مصرف دو میلیارد مترمکعب گازطبیعی در سال۹۷/مصرف ۹ درصدافزایش یافت

سنندج - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: مشترکین شرکت گاز استان کردستان در نه ماهه اول سال ۹۷ با مصرف یک میلیارد و ۹۵۱ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۶۷۱ مترمکعب گاز طبیعی به فصل سرد زمستان قدم گذاشتند.مطالب مرتبط

آلودگی سالانه جان حدود ۳۰ هزار نفر را در کلانشهرهای ایران می‌گیرد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کل آب‌های فسیلی ما که از صدها هزار سال پیش شکل گرفته ۵۰۰ میلیارد مترمکعب برآورد شده بود ولی ما در ۲۵ سال گذشته بیش از ۱۱۰ میلیارد مترمکعب آن را مصرف کرده‌ایم. از سال ۷۴ فهمیدم که در مورد آب در حال رفتن اشتباه راه هستیم.

بیش از 12 میلیارد متر مکعب گاز در خراسان رضوی مصرف شد

مشهد- ایرنا- مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 12 میلیارد و 360 میلیون متر مکعب گاز در این استان مصرف شد که نسبت به پارسال هفت و نیم درصد افزایش دارد.

ذخیره‌سازی مواد غذایی توسط برخی خانوارها

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان استان زنجان گفت: برخی از رفتارها از جانب مصرف‌کنندگان در هنگام افزایش‌ بی‌دلیل قیمت کالاها باعث زیان دیدن بیش از پیش مصرف‌کننده می‌شود.

پیش بینی رشد 10 درصدی مصرف بنزین در سال آینده

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه رشد مصرف بنزین در سال جاری نسبت به سال قبل به 9.5 درصد رسید، گفت: پیش بینی می کنیم رشد مصرف بنزین در سال 98 به 10.2 درصد برسد.

نمایشگاه‌های بهاره؛ راهی برای حذف واسطه‌ها

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با بیان اینکه نمایشگاه‌های بهاره با حذف واسطه‌ها هم به سود تولیدکنندگان و هم مصرف‌کنندگان است، گفت: به نظر می‌رسد دست‌هایی در کار است که نمی‌خواهد تولیدکننده مستقیم با مصرف‌کننده ارتباط داشته باشد و مصرف‌کنن

تدبیر دولت برای کاهش مصرف بنزین

استفاده از CNG در سبد مصرف، موضوعی تازه در دستگاه‌های متولی نیست، اما تأکید روی این موضوع می‌تواند سرفصلی تازه در ادبیات سودبری از حامل‌های جدید انرژی و حتی کاهش مصرف بنزین در کشور که مدتی است باعث دغدغه مسئولان شده باشد.

ایران در گودال بی‌آبی

میزان مصرف آب در ایران حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد فراتر از میانگین جهانی است. بر اساس اعلام بانک جهانی، سرانه مصرف آب خانگی برای کشورهای بیابانی مانند ایران باید ۷۰ لیتر در شبانه‌روز باشد، اما اکنون بیش از این مقدار در شبانه‌روز مصرف می‌شود.

گرکان | مصرف ماهی در ایران با مصرف جهانی فاصله دارد

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: یکی از ضرورت‌های ما در سازمان شیلات ایران اصلاح الگوی تغذیه عمومی است و میزان مصرف ماهی و میگو در ایران و گلستان با مصرف جهانی فاصله دارد.

آموزش مصرف بهینه آب در جامعه نهادینه شود

سنندج - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با بیان اینکه مصرف آب شرب در کشورمان به درستی صورت نمی گیرد، گفت: آموزش مصرف بهینه آب به ویژه در میان قشر کم سن و سال جامعه باید نهادینه شود.

مدیریت مصرف آب در سنت خانه تکانی

امور آب و فاضلاب بیرجند نسبت به مصرف بی رویه آب در روزهای پایانی سال هشدار داد.

نیاز به سه هزار مگاوات مدیریت مصرف برق در کشور

یزد - ایرنا - معاون هماهنگی شرکت توانیر گفت: پیش‌بینی می‌شود مصرف برق کشور در زمان پیک بار در سال آینده 61 هزار مگاوات باشد که برای این منظور باید سه هزار مگاوات مدیریت مصرف داشته باشیم.

57 درصد مشترکان تا سقف الگوی مصرف، آب استفاده می کنند

کاشان - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: هم اکنون 57 درصد از مشترکان تا سقف الگوی مصرف، آب استفاده می کنند و میزان مصرف سایرین از الگوی تعیین شده بالاتر است.

توسعه فرهنگ مصرف بهینه با عزم خانواده ها ممکن است

مراغه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه با تاکید بر لزوم رعایت الگوهای مصرف آب توسط خانوارهای شهری گفت: توسعه فرهنگ مصرف بهینه آب با عزم خانواده ها ممکن خواهد بود.

الگوهای مصرف آب و برق در استان بوشهر نگران گننده است

بوشهر- وزیر نیرو گفت: الگوهای مصرف آب و برق در استان بوشهر نگران گننده است و انتظار می‌رود مردم و مسئولین نسبت به مصرف بهینه تلاش کنند.

قنادی‌های قم شیرینی را 30 درصد گران‌تر به مصرف‌کنندگان می‌فروشند+ جدول

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان قم گفت: بسیاری از قنادی‌های استان، شیرینی را تا 30 درصد گران‌تر از نرخ مصوب به مردم می‌فروشند که یک اجحاف بزرگ در حق مصرف‌کنندگان است.

نیاز آبی هرمزگان تا افق1410بیش از 2 میلیارد مترمکعب اعلام شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: نیاز آبی این استان تا افق 1410 هجری شمسی، 2 میلیارد و 190 میلیون مترمکعب پیش بینی شده است.

کاشان| هدر رفت آب در کشور سالانه 24 درصد مصرف است

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: تنها 57 درصد از مشترکین تا سقف الگوی مصرف آب استفاده می‌کنند.

مصرف مشروبات الکلی دست ساز بلای جان شهروندان

سایت خبری تحلیلی آوای مرز در جدیدترین مطلب خود مقاله ای با موضوع مصرف مشروبات الکلی دست ساز به قلم عبدالسلام معروفی منتشر کرده است.

افزایش شمار مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی ‌در بانه‌ به 21 نفر‌

فرماندار شهرستان بانه گفت: شمار مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی دست‌ساز و تقلبی به 21 نفر افزایش یافت.

ممنوعیت استفاده از ظروف یک بار مصرف

استفاده از ظروف یکبار مصرف در اغذیه‌فروشی‌های استان فارس ممنوع شد.