هند و روسیه در مورد توافق هسته ای ایران گفت و گو کردند

دهلی نو-ایرنا- هند و روسیه در مورد مسائل و مشکلات منطقه ای و جهانی از جمله اجرایی شدن برجام یا همان توافق هسته ای با ایران گفت و گو کردند.
کلمات کلیدی: [ بین الملل] [ خاورمیانه] [ سایر] [ صفحه اول] [ آسیا و اقیانوسیه] [ سیاسی] [ اروپا]


مطالب مرتبط

روسیه: با وجود تحریم‌های آمریکا، ایران به‌طور کامل توافق هسته‌ای را اجرا می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به ادامه تلاش‌های آمریکا برای برهم‌زدن توافقنامه هسته‌ای تأکید کرد که اعضای کمیسیون مشترک برجام از تمامی امکانات خود برای مقابله با تحریم‌های واشنگتن و ممانعت از شکست طرح‌های مورد توافق استفاده خواهند کرد.

توافق واشنگتن و دهلی نو برای ساخت 6 نیروگاه هسته ای در هند

تهران – ایرنا – واشنگتن و دهلی نو اعلام کردند در مورد تقویت همکاری های هسته ای و امنیتی از جمله ساخت 6 نیروگاه برق هسته ای در هند توافق کردند.

امضا تفاهم‌نامه همکاری هسته‌ای میان آمریکا و فرانسه

مؤسسه ایمنی هسته‌ای و حفاظت رادیولوژیک فرانسه و کمیسیون نظارت هسته‌ای آمریکا توافق کردند برای آمادگی در شرایط اضطراری هسته‌ای با یکدیگر همکاری کنند.

توافق هند و آمریکا برای ساخت 6 نیروگاه هسته‌ای

ایالات متحده و هند توافق کرده‌اند تا همکاری‌های امنیتی و هسته‌ای غیرنظامی خود را تقویت کنند.

لاریجانی: جمهوری اسلامی از توافق هسته‌ای ضرر نکرد

رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان با حضور در برنامه "من طهران" به سوالاتی پیرامون نقش ایران در منطقه، آینده توافق هسته ای و سازوکار مالی با اروپا، حضور آمریکا و تلاش برای تفرقه افکنی و توطئه چینی تحت عنوان «معامله قرن»، ظهور داعش، جنگ یمن، سوریه و عراق و نقش

روسیه در چین نیروگاه هسته ای می سازد

شرکت های اتمی دولتی چین و روسیه قراردادی در مورد ساخت هفتمین و هشتمین واحد برق در نیروگاه برق اتمی تیانوان (NPP) امضا کرده‌اند.

پیشنهادی از سوی آمریکا در رابطه با توافق منع موشک‌های هسته‌ای دریافت نشده است

سخنگوی کرملین گفت که هنوز آمریکا پیشنهادی برای مذاکره درباره توافق منع موشک‌های هسته‌ای ارائه نکرده است.]]>

ویلیام برنز: خروج از توافق هسته‌ای اشتباهی جدی بود

سرپرست تیم مذاکره کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ و دیپلمات کهنه کار آمریکایی، خروج واشنگتن از برجام را یک اشتباه جدی می‌داند و رئیس جمهور کشورش را فردی خودشیفته توصیف کرد که آمریکا را در موقعیتی بحرانی با ایران قرار می‌دهد.

آمادگی شرکت‌های نفتی روسیه برای کاهش تولید

در نشستی که از سوی وزارت انرژی روسیه برپا شد، غول‌های نفتی این کشور تأیید کردند که به کاهش تولیدی که روسیه در توافق اوپک پلاس متعهد شده است، عمل خواهند کرد.

شرکای آمریکا در رزمایش هسته ای به هدف روسیه تبدیل می شوند

مسکو - ایرنا - رئیس کمیسیون امنیت و دفاع دومای روسیه اعلام کرد: کشورهایی که به همراه آمریکا در رزمایش ها و تمرینات هسته ای شرکت می کنند به هدفی برای موشک های روسیه تبدیل می شوند.

چین و آمریکا در مورد متن توافق نامه تجاری رایزنی کردند

پکن- ایرنا- رسانه های چینی از رایزنی تلفنی معاون نخست وزیر چین با مقامات اقتصادی و تجاری آمریکا در مورد جزییات مربوط به متن نهایی توافق نامه تجاری دو کشور خبر دادند.

آمریکا 6 نیروگاه برق هسته‌ای در هند می‌سازد

آمریکا توافق کرده در تلاشی برای تقویت بیشتر همکاری‌های امنیتی و هسته‌ای در پایان نهمین دور گفتگوهای امنیتی استراتژیک هند_آمریکا، 6 نیروگاه برق هسته ای در هند بسازد .

روسیه بمب افکن هسته ای در کریمه مستقر می کند

مسکو - ایرنا - رئیس کمیسیون امنیت و دفاع شورای فدراسیون روسیه از استقرار بمب افکن های هسته ای دورپرواز توپولف-22 ام.3 در کریمه در پاسخ به استقرار تجهیزات سامانه پدافند موشکی آمریکا در رومانی خبر داد.

بولتون: کره‌شمالی به آنچه که باید برای توافق هسته‌ای انجام دهد، تمایلی ندارد

مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه خود به شدت از کره شمالی انتقاد کرده و گفت که رهبری این کشور به انجام اقدامات لازم برای دستیابی به یک توافق هسته‌ای با آمریکا تمایلی ندارد.

بمب افکن های هسته ای آمریکا در نزدیکی روسیه به پرواز درآمدند

مسکو - ایرنا - چندین فروند بمب افکن بی-52 اچ آمریکایی قادر به حمل بمب هسته ای در نزدیکی مرزهای روسیه به پرواز درآمدند.

مهمترین اخبار جهان (۷-۱۹)

بیانیه 50 ژنرال و دیپلمات بازنشسته آمریکایی مبنی بر لزوم بازگشت این کشور به توافق هسته ای با ایران.

واکنش روسیه به سخنان بولتون درباره مذاکرات کنترل تسلیحات هسته‌ای

مقامات پارلمانی روسیه یادآور شدند، مسکو تنها پس از دریافت جزییات پیشنهاد آمریکا درباره رایزنی‌ها در خصوص کنترل تسلیحات هسته‌ای و امکان ملحق شدن چین به این مذاکرات، به آن واکنش نشان خواهد داد، چرا که مواضع واشنگتن هر روز تغییر می‌کند.

ایران و روسیه چشم انداز اتصال شبکه برق دو طرف را بررسی کردند

مسکو - ایرنا - وزیران انرژی روسیه و ایران در گفت وگوی تلفنی چشم انداز اتصال شبکه برق دو کشور از طریق خاک جمهوری آذربایجان، گرجستان و ارمنستان را بررسی کردند.

مخالفت روسیه با طرح آمریکا در شورای امنیت درباره توافق صلح سودان جنوبی

روسیه از آمریکا و متحدانش به دلیل بی‌اعتنایی نسبت به توافق صلح در سودان جنوبی انتقاد کرد.

توافق ایران، چین و روسیه در مبارزه با مواد مخدر

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران گفت که تهیه سند ابتکار سه‌جانبه ایران، چین و روسیه در تعمیق روابط سه کشور در حوزه مبارزه با مواد مخدر مؤثر است.