مصرف دو میلیارد مترمکعب گازطبیعی در سال۹۷/مصرف ۹ درصدافزایش یافت

سنندج - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: مشترکین شرکت گاز استان کردستان در نه ماهه اول سال ۹۷ با مصرف یک میلیارد و ۹۵۱ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۶۷۱ مترمکعب گاز طبیعی به فصل سرد زمستان قدم گذاشتند.مطالب مرتبط

مصرف دو میلیارد مترمکعب گازطبیعی در سال۹۷/مصرف ۹ درصدافزایش یافت

سنندج - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: مشترکین شرکت گاز استان کردستان در نه ماهه اول سال ۹۷ با مصرف یک میلیارد و ۹۵۱ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۶۷۱ مترمکعب گاز طبیعی به فصل سرد زمستان قدم گذاشتند.

665.1 میلیارد مترمکعب انرژی گاز در قم مصرف شده است

قم - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان قم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه 665.1 میلیارد مترمکعب انرژی گاز در این استان مصرف شده است.

4 میلیارد مترمکعب در مصرف آب مردم آذربایجان‌غربی صرفه‌جویی شد

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: در مدت پنج سال گذشته ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب در مصرف آب در آذربایجان‌غربی صرفه‌جویی شده است.

۱۵۵۶ میلیون مترمکعب گاز در سمنان مصرف شد/ رشد ۹.۷ درصدی مصرف گاز

سمنان - مدیرعامل شرکت گاز سمنان بابیان اینکه طی بازه زمانی ۹ ماهه سال جاری یک هزار و ۵۵۶ میلیون مترمکعب گاز در استان مصرف شد، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۷ درصد رشد داشت.

مصرف گاز مشترکان شیروانی بیش از 63 میلیون مترمکعب کاهش یافت

بجنورد- ایرنا- رییس شرکت گاز شیروان گفت: میزان مصرف گاز مشترکان این شهرستان از اول مهرماه تا اول دی ماه به 238 میلیون و 802 هزار و 307 متر مکعب رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از 63 میلیون مترمکعب کاهش دارد.

کردستانی ها 59 میلیون مترمکعب آب شرب مصرف کردند

سنندج - ایرنا - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: مشترکان آبفا در این استان از ابتدای امسال تا پایان آذر در مجموع 59 میلیون مترمکعب آب شرب مصرف کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت میلیون مترمکعب بیشتر است.

65 درصد مصرف آب کردستان از منابع زیرزمینی تامین می شود

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان با بیان اینکه سالانه یک میلیارد و 66 میلیون مترمکعب آب در این استان مصرف می شود، گفت: 65 درصد از آب مصرفی از محل منابع آب های زیرزمینی تامین می شود.

مصرف گاز در بخش خانگی دیروز رکورد زد

تهران- ایرنا- سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: با توجه به سرمای سراسری هوا دیروز (دوشنبه) مصرف گاز در بخش خانگی رکورد تازه‌ای به جا گذاشت و از مرز 540 میلیون مترمکعب گذشت.

مصرف گاز اصفهان در پاییز و زمستان افزایش یافت

اصفهان- ایرنا- مصرف گاز استان اصفهان در پاییز و زمستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به گفته مسوولان امر افزایش یافته که مهمترین عوامل آن، سرمای بی سابقه هوا و رشد مصرف این انرژی در صنایع است.

روند صعودی زنجانی ها در مصرف گاز

مصرف گاز زنجانی ها 800 هزار متر مکعب افزایش یافت

حدود 1.3 میلیارد کیلووات ساعت برق در ارومیه مصرف شد

ارومیه - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد و 299 میلیون و 911 هزار کیلو وات ساعت برق در مرکز استان / شهرستان ارومیه/ مصرف شده است.

میانگین سرانه مصرف برق خانگی درکشور کاهش یافت

بوشهر- ایرنا- معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر گفت: میانگین سرانه مصرف برق مشترکان خانگی کشور در چند سال اخیر از 2 هزار و 950 کیلووات ساعت هم اکنون به 2 هزار و 700 کیلو وات ساعت کاهش یافته است.

گلستانی ها امسال 2 میلیارد متر مکعب گاز مصرف کردند

گرگان - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز گلستان گفت که مشترکان بخش های خانگی، تجاری و صنعتی این استان امسال دو میلیارد و 200 میلیون متر مکعب گاز مصرف کردند که 17 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر است.

سرانه مصرف آب ایران ۷۰ لیتر بالاتر از استانداردهای جهانی/بیشترین مصرف به حمام و شستشو اختصاص دارد

میانگین سرانه مصرف آب شرب در ایران در حالی حدود ۲۰۰ تا ۲۲۰ لیتر در شبانه روز است که در مقایسه با سرانه مصرف آب در جهان حدود ۷۰ تا ۸۰ لیتر بیشتر است.

رابطه قیمت انرژی با میزان مصرف/تنها مردم مقصر هستند؟

به گفته یک کارشناس انرژی گرچه افزایش قیمت انرژی در کاهش مصرف آن موثر است،اما این عامل برای کاهش مصرف به تنهایی کافی نیست و راه حل های غیرقیمتی نیز برای کاهش مصرف انرژی وجود دارد.

نمک دریا مصرف نکنید

مدیر غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی اسدآباد  با اشاره  به مضرات مصرف نمک دریای غیراستاندار و فاقد تائید بهداشت، گفت: نمک دریا مصرف نکنید.

تصویب کاهش مصرف ظروف یکبار مصرف/ شوخی هاشمی با اعضاء

اعضای شورای شهر تهران با تصویب ماده ۶۴ لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری را موظف کردند نسبت به کاهش موثر مصرف ظروف یکبار مصرف در شهرداری و سازمان ها و شرکت های تابعه اقدام کنند.

شهرداری تهران ملزم به کاهش مصرف ظروف یکبار مصرف شد

تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تصویب ماده 64 لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری را موظف کردند نسبت به کاهش موثر مصرف ظروف یکبار مصرف در شهرداری و سازمان ها و شرکت های تابعه اقدامات لازم را انجام دهد.

مصرف برق بخش خانگی از صنعت پیشی گرفت

میزان مصرف بخش خانگی 5.4 درصد در طی سال‌های برنامه چهارم توسعه رشد داشته است. این در حالی است که مصرف بخش صنعت طی همین دوره 5.2 درصد رشد نشان می‌دهد.

کاهش 10 درصدی میزان مصرف خون در قزوین

رئیس سازمان انتقال خون استان قزوین گفت: در سال ۹۶ میزان نیاز به خون و مصرف آن ۱۰ درصد کاهش را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد که بهینه کردن مصرف فرآورده‌های خونی ازجمله عوامل مهم این کاهش به شمار می‌رود.