تولید آفتابگردان مقاوم به شوری در دانشگاه ارومیه

یک پژوهشگر نمونه کشور از اصلاح توتون و تولید آفتابگران مقاوم به شوری خشکی در دانشگاه ارومیه خبر داد.
کلمات کلیدی: [ دانشگاه ارومیه] [ پژوهشهای کاربردی] [ آفتابگردان] [ اصلاح توتون]


مطالب مرتبط

کشت انگور در خاک‌های شور امکان‌پذیر شد

تهران- ایرنا- محققان دانشگاه تهران با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انجام پژوهشی ژنوتیپ‌های انگور مقاوم به شوری را مشخص کردند.

دستگاه 'پایشگر پتانسیل خاموش' در دانشگاه ارومیه اختراع شد

ارومیه - ایرنا - رییس دانشگاه ارومیه با اشاره به اختراع «دستگاه پایشگر پتانسیل خاموش» در این دانشگاه گفت: این دستگاه برای حفاظت از خوردگی لوله های فولادی نفت و گاز بایک بیستم هزینه تولید خارجی ساخته شده است.

ماده ای برای مقاوم سازی پوست و مو در برابر آلودگی هوا تولید شد

محققان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک موفق به تولید ماده اولیه شامپو و ماسک صورت شدند که پوست افراد را در برابر آلودگی هوا مقاوم می کند.

انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه ارومیه رتبه اول کشوری را کسب کرد

ارومیه - ایرنا - معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه گفت: انجمن فارغ التحصیلی این دانشگاه در زمینه فراخوان و تکمیل فرم انجمن توسط فارغ التحصیلان در بین دانشگاه های کشور رتبه اول را کسب کرد.

ویدئو / داستان «کُنار»، از کاشت تا برداشت

«کُنار» از جمله درختان میوه مناطق گرمسیری و نیمه‌گرمسیری است که در برخی کشورهای اروپا، آمریکا، آفریقا، آسیا و در استرالیا و ایران گسترش یافته است. کُنار از جمله مقاوم‎ترین درختان میوه به شرایط سخت محیطی به‌ویژه شرایط خشکی و کم‎آبی، شوری و درجه حرارت‌های ب

بازآفرینی بافت فرسوده ارومیه با راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری میسر می‌شود

دفاتر نوسازی و تسهیل گری در توانمندسازی محدوده‌های قدیمی، تجهیز و مقاوم سازی بافت فرسوده شهری نقش بسزایی دارند و راه اندازی این دفاتر در نقاط مختلف ارومیه سبب سرعت بخشیدن به توسعه شهر می‌شود.

مشکل تبخیر آب دریاچه ارومیه با تحقیق دانشگاه شریف حل می‌شود

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه اولویت دولت، احیای دریاچه ارومیه است افزود: این که بگویند احیای دریاچه ارومیه امکان پذیر نیست، ادعای درستی نیست و یقینا این دریاچه احیا می‌شود.

افتتاح موزه "علم و طب" دانشگاه ارومیه در سال ۹۸/تبدیل بخش حشره‌شناسی به بانک حشرات غرب ایران

مدیر اجرایی موزه‌های دانشگاه ارومیه از برنامه دانشگاه برای افتتاح موزه "علم و طب" با همکاری سازمان میراث فرهنگی در سال آینده خبر داد و افزود: برنامه درازمدت ما تکمیل و توسعه بخش حشره‌شناسی موزه تاریخ طبیعی دانشگاه است؛ بدین منظور که این بخش به "بانک حشرات

ویدئو / جشنواره بیدمشک در ارومیه

دومین جشنواره بیدمشک ارومیه از ۲۵ تا ۲۷ اسفند در محوطه بازار سنتی و مسجد جامع این شهر برگزار شد. این جشنواره با موسیقی عاشقی و تکم‌گردانی برگزار شد. تکم‌گردانی از جمله مراسمی است که در استان آذربایجان، فرارسیدن نوروز را مژده می‌دهد. ارومیه قطب تولید بیدمش

مقاوم سازی ۲۰۰مسکن مددجویی در بشاگرد

از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰۰ واحد مسکن روستایی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد، در بخش گوهران بشاگرد مقاوم سازی شد.

وظیفه دانشگاه تولید ایده است نه کارآفرینی

مشهد- ایرنا- رئیس گروه مطالعات و برنامه‌ ریزی فرهنگی اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: وظیفه اصلی دانشگاه ها کارآفرینی نیست بلکه تولید ایده و اندیشه است.

دانشگاه ارومیه از پایان نامه‌های مرتبط با موضوع نماز حمایت می کند

جلسه ستاد اقامه نماز دانشگاه ارومیه تشکیل و در این جلسه موضوع حمایت از پایان نامه‌ها و پژوهش‌هایی با موضوع نماز و ترویج فرهنگ آن تصویب شد.

هفت هزار کلاس درس در مازندران نیازمند مقاوم سازی است

ساری – ایرنا – معاون توسعه مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس مازندران گفت که هفت هزار کلاس درس در این استان نیازمند مقاوم سازی و بازسازی کامل است .

مقاوم‌سازی ۴۲ درصد خانه‌های روستایی

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان این‌که تاکنون ۴۲ درصد خانه‌های روستایی مقاوم‌سازی شده است، گفت: در قالب بازسازی تاکنون ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده احداث شده است.

خوی قهرمان فوتسال دانشگاه های آزاد آذربایجان غربی شد

ارومیه - ایرنا - رییس مرکز تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی گفت: تیم فوتسال دانشگاه آزاد این واحد مقام قهرمانی رقابت‌های فوتسال واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی را کسب کرد.

بازار نوروزی در ارومیه

ایرنا - ارومیه - تصویر نمایی از بازار شهر ارومیه را روز دوشنبه در آخرین روز های سال 1397 نشان می دهد.*15*

رشد اعضای هیئت علمی علوم پزشکی شهیدبهشتی در تولید علم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به رشد کیفی و کمی تولیدات علمی دانشگاه در یک سال گذشته، گفت: برای نخستین بار از مرز سه تولید علمی برای هر عضو هیئت علمی عبور کرده ایم.

باغداران در ارومیه سیب احتکار می کنند!

رئیس اتحادیه میوه و تره بار شهرداری ارومیه گفت:‌ برای تنظیم بازار میوه شب عید صادرات میوه از ارومیه ممنوع شد.

تراز دریاچه ارومیه 23 سانتی متر افزایش یافت

ارومیه - ایرنا - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه طبق آخرین پایش به یکهزار و 270 متر و 91 سانتی متر رسید که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 23 سانتی متر افزایش دارد.

تراز دریاچه ارومیه 23 سانتی متر افزایش یافت

ارومیه - ایرنا - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه طبق آخرین پایش به یکهزار و 270 متر و 91 سانتی متر رسید که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 23 سانتی متر افزایش دارد.