جایگاه جهانی ایران در توسعه فناوری اطلاعات/ رتبه در امنیت سایبری

جایگاه جهانی ایران از منظر شاخص‌های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و آمادگی امنیت سایبری توسط اتحادیه جهانی مخابرات اعلام شد. درشاخص اول ایران رتبه ۸۱ و درشاخص دوم رتبه ۶۰ را از آن خود کرد.مطالب مرتبط

جایگاه جهانی ایران در توسعه فناوری اطلاعات/ رتبه در امنیت سایبری

جایگاه جهانی ایران از منظر شاخص‌های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و آمادگی امنیت سایبری توسط اتحادیه جهانی مخابرات اعلام شد. درشاخص اول ایران رتبه ۸۱ و درشاخص دوم رتبه ۶۰ را از آن خود کرد.

جایگاه جهانی ایران در توسعه فناوری اطلاعات

جایگاه جهانی ایران در توسعه فناوری اطلاعات

مقایسه وضعیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران با منطقه و جهان+جدول

کشور ایسلند با امتیاز 8.98 در جایگاه اول شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IDI) در جهان و ایران با امتیاز 5.58 در جایگاه 81 جهان قرار گرفته است.

استان تهران رتبه اول کشور در توسعه یافتگی ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران با بیان اینکه ۱۶ شهرستان و ۴۲ شهر استان تهران دارای دسترسی یه اینترنت پرسرعت پهن باند هستند، عنوان کرد:استان تهران از نظر شاخص های (IDI) توسعه یافتگی ارتباطات و فناوری اطلاعات رتبه اول کشور را دارد.

رتبه اول کشور را بر اساس شاخص های توسعه یافتگی ارتباطات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران با بیان اینکه ۱۶ شهرستان و ۴۲ شهر استان تهران دارای دسترسی یه اینترنت پرسرعت پهن باند هستند، عنوان کرد:استان تهران از نظر شاخص های (IDI) توسعه یافتگی ارتباطات و فناوری اطلاعات رتبه اول کشور را دارد.

پای وزارت دفاع آمریکا در امنیت سایبری می‌لنگد

به نظر می‌رسد که خطرات و ریسک‌های امنیتی زیادی پنتاگون را تهدید می‌کند و مقامات این سازمان نیز به توصیه‌های متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری توجهی نشان نمی‌دهند.

امنیت سایبری واتس‌اپ زیر سوال رفت؟

به‌تازگی گزارش‌هایی در فضای مجازی منتشر شده است که امنیت سایبری اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ را زیر سوال برده و سوالات زیادی را در ذهن کاربران آن ایجاد کرده است.

ارتقای دوباره ایران کیش در شورای عالی انفورماتیک

رتبه شرکت کارت اعتباری ایران کیش برای دومین سال پیاپی در شورای عالی انفورماتیک ارتقا یافت. ایران کیش موفق شد ضمن تمدید رتبه‌های پیشین در رشته امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات نیز از پایه ۴ به پایه یک برای یک دوره دوساله، ارتقا یابد.]]>

"احتمال حملات سایبری در انتخابات اسرائیل وجود دارد"

رئیس سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) اعلام کرد که احتمال حملات سایبری در انتخابات اسرائیل وجود دارد.

شرکتهای دانش بنیان فناوری اطلاعات به هند می روند

مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از حضور شرکتهای دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات در هند خبر داد.

نزول ۱۰ پله‌ای رتبه سهولت کسب و کار ایران/صادرات به هند کاهش یافت

عضو اتاق بازرگانی ایران، از نزول ۱۰ پله‌ای رتبه سهولت کسب و کار ایران طی یکسال اخیر خبر داد و گفت: رتبه سهولت کسب و کار ایران در ارزیابی‌های جهانی، از ۱۱۸ به ۱۲۸ تنزل پیدا کرده است.

ایران در توسعه فناوری اطلاعات در مکان 81 جهان ایستاد

ایران رتبه نخست فناوری آب در آسیای غربی را کسب کرد

براساس رتبه‌بندی سایمگو، ایران در سال 2017 به مقام نخست تولیدات علمی در رشته فناوری آب در سطح کشورهای آسیای غربی رسیده است.

بانک‌ها، اهداف حملات جدید مهاجمان سایبری

یک گروه هکری پیشرفته در حال توزیع بدافزار جدیدی است که به هکر‌ها اجازه می‌دهد تا در یک عملیات سایبری با هدف سرقت اطلاعات، به remote desktop دسترسی داشته باشند.

مقایسه وضعیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران با منطقه و جهان

ایران در رتبه دهم شاخص نیکوکاری جهانی قرار دارد

شیراز- مدیرکل مشارکت های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کشور با اشاره به اینکه و فطرت مردم به کار نیک هست اما باید هدایت شود، گفت: ایران در رتبه دهم شاخص نیکوکاری جهانی قرار دارد.

جولان بدافزارها در سیستم‌های کامپیوتری

جنجال بر سرافشای اطلاعات خصوصی کاربران فضای مجازی و شیوع حملات سایبری کشورها علیه یکدیگر از جمله مهم ترین رخدادهای سایبری سال ۲۰۱۸ میلادی بود؛ در این فضا باج افزارها نیز رونق گرفتند.

جایگاه ممتاز ایران در فناوری و پرتاب ماهواره

­مشاور رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت:: در توسعه تکنولوژی و پرتاب ماهواره وضعیت خوبی در منطقه داریم.

توسعه جدی ایران با علم و فناوری امکانپذیر است

معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: اگر ما به توسعه جدی ایران فکر می کنیم، این تنها به واسطه توسعه علم و فناوری امکانپذیر است.