جایگاه جهانی ایران در توسعه فناوری اطلاعات/ رتبه در امنیت سایبری

جایگاه جهانی ایران از منظر شاخص‌های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و آمادگی امنیت سایبری توسط اتحادیه جهانی مخابرات اعلام شد. درشاخص اول ایران رتبه ۸۱ و درشاخص دوم رتبه ۶۰ را از آن خود کرد.مطالب مرتبط

پارلمان اروپا قانون امنیت سایبری را تصویب کرد

تهران-ایرنا- تارنمای هفته نامه «نیویورپ» گزارش داد: پارلمان اروپا قانون امنیت سایبری را برای مقابله با تهدید ناشی از فناوری اطلاعات چین تصویب کرد.

‌استان مرکزی رتبه نخست کشف جرائم سایبری را دارد‌

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: سرقت با 15 هزار و 493 فقره مورد در جایگاه نخست جرائم استان، نزاع و درگیری با 10 هزار و 888 مورد در جایگاه دوم، جرائم عمومی علیه اموال و اشخاص 9 هزار و 663 مورد در جایگاه سوم جرائم استان قرار دارند.

فرانسه از جایگاه خود در شورای امنیت سوء استفاده نکند

نیویورک- ایرنا- نماینده ایران در شصت و سومین نشست کمیسیون مقام زن از رفتار غیرمسئولانه فرانسه در سوء استفاده از جایگاه ریاست شورای امنیت برای مداخله در امور داخلی کشورها به شدت انتقاد کرد و گفت: فرانسه به نارضایتی اجتماعی عمیق در کشور خود بپردازد.

امنیت وتوسعه منطقه بدون ثبات و توسعه ایران و عراق امکان‌پذیر نیست

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ثبات و امنیت عراق را در راستای توسعه ثبات و امنیت ایران می‌دانیم، گفت: امنیت و توسعه منطقه بدون ثبات و توسعه ایران و عراق امکان‌پذیر نیست.

سیر تحول و رشد فناوری نانو از منظر اقتصاد

مهم­ترین هدف سند توسعه فناوری نانو تا سال 1404، دستیابی به سهم 2 درصدی از بازار جهانی و رسیدن به رقمی معادل یک میلیارد دلار صادرات محصولات فناوری نانو ساخت داخل است.

فوتسال ایران در رده سوم رنکینگ جهانی

بنا بر جدیدترین رتبه بندی اعلام شده تیم‌های ملی فوتسال جهان، تیم ملی فوتسال ایران هم چنان با کسب ۱۶۶۳ امتیاز، در رتبه سوم جهان قرار دارد.

بدون امنیت نمی‌توان از آزادی، عدالت و توسعه سخن گفت/ سفر رییس‌جمهور به عراق نمایش اوج عظمت ایران بود

معاون اول رئیس جمهور از امنیت به عنوان پیش نیاز هر اقدام سیاسی، اجتماعی و اقتصادی یاد کرد و گفت: بدون برقراری امنیت، نمی‌توان از آزادی، عدالت و توسعه سخن گفت و این واژه‌ها و مفاهیم زمانی معنا می‌یابد که امنیت وجود داشته باشد.]]>

مدل‌های ارتقا یافته چاپگرهای زیستی وارد بازار ایران شد

تهران- ایرنا- رئیس مرکز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این مرکز بر اساس سند توسعه کسب ‌و کار فناوری‌های همگرا خود و با اعطای وامی هوشمند به یک شرکت، به ارتقای چاپگر زیستی و همراهی در زمینه توسعه کسب ‌و کارهای این حوزه کمک

بخش خصوصی صنعت فناوری اطلاعات را زنده نگه داشته است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، قوام و دوام صنعت فناوری اطلاعات را وابسته به حمایت بخش خصوصی دانست.

فوتسال ایران در رده سوم رنکینگ جهانی

بنابر جدیدترین رتبه بندی اعلام شده تیم‌های ملی فوتسال جهان در سایت (world futsal ranking)، تیم ملی فوتسال کشورمان هم چنان با کسب ۱۶۶۳ امتیاز، در رتبه سوم جهان قرار دارد.

امنیت و توسعه منطقه بدون ثبات و توسعه ایران و عراق امکان‌پذیر نیست

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط و همکاری‌های برادرانه و رو به گسترش ایران و عراق، تاکید کرد: مسئولان دو کشور باید برای توسعه، تعمیق و تحکیم بیش‌از پیش مناسبات همه‌جانبه تهران - بغداد تلاش کنند.

مازندران به جمع پنج استان برتر فروشنده محصولات دیجیتال پیوست

ساری - ایرنا - مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران گفت که این استان از نظر فروش محصولات دیجیتالی رتبه پنجم کشور را در اختیار دارد .

تصمیم بودجه‌ای دولت برای توسعه فناوری

رئیس پارک علم و فناوری البرز گفت: مجموعه دولت برای توسعه فناوری در کشور و از جمله توسعه پارک‌ها و مراکز رشد بودجه بیش از ۷۰ درصدی را پیش بینی و تصویب کرده است.

جهانگیری: بدون امنیت نمی‌توان از آزادی، عدالت و توسعه سخن گفت

معاون اول رئیس جمهور از امنیت به عنوان پیش نیاز هر اقدام سیاسی، اجتماعی و اقتصادی یاد کرد و گفت: بدون برقراری امنیت، نمی‌توان از آزادی، عدالت و توسعه سخن گفت و این واژه‌ها و مفاهیم زمانی معنا می‌یابد که امنیت وجود داشته باشد.

روحانی: امنیت و توسعه منطقه بدون ثبات ایران و عراق امکان‌پذیر نیست

بغداد- ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری با اشاره به روابط و همکاری های برادرانه و رو به گسترش ایران و عراق تاکید کرد: امنیت و توسعه منطقه، بدون ثبات و توسعه تهران و بغداد امکان‌پذیر نیست.

ارایه آنلاین اطلاعات ترافیک توسط پلیس

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پلیس خواست تا اطلاعات آنلاین خود از وضعیت ترافیکی در معابر را در اختیار استارت‌آپ‌ها و نرم‌افزارهای حوزه حمل و نقل قرار دهد.

فناوری اطلاعات، شتاب دهنده صنعت گردشگری

اصفهان - ایرنا - در مدیریت گردشگری، اطلاعات نقش محوری در برنامه ریزی دارد، برای جمع آوری و پردازش این اطلاعات نیاز به سامانه های نرم افزاری یکپارچه، جامع، مطمئن، پاسخگو و کارآمد احساس می شود.

بودجه 9.6 میلیارد دلاری دولت ترامپ برای تقویت امنیت سایبری

درخواست کمک مادورو از چین، روسیه و ایران برای تحقیقات سایبری

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری ونزوئلا از سازمان ملل متحد و کشورهایی همچون چین ، روسیه ، ایران و کوبا که در زمینه مقابله با حملات سایبری تجربه دارند، درخواست کرد به کاراکاس در تحقیقات درباره حمله به تاسیسات برق در ونزوئلا کمک کنند.

بهره‌گیری از فناوری بلاک‌چین

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه: فناوری زنجیره بلوکی­ به منظور کاهش مراجعات مردمی به دستگاه قضایی از سال آینده بهره‌گیری می‌شود