تاکید ایران بر حفظ همکاری های تهران، مسکو و آنکارا

مسکو - ایرنا - دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور سیاسی که به روسیه سفر کرده بود در دیدار با تنی چند از مقامات امنیتی، سیاسی و دیپلماتیک روسیه بر نگاه تهران مبنی بر ضرورت حفظ همکاری های تهران، مسکو و آنکارا تاکید کرد.
کلمات کلیدی: [ بین الملل] [ سایر] [ صفحه اول] [ اروپا]


مطالب مرتبط

همکاری های پارلمانی تهران- مسکو برای گسترش مناسبات موثر است

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: همکاری های پارلمانی میان تهران- مسکو در جهت گسترش مناسبات فیمابین مؤثر است.

عملیات مشترک تهران و آنکارا برای مقابله با گروهک تروریستی «پ‌ک‌ک»

وزیر کشور ترکیه خود از همکاری تهران و آنکارا برای مقابله با حملات گروهک تروریستی «پ‌ک‌ک» خبر داد.]]>

همکاری‌های پارلمانی میان تهران- مسکو برای گسترش مناسبات فیمابین مؤثر است

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: همکاری های پارلمانی میان تهران- مسکو در جهت گسترش مناسبات فیمابین مؤثر است.]]>

برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری‌های اسلامی به درخواست آنکارا

وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد: آنکارا در نظر دارد برای بررسی افزایش حملات خشونت‌آمیز علیه مسلمانان نشست فوق العاده‌ای با حضور اعضای سازمان همکاری‌های اسلامی در استانبول برگزار کند.

لاریجانی: همکاری های بانکی ایران و قزاقستان تسهیل شود

تهران - ایرنا - رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار سفیر جدید قزاقستان بر توسعه همکاری‌های تجاری تهران و آستانه، تاکید کرد و گفت: باید همکاری‌های بانکی دو کشور برای توسعه روابط تجاری تسهیل شود.

عبدالمهدی بر تقویت همکاری های ایران و عراق تاکید کرد

بغداد - ایرنا - 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر عراق در دیدار دکتر 'حسن روحانی' رئیس جمهوری اسلامی ایران بر تقویت همکاری های میان دو کشور تاکید کرد.

تاثیر اقدامات ضدروسی جدید آمریکا بر همکاری‌های نظامی-فنی مسکو

هزینه 500 میلیون دلاری بودجه آمریکا برای مقابله با نفوذ روسیه، علیه صنایع دفاع این کشور جهت‌گیری شده، ولی بعید است بتواند روی همکاری‌های نظامی-فنی مسکو با شرکایش در آسیا، خاورمیانه آفریقا و آمریکای لاتین تأثیر بگذارد.

تاکید دژپسند بر توسعه همکاری های همه جانبه با چین

وزیر امور دارایی بر توسعه همکاری‌های همه جانبه ایران و چین در بستر طرح یک پهنه، یک راه تاکید کرد

همکاری ضدتروریسم اولویت ایران و پاکستان باشد

اسلام آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان تاکید کرد، تهران و اسلام آباد باید برای جلوگیری از تبعات مخرب تحرکات طرف های ثالثی که حامی تروریسم، افراط گرایی و تفکرات تکفیری هستند، همکاری مشترک را با محوریت اقدامات ضدتروریستی در اولویت تعاملات

امضا ۵ سند همکاری میان ایران و عراق

ایران و عراق بر توسعه و اقدامات عملی در حوزه همکاری‌های نفتی، صنعتی، بهداشت و سلامت، تسهیل در روادید تجار و بازرگانان و نیز طرح راه آهن بصره-شلمچه تاکید کردند.

زنگنه: ایران بر خلاف آمریکا هیچ چیزی را در عراق دیکته نمی‌کند

نماینده پیشین ایران در سازمان همکاری‌های اسلامی تاکید کرد: در جریان سفر رئیس جمهور کشورمان به عراق باید همکاری در مسائل امنیتی، حفظ و تقویت امنیت دو کشور و فراهم کردن زمینه برقراری یک همکاری امنیتی منطقه‌ای که شامل کشورهای دیگر هم شود، باید مورد توجه دول

سفیر روسیه: خبر نارضایتی مسکو ازسفر اسد به تهران بی اساس است

تهران - ایرنا - سفیر روسیه در تهران، اخبار برخی رسانه ها درباره نارضایتی مسکو از سفر اخیر رئیس جمهوری سوریه به ایران را رد کرد و گفت: ما هرگز نگرانی درباره این سفر نداشتیم و این اخبار، بی اساس است.

ایران و ترکیه بر مبارزه با گروه های تروریستی تاکید کردند

تهران- ایرنا- معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در گفت و گوی تلفنی با همتای ترکیه ای خود بر اهمیت همکاری های دوجانبه در منطقه برای مبارزه با گروه های تروریستی و قاچاقچیان مواد مخدر تاکید کرد.

مسکو تخریب سامانه‌های موشکی ۹ام۷۲۹ را رد کرد

وزارت خارجه روسیه امروز (سه‌شنبه) تاکید کرد، مسکو قصد ندارد مجموعه‌های موشکی ۹ام‌۷۲۹ (۹M۷۲۹) را که از نظر واشنگتن نقض معاهده آی‌ان‌اف‌ است، از بین ببرد.

تاکید موگرینی بر همکاری اتحادیه اروپا و چین برای پایبندی به برجام

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری با وزیر امور خارجه چین، در میان همکاری‌های چندجانبه عنوان شده میان اتحادیه اروپا و چین به لزوم اطمینان حاصل کردن از پایبندی مستمر به توافق هسته‌ای ایران تاکید کرد.

امنیت و توسعه منطقه بدون ثبات ایران و عراق امکان‌پذیر نیست

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط و همکاری های برادرانه و روبه گسترش ایران و عراق، تاکید کرد: مسوولان دو کشور باید برای توسعه، تعمیق و تحکیم بیش از پیش مناسبات همه جانبه تهران- بغداد تلاش کنند.]]>

امنیت و توسعه منطقه بدون ثبات و توسعه ایران و عراق امکان‌پذیر نیست

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط و همکاری‌های برادرانه و رو به گسترش ایران و عراق، تاکید کرد: مسئولان دو کشور باید برای توسعه، تعمیق و تحکیم بیش‌از پیش مناسبات همه‌جانبه تهران - بغداد تلاش کنند.

همکاری مشترک تجاری ایران و آذربایجان تقویت می شود

باکو - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت تاسیس و گسترش همکاری شرکت های مشترک میان ایران و جمهوری آذربایجان تاکید کرد و این اقدام را برای تقویت روابط اقتصادی دو طرف کارآمد خواند.

پیشنهاد وزارت کشور برای تشکیل کارگروه مشترک تهران و دهلی

در دیدار سفیر هند در تهران با رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور، دو طرف بر گسترش روابط دوجانبه و استحکام و تقویت همکاری‌های دو کشور ایران و هند در همه زمینه‌ها تاکید کردند.]]>

پیشنهاد وزارت کشور برای تشکیل کارگروه مشترک تهران و دهلی

در دیدار قدم دارمندرا سفیر هند در تهران با رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور، دو طرف بر گسترش روابط دوجانبه و استحکام و تقویت همکاری‌های دو کشور ایران و هند در همه زمینه‌ها تاکید کردند.