نمایندگان آمریکایی خواستار پاسخگو کردن عربستان به قتل خاشقجی شدند

نمایندگان آمریکایی از کاخ سفید خواستند تا عربستان سعودی را به خاطر قتل روزنامه نگار منتقد در کنسولگری این کشور در ترکیه پاسخگو کند.مطالب مرتبط

در نامه‌ای به ملک سلمان؛ سناتورهای آمریکایی خواستار آزادی زندانیان سیاسی در عربستان شدند

تعدادی از سناتورهای آمریکایی طی نامه‌ای خطاب به پادشاه سعودی از وی خواستند به حبس مخالفان خود و فعالان حقوق بشر در عربستان پایان دهد.

انتقاد سناتورهای آمریکایی از نقض حقوق بشر در عربستان

شماری از نمایندگان دموکرات مجلس سنای آمریکا بار دیگر از مقامات رژیم آل سعود خواستند مسئولان جنایت قتل جمال خاشقجی، را محاکمه و مجازات کنند.

تشکیل "گروه مداخله سریع" توسط ولیعهد سعودی برای ساکت کردن معترضان به هر وسیله‌ای

مقام‌های آمریکایی معتقدند ولیعهد عربستان یک سال پیش از ماجرای قتل جمال خاشقجی مجوز کمپینی محرمانه را با هدف ساکت کردن مخالفان از طرق مختلف نظیر استراق سمع، آدم ربایی، بازداشت و شکنجه شهروندان سعودی صادر کرده است.

مسئول سعودی: با بین‌المللی شدن پرونده خاشقجی مخالفیم

رئیس هیأت «حقوق بشر» عربستان در سازمان ملل متحد تأکید کرد، با هرگونه صحبتی درباره بین‌المللی کردن پرونده جمال خاشقجی قاطعانه مخالف هستیم.

شورشی خاندان سعودی، اپوزیسیون مستقر در اروپا تشکیل داد و خواستار تغییر رژیم شد

به دنبال قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی توسط مقامات عربستان در سال گذشته میلادی، یکی از شاهزاده‌های در تبعید سعودی یک جنبش اپوزیسیون به راه انداخته، خواستار تغییر رژیم در ریاض شده و متعهد شده تا از منتقدانی که از عربستان فرار می‌کنند، حمایت کند

نمایندگان جدید خواستار بازگشایی پارلمان افغانستان شدند

در حالی که تا کنون نتایج نهایی انتخابات پارلمانی 10 ولایت تا هنوز مشخص نشده است اما نمایندگان جدید پارلمان افغانستان خواستار افتتاح دوره کاری جدید پارلمان این کشور شدند.

نمایندگان اهواز خواستار توقف واگذاری سیلوی تاریخی شهر شدند

نمایندگان اهواز در نامه‌ای به رئیس سازمان بازرسی کل کشور نسبت به فروش و واگذاری سیلوی تاریخی اهواز اعتراض و خواستار توقف و اتمام فرآیند واگذاری آن شدند.

کمیته حقوق‌بشر پارلمان اروپا خواستار اجرای عدالت درباره قتل خاشقجی شد

رئیس کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا از اتحادیه اروپا خواست، درباره قتل خاشقجی به اجرای عدالت پرداخته و علیه نقض‌های حقوق بشر عربستان موضعی اتخاذ کند.

بیش از 50 دیپلمات و ژنرال بازنشسته آمریکایی خواستار بازگشت کشورشان به برجام شدند

بیش از 50 نفر از دیپلمات‌ها و ژنرال‌هایی که زمانی در دولت و ارتش آمریکا صاحب مناصب بالا بوده‌اند، طی نامه‌ای به دونالد ترامپ خواستار بازگشت به برجام شدند.

تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس با یادآوری مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم؛ رسیدگی و توجه در مدیریت بازار و کنترل قیمت ها خواستار شدند.

آمریکا پاسخگوی جنایت‌هایش در جهان نیست

کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکا مردم جهان را با پهبادهای خود مورد هدف قرار می‌دهد و پاسخگو هم نیست و از سوی دیگر آمریکایی‌ها و عربستان، گرسنگی و فلاکت را به مردم یمن تحمیل کرده‌اند.

نمایندگان محافظه کار انگلیس تعویق رأی گیری درباره برگزیت را خواستار شدند

درخواست سناتورهای آمریکایی از پادشاه عربستان برای آزادی مخالفان و فعالان حقوق بشری

۹ تن از سناتورهای دموکرات آمریکا از پادشاه عربستان درخواست کردند که مخالفان و فعالان حقوق بشر از جمله یک شهروند آمریکایی که از سال ۲۰۱۷ در عربستان زندانی است را آزاد کند.

دو سناتور آمریکایی خواستار فشار حداکثری بر کره شمالی شدند

تهران - ایرنا - دو سناتور آمریکایی گفتند، روند جاری اعمال تحریم های واشنگتن علیه کره شمالی قابل قبول نیست و با سیاست فشار حداکثری و تعامل دولت آمریکا مغایر است.

کارگران اخراجی آزادگان شمالی خواستار بازگشت به کارشان شدند

اهواز- ایرنا- کارگران اخراجی میدان نفتی آزادگان شمالی برای دومین روز متوالی در مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند و در حالی که آخرین روز کاری دستگاه های اجرایی در سال جاری پشت سر گذاشته شد، اما هیچ مقام مسئولی در این خصوص پاسخگو نبوده است.

اعتبار و نفوذ عربستان در منطقه کاهش یافته است

«شیرین هانتر» معتقد است که ترور جمال خاشقجی اعتبار و نفوذ عربستان در منطقه را کاهش داده و توجیه رابطه غرب با این کشور را دشوار ساخته است.

پارلمان اردن خواستار اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از این کشور شد

تهران-ایرنا- نمایندگان پارلمان اردن خواستار اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از امان و فراخواندن سفیر کشورشان از سرزمین های اشغالی شدند.

نامه نمایندگان به لاریجانی درباره ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به علی لاریجانی خواستار پیگیری علل برگزار نشدن جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی شدند.

مجلس نمایندگان آمریکا خواستار انتشار عمومی تحقیقات مولر شد

تهران - ایرنا - مجلس نمایندگان آمریکا پس از مصوبه سنای این کشور در مخالفت با اعلام وضعیت فوق العاده ترامپ، به اتفاق آرا خواستار انتشار عمومی نتایج تحقیقات پرونده روسیه پس از به پایان رسیدن آن شد.

ترامپ باید برای حمله به مک‌کین، عذرخواهی کند

سناتور‌های آمریکایی عذرخواهی رییس‌جمهوری این کشور را به دلیل انتشار توییت‌هایی علیه سناتور مک‌کین، خواستار شدند.]]>