89 درصد مردم خواستار بررسی دقیق بودجه شرکت های دولتی در مجلس شدند

نتایج یک نظرسنجی نشان داد بیش از 69 درصد مردم معتقدند بودجه سازمان ها و نهادها در لایحه بودجه شفاف نیست و 89 درصد مردم با بررسی دقیق تر بوددجه شرکت های دولتی از سوی مجلس موافقند.مطالب مرتبط

89 درصد مردم خواستار بررسی دقیق بودجه شرکت های دولتی در مجلس شدند

نتایج یک نظرسنجی نشان داد بیش از 69 درصد مردم معتقدند بودجه سازمان ها و نهادها در لایحه بودجه شفاف نیست و 89 درصد مردم با بررسی دقیق تر بوددجه شرکت های دولتی از سوی مجلس موافقند.

درخواست ۸۹درصد مردم برای بررسی بودجه شرکت‌های دولتی

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد با توجه به اینکه سه‌چهارم بودجه سال۹۸، مربوط به شرکت‌های دولتی است، ۸۹.۲درصد پاسخگویان ، موافق بررسی دقیق‌تر این بخش از بودجه از سوی مجلس هستند.

استقبال سازمان برنامه و بودجه از شفاف سازی بودجه شرکت‌های دولتی در مجلس

سخنگوی ستاد بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور اعلام کرد که سازمان برنامه و بودجه کشور از بررسی دقیق و شفاف بودجه شرکت‌های دولتی توسط مجلس شورای اسلامی استقبال می‌کند.]]>

استقبال سازمان برنامه از شفاف سازی بودجه شرکت‌های دولتی در مجلس

سخنگوی ستاد بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور اعلام کرد که سازمان برنامه و بودجه کشور از بررسی دقیق و شفاف بودجه شرکت‌های دولتی توسط مجلس شورای اسلامی استقبال می‌کند.

انتقاد از سهم پنهان ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دولتی در بودجه/ بررسی فقط ۲۵ درصد بودجه توسط مجلس

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان فقط ۲۵ درصد بودجه یعنی ۴۰۰ هزار میلیارد تومان را بررسی می‌کنند از اینکه کسی به سه چهارم بودجه یعنی ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی ورود نمی‌کند انتقاد کرد.

یوسف‌نژاد: بودجه شرکت‌های دولتی در مجلس بررسی می‌شود

نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 98 گفت که بر اساس تصمیم این کمیسیون، مجلس امسال در جریان بررسی بودجه، ردیف بودجه‌ مربوط به شرکت‌های دولتی را نیز مورد رسیدگی قرار می‌دهد.

بادامچی خواستار ممانعت مجلس از تخصیص بودجه به نهادهای خاص و غیرشفاف شد

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مجلس برای کاهش فشار بر سفره مردم باید لایحه بودجه ۱۳۹۸ را به طور دقیق بررسی و در برابر تخصیص بودجه به نهادهای خاص و غیرشفاف تصمیم بگیرد.

از ورود مجلس به بررسی بودجه شرکت‌های دولتی استقبال می‌کنیم

سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور گفت:‌ سازمان برنامه و بودجه کشور آمادگی کامل برای بررسی بودجه شرکت‌های دولتی را همانند سایر اجزای لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی دارد.

درآمد شرکت‌های دولتی ۴ برابر بودجه عمومی/ رانت ویژه شرکت‌های دولتی در پرداخت مالیات

بررسی ارقام بودجه شرکت‌های دولتی نشان می‌دهد مجموع درآمد شرکت‌های دولتی 1224 هزار و 606 میلیارد تومان است اما مالیاتی که برای این شرکت‌ها در نظر گرفته شده است فقط 4317 میلیارد تومان معادل 0.35 درصد درآمد آنها است.

کمیسیون تلفیق مکلف به بررسی بودجه شرکت های دولتی شد

عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: با تصویب پیشنهاد بنده، کمیسیون تلفیق برای اولین بار مکلف به بررسی بودجه شرکت های دولتی شد.

70 درصد بودجه شرکت‌های دولتی مربوط به شرکت نفت است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقاد دارم در کشور پول کم نداریم، اگر شفافیت و مدیریت باید داشته باشیم، می‌توان با منابع موجود بیشترین رضایت عمومی ایجاد کرد.

وقت بررسی بودجه شرکت ها در مجلس باید افزایش یابد

اصفهان-ایرنا-نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون گفت: وقت بررسی بودجه شرکت های خصوصی وابسته به دولت در مجلس شورای اسلامی باید افزایش یابد.

دیوان محاسبات جزییات بودجه شرکت های دولتی را بررسی می کند

تهران- ایرنا- رییس دیوان محاسبات کل کشور با رد این ادعا که دیوان محاسبات تنها کلیات درآمد و هزینه شرکت های دولتی را بررسی می کند، گفت: جزییات حسابرسی بودجه شرکت ملی نفت در 600 صفحه در سامانه دیوان محاسبات وجود دارد.

درخواست عضو هیئت رئیسه مجلس برای شفافیت در بودجه شرکت‌های دولتی

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر شفاف شدن بودجه شرکت‌های دولتی تاکید کرد.

شرکت‌های دولتی به اتکای اساسنامه،بودجه مصوب مجلس را تغییر می‌دهند

یک کارشناس حقوقی گفت:مجمع عمومی شرکت‌های دولتی در ابتدای سال با یک مصوبه می توانند بودجه مصوب مجلس را اصلاح و با تصمیم نمایندگان مخالفت کنند؛ بنابراین لازم است اساسنامه آنها اصلاح شود.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 98: عدم شفافیت بودجه شرکتهای دولتی ضعف بودجه است

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 98 با بیان اینکه ضعف بودجه نویسی کم توجهی به بودجه شرکت های دولتی است گفت: با توجه به اینکه بسیاری از شرکت ها هزینه های زیادی را به دولت تحمیل کرده اند، در بودجه سال 98 افزایش 50 درصدی بودجه شرکت های دولتی توجه شده است.

پورابراهیمی: عدم ورود مجلس به بررسی ریز هزینه‌ شرکت‌های دولتی محل اشکال است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عدم ورود مجلس به بررسی ریز هزینه‌ شرکت‌های دولتی محل اشکال است.

بودجه 31 هزار میلیارد تومانی برای 89 شرکت «بلاتکلیف» + جدول

بررسی لایحه بودجه 98 نشان می‌دهد، در قسمت بودجه شرکتهای دولتی برای 89 شرکت با وضعیت نامشخص به لحاظ واگذاری 31 هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

چالش عدم شفافیت بودجه 98| افزایش بودجه حقوق 29 درصد، افزایش حقوق 20 درصد؟

مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی بودجه سال 1398 بخش اعتبارات جبران خدمت کارکنان و رفاه اجتماعی پرداخته است.

تلاش مجلس بر بررسی صحیح و قانونمند بودجه متمرکز است

قزوین - ایرنا - نماینده مردم تاکستان و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: تمام تلاش مجلس بر آن است تا ضمن بررسی صحیح و قانونمند بودجه، بتواند آن را تا قبل از پایان سال به تصویب برساند.