کشف استعدادهای تازه در نمایشنامه‌نویسی/ نیاز به نوآوری داریم

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به برنامه‌ریزی برای کشف استعدادهای تازه در زمینه تولید متون جدید بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای توجه به تئاتر در خانواده‌ها تاکید کرد.مطالب مرتبط

کشف استعدادهای تازه در نمایشنامه‌نویسی/ نیاز به نوآوری داریم

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به برنامه‌ریزی برای کشف استعدادهای تازه در زمینه تولید متون جدید بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای توجه به تئاتر در خانواده‌ها تاکید کرد.

چهار نشست در باب بحران نمایشنامه‌نویسی

تئاتر شهر سه هفته متوالی میزبان چهار نشست در باب نمایشنامه‌نویسی بود. این چهار نشست فارغ از چراییش محلی برای دریافت وضعیت بحرانی نمایشنامه‌نویسی ایران بود و نشان داد تئاتر ایران از دیالوگ میان اهالی تئاتر نیز تهی شده است.

انتقادداور نشان رادی ازمدعیان نمایشنامه‌نویسی/صدقه‌ای نگاه نکردیم

عضو گروه داوری بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی تأکید کرد که آثار رسیده به این بخش از کیفیت لازم برای برگزیده شدن برخوردار نبودند.

نمایشنامه «چند روایت از چند زندگی مرتبط» خوانده می‌شود

نمایشنامه «چند روایت از چند زندگی مرتبط» به نویسندگی مسعود محمدی‌قنبرلو یکی از ۷ نامزد مسابقه نمایشنامه‌نویسی جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر خوانده می‌شود

«ضمایر» در تئاتر شهر خوانده می‌شود

نمایشنامه‌ی «ضمایر» به نویسندگی همایون حجازی‌نیا یکی از هفت نامزد مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی جشنواره سی و هفتم فجر، خوانده می‌شود.]]>

جنجال بر سر جایزه‌ای که داده نشده است

نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در بخش نمایشنامه‌نویسی بدون اهدای جایزه‌ای در حالی به کار خود پایان داده است که منجر به اعتراض برخی نمایشنامه‌نویسان شده است.

مسابقه نمایشنامه‌نویسی هیچ اثر برگزیده و تقدیر شده‌ای نداشت

کار داوران جشنواره اکبر رادی توهین‌آمیز بود/ کشف‌تان جدید نیست

عضو هیأت مدیره کانون نمایشنامه‌نویسان اقدام و بیانیه داوران بخش نمایشنامه‌نویسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رای را توهین آمیز و اهانت به ادبیات نمایشی ایران دانست.

در وادیِ درام‌نویسی با یک ‌گُل هم بهار می‌شود

تهران- ایرنا- کارگردان و نمایشنامه نویس ایران با بیان اینکه نمی‌توانیم با یک جشنواره به شاخصِ درام‌نویسیِ ایران برسیم، گفت: در وادیِ درام‌نویسی با یک ‌گُل هم بهار می‌شود.

۵۰۹ اثر از ۲۷ استان به جشنواره آیات گلستان ارسال شد

گرگان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: ۵۰۹ اثر به جشنواره فیلم نامه نویسی و نمایشنامه نویسی آیات در گلستان ارسال شده است.

امروز بیش از هر زمانی به سازمان ملل نیاز داریم

موگرینی:ما به سیستمی نیاز داریم که در آن تصمیم‌ها به شکل جمعی گرفته می‌شود، مسئولیت‌ها تقسیم می‌شود و همه در اقدام جمعی مشارکت دارند.

امروز بیش از هر زمان دیگر به سازمان ملل نیاز داریم

موگرینی :ما به سیستمی نیاز داریم که در آن تصمیم ها به شکل جمعی گرفته می شود، مسئولیت ها تقسیم می شود و همه در اقدام جمعی مشارکت دارند.

کی روش: به استراحت نیاز جدی داریم

دوبی- ایرنا- سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازی بسیار سختی مقابل عراق پشت سر گذاشتیم و برای بازی بعد نیاز به استراحت جدی داریم.

انتشار سومین چاپ نمایشنامه‌ای که کین در دوران افسردگی حادش نوشت

نشر بیدگل سومین چاپ نمایشنامه «سایکوسیس ۴:۴۸» نوشته سارا کین نمایشنامه‌ نویس معاصر بریتانیایی و ترجمه عرفان خلاقی را منتشر کرد.

آخرین نمایشنامه مارتین مک‌دونا در ایران ترجمه شد

تازه‌ترین نمایشنامه مارتین مک‌دونا با عنوان «یک ماجرای خیلی خیلی خیلی سیاه» در ایران ترجمه شد.

چقدر خواب در طول شبانه‌روز نیاز داریم؟

نیاز بدن به خواب با توجه به گروه‌های سنی مختلف، متفاوت است، اما بدن اغلب مردم به طور متوسط به هفت یا هشت ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارد.

نقش هنرمندان در روایت انقلاب 57/نیاز به شناخت بیشتر از هنرمندان انقلابی داریم

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران در سال 57 بدون نقش هنرمندان روایت نمی‌شود و ما امروز نیاز بیشتری برای شناخت هنرمندان دهه های چهل و پنجاه داریم.

خوانش «عاشقانه‌های لجنی» در تئاتر شهر

«عاشقانه‌های لجنی» نوشته‌ی مهدی علیپور اصل، یکی از هفت نامزد بخش نمایشنامه‌نویسی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، در مجموعه‌ی تئاتر شهر خوانده می‌شود.

کمبود ۱۲ هزار کلاس درس در شهرستان‌‌های تهران/ سالیانه ۱۰۰۰ کلاس نیاز داریم

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران گفت: سالیانه ۳ درصد یعنی ۳۰ هزار نفر به جمعیت دانش‌آموزی شهرستان‌های استان تهران اضافه می‌شود که بر این اساس سالیانه به ۱۰۰۰ کلاس درس نیاز داریم.

کتابخوانی، تمرین و مقدمه تقویت مهارت افراد در نمایشنامه‌خوانی است

دومین برنامه از سلسله نشست‌های نمایشنامه خوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با خوانش نمایشنامه «میزان» اثر شهید سید حسن حسینی با حضور علیرضا مختارپور دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کتابخانه های عمومی محقق حلی اجرا شد.