هیئت آمریکایی برای مذاکره درباره سامانه های پاتریوت به ترکیه سفر می کند
مطالب مرتبط

هیئت آمریکایی برای مذاکره درباره سامانه های پاتریوت به ترکیه سفر می کند

تلاش‌های آمریکا برای منصرف کردن ترکیه از خرید S-400

قرار است که یک هیئت آمریکایی طی روزهای آینده به ترکیه سفر کنند تا آنکارا را از خرید سامانه دفاع موشکی S-400 روسیه منصرف کند.

شرط ترکیه برای خرید موشک‌های پاتریوت از آمریکا

وزیر خارجه ترکیه هرگونه خرید موشک های پاتریوت از آمریکا را مشروط به یک پیش شرط مهم کرده است.

جان بولتون امروز با مقامات ترکیه مذاکره می‌کند

مشاور امنیت ملی آمریکا امروز (سه‌شنبه) با مقامات آنکارا درباره درباره طرح ناگهانی خروج نظامیان آمریکایی از سوریه دیدار می‌کند.

ترامپ... از تهدید ترکیه تا مذاکره درباره توسعه اقتصادی آن!

رئیس‌جمهوری آمریکا بلافاصله یک روز و با چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای در موضع خود درباره نابودی اقتصاد ترکیه در پی تماس تلفنی که با همتای ترکیه‌ای خود داشت از وجود امکان گسترده توسعه همکاری اقتصادی میان دو کشور سخن گفت!

آنکارا: امنیت ملی ترکیه غیرقابل مذاکره است

رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه درباره سفر بولتون به آنکارا اعلام کرد: تلاش برای یکسان نشان دادن کُردهای سوریه و گروه تروریستی تحت حمایت آمریکا توهین به شعور مردم ترکیه است.

دیدار سناتورهای آمریکایی با اردوغان

هیئت آمریکایی که به ترکیه سفر کرده است با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

مقام ترکیه ای: امنیت ملی ترکیه غیرقابل مذاکره است

تهران - ایرنا - رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه با اشاره به سفر مشاور امنیت آمریکا به آنکارا تاکید کرد که امنیت ملی این کشور موضوعی نیست که بر سر آن مذاکره شود.

رئیس جمهور برزیل هیچ مذاکره‌ای درباره پایگاه نظامی آمریکا نداشته است

مشاور امنیت ملی برزیل بر این باور است که رئیس جمهور این کشور با هیچ کسی درباره احتمال ایجاد یک پایگاه نظامی آمریکایی مذاکره و گفتگو نکرده است.

واکنش آمریکا به مذاکره با ترکیه درباره سوریه

آمریکا مذاکرات با ترکیه در ارتباط با سوریه را سازنده ارزیابی کرد.

دموکرات‌ها دعوت ترامپ برای مذاکره درباره تعطیلی دولت را نپذیرفتند

هیچ‌یک از نمایندگان دموکرات حاضر به شرکت در ضیافت ناهار رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید برای مذاکره درباره تعطیلی دولت نشدند.

آنکارا: امنیت ملی ترکیه غیرقابل‌مذاکره است

رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست‌جمهوری ترکیه با اشاره به سفر مشاور امنیت آمریکا به آنکارا، تأکید کرد: امنیت ملی کشور موضوعی نیست که بر سر آن مذاکره شود.

مسکو مقامات آمریکا را به مذاکره درباره پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد دعوت کرد

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: روسیه آماده دیدار با شرکای آمریکایی خود برای گفت‌وگو درباره پیمان منع موشک‌های میان برد هسته‌ای در هر زمانی است.

آنکارا: امنیت ملی ترکیه غیرقابل مذاکره است

رئیس دفتر رسانه‌ای رئیس‌جمهور ترکیه با رد هرگونه مذاکره درخصوص مسائل مرتبط با امنیت ملی این کشور، گفت که حمایت آمریکا از شبه‌نظامیان کُرد سوری، توهین به مقامات آنکارا است.

گفت‌وگوی تلفنی ترامپ و اردوغان درباره ایجادمنطقه امن در شمال سوریه

رؤسای جمهور آمریکا و ترکیه دوشنبه شب درباره عقب نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه گفت‌وگو کردند.

مقام ترکیه: به توافق های خود با روسیه درباره سوریه پایبند هستیم

تهران-ایرنا- حامی آکسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه روز جمعه با اعلام اینکه خروج نیروهای آمریکایی از سوریه نباید در خدمت برنامه های جدایی طلبان کُرد قرار بگیرد، گفت که ما همچنان به توافق های خود با روسیه درباره سوریه پایبند هستیم.

تلاش جدید آمریکا برای متوقف کردن فروش اس‌۴۰۰ روسیه به ترکیه

رئیس صنایع دفاع ترکیه، اعلام کرد: هیئتی از آمریکا برای گفت‌وگو درباره‌ی سیستم ضد موشکی اس -۴۰۰ روسیه و ضروریات لازم برای استقرار جنگنده‌های اف ۳۵ به ترکیه می‌آیند.

ترامپ یادداشت های مترجم خود را توقیف کرد

تهران - ایرنا - روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نوشت:«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا ظاهرا در دیدار با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود یادداشت های مترجم شخصی خود را درباره گفت وگوهای انجام شده توقیف کرده و به او دستور داده درباره موضوعات مورد مذاکره با دیگر

نظر معاون سابق ولایتی درباره مذاکره با آمریکا

معاون وزیر امور خارجه در دوره وزارت علی‌اکبر ولایتی و عضو تیم مذاکره‌کننده قطعنامه ۵۹۸ معتقد است که «اگر نظام جمهوری اسلامی مجوز مذاکره با آمریکا را بدهد یکی از مناسب‌ترین اوقات همین الان است».

برگزاری نشست هیئت سرمایه گذاری و گردشگری ترکیه در نیشابور

فاروق علی رئیس جامعه علوی ترکیه و هیئت سرمایه گذاری و گردشگری این کشور با مسئولان نیشابور در محل هتل امیران این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.