محرومیت ۱۸ساله کارگران فصلی و پروژه‌ای از مزایای بیمه بیکاری

کارگران فصلی ومشاغل غیرمستمر مانندفعالیتهای پروژه‌ای درحالی ازمزایای بیمه بیکاری محرومندکه طبق قانون بیمه بیکاری،تمام شاغلان تحت پوشش قوانین کاروتامین اجتماعی باید ازمزایای آن بهره‌مند شوند.مطالب مرتبط

امکان انتخاب نرخ پرداخت حق بیمه از مزایای «بیمه زنان خانه‌دار»

بنابر اعلام سازمان تامین اجتماعی، تمامی زنان ١٨ تا ٥٠ سال می توانند با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی سراسر کشور از حمایتهای مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد بهره‌مند شوند. برخورداری از این حمایتها نیازمند تأهل و سابقه بیمه پردازی نیست.

اجرای بیش از ۱۶ هزار پروژه محرومیت‌زدایی در خوزستان

خرمشهر- دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران از اجرایی شدن ۱۶ هزار و ۲۲۵ پروژه عمرانی و غیر عمرانی در قالب پروژه‌های محرومت زدایی در استان خوزستان خبر داد.

وزیر صنعت: مشکل بیکاری کارگران قطعه‌سازی حل شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بحران جدی صنعت قطعه سازی در چندماه گذشته، گفت: 150هزار کارگر بیکار شده و 130 هزار کارگر در معرض بیکاری قرار داشتند که خوشبختانه موضوع بیکاری پرسنل قطعه‌سازی حل شد و تولید خودروسازان به 4000 دستگاه در روز رسیده است.

2250 پروژه

مسئول بسیج سازندگی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بسیج و سپاه همزمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی بیش از 40 هزار پروژه برای محرومیت زدایی در کشور اجرا می‌کند، گفت: سهم آذربایجان شرقی در این طرح، 2250 پروژه برای محرومیت زدایی سال آینده است.

کدام اموال از مالیات بر ارث معافند؟

وجوه بازنشستگی و وظیفه، پس‌انداز خدمت و مزایای پایان خدمت، بیمه‌های اجتماعی و وجوه پرداختی توسط مؤسسات بیمه یا کارفرما از جمله اموالی هستند که مطابق قوانین مالیاتی، مشمول مالیات بر ارث نمی‌شوند.

حداقل دستمزد 1 میلیون و 516 هزار تومان تعیین شد/ 45 درصد افزایش دریافتی کارگران

بعد از بیش از هشت ساعت چانه‌زنی، حداقل دستمزد 37 درصد و کل دریافتی کارگران با مزایای مزدی، 45 درصد افزایش یافت. ]]>

افتتاح پروژه نسخ الکترونیکی بیمه سلامت استان در تفت

یزد- ایرنا- پروژه نسخه الکترونیک بیمه سلامت استان یزد روز یکشنبه در مراسمی به ‌صورت پایلوت استانی، هم‌زمان با استان‌های دیگر در شهر تفت به صورت ویدیو کنفرانس آغاز به کار کرد.

اجرای 40 هزار پروژه محرومیت‌زدایی توسط بسیج سازندگی در سال 98+فیلم

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: 40 هزار پروژه محرومیت‌زدایی توسط بسیج سازندگی در سال 98 اجرا ‌می‌شود.

پرداخت بزرگترین‌ بیمه‌نامه جامع عمر و پس‌انداز در ایران

بیمه‌های عمر و زندگی از مهمترین و البته معتبرترین انواع بیمه‌های صادر شده در صنعت بیمه هستند؛ تنها بیمه‌نامه‌هایی که در صورت عدم وصول آن، بیمه مرکزی بیمه‌ها را مجبور به فروش اموال و دارایی‌هایشان می‌کند. یکی از شرکتهای بیمه اخیرا بزرگترین بیمه‌نامه صادر ش

تحریک تقاضا در بازار با جبران کاهش قدرت خرید کارگران

نماینده کارگران با اشاره به اینکه افزایش تقاضا برای تولید، واحدها را رکود خارج و افزایش ظرفیت در تولید و به طبع کاهش هزینه های تولید و نیز شروع به کار واحدهای غیرفعال شده را به دنبال دارد، که نتیجه آن اشتغال و کاهش نرخ بیکاری خواهد بود.

استفساریه مجلس براِی مزایای مالی واستخدامی ایثارگران

نمایندگان مجلس، استفساریه‌ای را به تصویب رساندند که بر اساس آن مزایای اجتماعی شامل مزایای مالی واستخدامی نیز است.

محرومیت زدایی بسیج سازندگی

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور: بسیج سازندگی اجرای 40 هزار پروژه محرومیت زدایی طی سال آینده را در دستور کار دارد.

دستمزد و بیمه کارگران دشت‌ناز براساس قانون پرداخت شود

توزیع بن کارت کالا برای کارگران

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با طرح پیشنهاد توزیع بن کارت الکترونیکی برای کارگران، گفت: دستمزد سال ۱۳۹۸ کارگران باید به عدد سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومانی هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران که در کمیته دستمزد تصویب شده، نزدیک شود.

جزئیات نظارت بیمه مرکزی بر صدور بیمه نامه‌ها

رئیس مرکزICT بیمه مرکزی، با تاکید بر ضرورت الزام صدور کد یکتا از سوی شرکتهای بیمه برای بیمه نامه های شخص ثالث، گفت: اگر شرکت های بیمه این کد را به مردم ندهند، تخلف کرده و باید پاسخگو باشند.

بـازدیـد مدیـرعامـل بیمه ایران از واحـد خسـارت مستـقر در بیـمه تـوسعه

مدیرعامل بیمه ایران در بازدید سرزده از واحد خسارت بیمه ایران مستقر در بیمه توسعه بر استمرار خدمات رسانی به زیاندیدگان بیمه توسعه با استفاده از حداکثر ظرفیتهای قانونی تاکید کرد.]]>

افزایش مزد کارگران نباید از کارمندان کمتر باشد/ در بین کارگران "نجومی‌بگیر" نداریم که با افزایش ریالی دستمزد موافقت کنیم/ آیا هفته بعد مزد تعیین می‌شود؟

علی خدایی در تشریح جزئیات جلسه شب گذشته بر چند نکته مهم انگشت می‌گذارد: لزوم تداوم مذاکرات تا زمانی که خواسته‌های کارگران برآورده شود و نظام متفاوت دستمزدی کارگران و کارمندان که نگاه متفاوتی به بحث‌های مزدی این دو گروه ایجاب می‌کند.]]>

کام کارگران در نهایت شیرین می‌شود؟!

از نگاه بسیاری از کارشناسان و فعالان حوزه کار در سال ۹۷ اتفاقات متعددی در حوزه روابط کار رخ داد که در مواردی کام کارگران را تلخ کرد. امید است سال پیش رو فارغ از مشکلات اقتصادی و معیشتی با رویدادهای مبارک و خوشایندی برای کارگران همراه باشد.

هواشناسی هرمزگان درباره طغیان رودخانه های فصلی هشدار داد

کیش- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان نسبت به طغیان رودخانه های فصلی و سیلابی شدن مسیل ها در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری هشدار داد.

هواشناسی هرمزگان درباره طغیان رودخانه های فصلی هشدار داد

بندرعباس- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان نسبت به طغیان رودخانه های فصلی و سیلابی شدن مسیل ها در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری هشدار داد.