تعلل در اجرای SPV به تقویت روابط ایران با چین و روسیه کمک می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: بازنده اصلی تعلل در اجرای SPV شرکت های اروپایی هستند چرا که در آن شرایط روابط ما با کشورهای چین و روسیه گسترده تر خواهد شد.مطالب مرتبط

روابط اقتصادی ایران و روسیه ارتقا یابد

تهران- ایرنا- سفیر روسیه در ایران به سطح روابط اقتصادی میان دو کشور اشاره کرد و با بیان اینکه متاسفانه در این زمینه چندان موفق نبودیم خواستار تلاش بیشتر طرفین برای ارتقای روابط دو جانبه شد.

ایران بدنبال تقویت روابط با عراق است

تهران - ایرنا - سفر حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق بازتاب گسترده ای در رسانه های غربی داشت و خبرگزاری آسوشیتدپرس در این زمینه گزارش داد: ایران در اولین سفر حسن روحانی به عراق، بدنبال تقویت روابط با این کشور است.

تعلل اروپا در اجرای اینستکس/انتظارمان با این سازوکار محقق نمی‌شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه هنوز بسیاری از کشورهای اروپایی برای پیوستن به اینستکس تعلل می‌کنند، گفت: اینستکس همه انتظارات ما را برآورده نمی‌کند.

روزنامه روس: آمریکا در برابر تقویت روابط ایران و عراق ناتوان است

به عقیده کارشناسان روس، سفر رئیس جمهوری ایران به بغداد، نقطه اوج توسعه روابط دوجانبه است و آمریکا با وجود تلاش زیاد، نمی‌تواند نفوذ ایران در عراق را کاهش دهد و از توسعه روابط دو کشور همسایه جلوگیری کند.

رسانه های جهان: تهران و بغداد به دنبال تقویت روابط هستند

تهران - ایرنا - سفر حجت الاسلام والمسلمین 'حسن روحانی' رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق که برای نخستین بار صورت می گیرد، بازتاب گسترده ای در رسانه های انگلیسی زبان بین المللی داشت که این دیدار را به معنای تلاش دوجانبه برای تقویت روابط دانستند.

توسعه روابط ایران و عراق سیلی محکمی به آمریکا زد

تهران- ایرنا- امام جمعه دماوند گفت: توسعه روابط دو کشور ایران و عراق در زمینه های مختلف، سیلی محکم و دردناکی به آمریکا زد و لازم است تا این روابط با دیگر کشورهای منطقه نیز تقویت شود.

تعامل رسانه ها و روابط عمومی ها تقویت شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری چهارمحال و بختیاری با تاکید بر تقویت همکاری و تعامل رسانه ها و روابط عمومی ها گفت: این تعامل نقش بی بدیلی در پیشبرد بهتر برنامه های استان دارد.

جهشی در روابط تجاری ایران و روسیه در سال ۹۸

استاندار تهران: تسهیل در صدور روادید بازرگانان و تجار و همچنین گردشگران در دستور کار ایران و روسیه قرار گرفته است و امیدواریم در اسرع زمان حل و فصل شود

اراده سیاسی تهران - بغداد تقویت همه جانبه روابط است

تهران- ایرنا- کارشناس غرب آسیا، گفت: رییس جمهوری ایران در جریان سفر به عراق در خصوص اروند رود و لایروبی آن، همکاری های نفتی و مسایل مالی و بانکی دو کشور مذاکره کرد، ولی مسئله خیلی مهم؛ اراده سیاسی تهران-بغداد بر تقویت روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی

روحانی و الحلبوسی بر تقویت روابط دو کشور تاکید کردند

بغداد - ایرنا - دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق دوشنبه شب در بغداد با یکدیگر دیدار و در خصوص راههای تقویت روابط دو کشور گفتگو کردند.

روابط سوریه با ایران و عراق، مستحکم است

رئیس جمهور سوریه: روابط سوریه با ایران و عراق روابط مستحکمی است که در جنگ علیه سوریه تقویت شد

وزارت خارجه مسئول رسمی سیاست‌های خارجه ایران است/ عربستان آینده‌اش را در تنش با ایران می‌بیند

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگو با یک رسانه عربی به مساله سفر روحانی به بغداد، ارتباط سفر بشار اسد به تهران با استعفای وی، روابط ایران و عربستان و همچنین روابط ایران و روسیه پرداخت.

همکاری مشترک تجاری ایران و آذربایجان تقویت می شود

باکو - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت تاسیس و گسترش همکاری شرکت های مشترک میان ایران و جمهوری آذربایجان تاکید کرد و این اقدام را برای تقویت روابط اقتصادی دو طرف کارآمد خواند.

اسد: روابط سوریه با ایران و عراق در دوره جنگ تقویت شده است

ایران نگاه ویژه به توسعه روابط با چین دارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه‌ای به توسعه، تقویت و گسترش روابط خود با چین دارد.

آیت الله سیستانی از تقویت روابط با همسایگان استقبال کرد

نجف اشرف - ایرنا - آیت الله سیستانی مرجعیت عالی عراق در دیدار دکتر روحانی از تقویت روابط عراق با کشورهای همسایه در چارچوب منافع متقابل استقبال کرد.

توسعه روابط با همسایگان بر اساس احترام متقابل تقویت شود

قم - ایرنا - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید با اشاره به سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران به عراق بر حفظ روابط با همسایگان بر اساس حُسن همجواری و حفظ حق حاکمیت آنان و توسعه روابط بر پایه احترام متقابل تاکید کرد.

توسعه روابط با همسایگان بر اساس احترام متقابل تقویت شود

قم- ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید با اشاره به سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران به عراق بر حفظ روابط با همسایگان بر اساس حُسن همجواری و حفظ حق حاکمیت آنان و توسعه روابط بر اساس احترام متقابل تاکید کرد.

امروز وزارت خارجه مسئول سیاست خارجی کشور است/امیدوارم این پیام به جامعه بین‌المللی رسیده باشد

وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با یک شبکه عربی به مسائل مختلفی از جمله سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق، سفر بشار اسد به تهران، روابط ایران و عربستان، روابط ایران و روسیه و برخی دیگر از مسائل منطقه‌ای و جهانی پرداخت.

انتقاد ناتو از تقویت ساز وکار نظامی روسیه در کریمه

تهران- ایرنا- سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز دوشنبه از اقدام روسیه برای تقویت ساز وکار نظامی در شبه جزیره کریمه و منطقه دریای سیاه بشدت انتقاد کرد.