از افراد بزرگسال است.

پیش بینی رشد 10 درصدی مصرف بنزین در سال آینده

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه رشد مصرف بنزین در سال جاری نسبت به سال قبل به 9.5 درصد رسید، گفت: پیش بینی می کنیم رشد مصرف بنزین در سال 98 به 10.2 درصد برسد.

نمایشگاه‌های بهاره؛ راهی برای حذف واسطه‌ها

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با بیان اینکه نمایشگاه‌های بهاره با حذف واسطه‌ها هم به سود تولیدکنندگان و هم مصرف‌کنندگان است، گفت: به نظر می‌رسد دست‌هایی در کار است که نمی‌خواهد تولیدکننده مستقیم با مصرف‌کننده ارتباط داشته باشد و مصرف‌کنن

ایران در گودال بی‌آبی

میزان مصرف آب در ایران حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد فراتر از میانگین جهانی است. بر اساس اعلام بانک جهانی، سرانه مصرف آب خانگی برای کشورهای بیابانی مانند ایران باید ۷۰ لیتر در شبانه‌روز باشد، اما اکنون بیش از این مقدار در شبانه‌روز مصرف می‌شود.

گرکان | مصرف ماهی در ایران با مصرف جهانی فاصله دارد

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: یکی از ضرورت‌های ما در سازمان شیلات ایران اصلاح الگوی تغذیه عمومی است و میزان مصرف ماهی و میگو در ایران و گلستان با مصرف جهانی فاصله دارد.

آموزش مصرف بهینه آب در جامعه نهادینه شود

سنندج - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با بیان اینکه مصرف آب شرب در کشورمان به درستی صورت نمی گیرد، گفت: آموزش مصرف بهینه آب به ویژه در میان قشر کم سن و سال جامعه باید نهادینه شود.

نیاز به سه هزار مگاوات مدیریت مصرف برق در کشور

یزد - ایرنا - معاون هماهنگی شرکت توانیر گفت: پیش‌بینی می‌شود مصرف برق کشور در زمان پیک بار در سال آینده 61 هزار مگاوات باشد که برای این منظور باید سه هزار مگاوات مدیریت مصرف داشته باشیم.

57 درصد مشترکان تا سقف الگوی مصرف، آب استفاده می کنند

کاشان - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: هم اکنون 57 درصد از مشترکان تا سقف الگوی مصرف، آب استفاده می کنند و میزان مصرف سایرین از الگوی تعیین شده بالاتر است.

شهروندان یزدی در مصرف آجیل شیوه اعتدال را رعایت کنند

یزد - ایرنا - یکی از متخصصان تغذیه در یزد با اشاره به افزایش مصرف انوع آجیل بر پایه یکی از سنت ها در میان ایرانیان در روزهای نوروز گفت: استفاده از آجیل می تواند منافع و معایبی داشته باشد، شهروندان برای حفظ سلامتی خود حد اعتدال را در مصرف رعایت کنند تا دچا

توسعه فرهنگ مصرف بهینه با عزم خانواده ها ممکن است

مراغه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه با تاکید بر لزوم رعایت الگوهای مصرف آب توسط خانوارهای شهری گفت: توسعه فرهنگ مصرف بهینه آب با عزم خانواده ها ممکن خواهد بود.

الگوهای مصرف آب و برق در استان بوشهر نگران گننده است

بوشهر- وزیر نیرو گفت: الگوهای مصرف آب و برق در استان بوشهر نگران گننده است و انتظار می‌رود مردم و مسئولین نسبت به مصرف بهینه تلاش کنند.

قنادی‌های قم شیرینی را 30 درصد گران‌تر به مصرف‌کنندگان می‌فروشند+ جدول

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان قم گفت: بسیاری از قنادی‌های استان، شیرینی را تا 30 درصد گران‌تر از نرخ مصوب به مردم می‌فروشند که یک اجحاف بزرگ در حق مصرف‌کنندگان است.