فناوری مالی و چالش ها

تهران- ایرنا - کسب وکارهای نوپا در حوزه فین تک از بازیگران جدید و نوظهور اکوسیستم استارتاپی ایران به شمار می آیند، نقش آفرینانی که به واسطه تراکنش های مالی، بیش از استارتاپ های دیگر در معرض چالش های اداری قانونی قرار می گیرند.
کلمات کلیدی: [ سایر] [ صفحه اول] [ علمی] [ فنآوری]


مطالب مرتبط

رویدادی برای حل مشکلات جدی جامعه با تکیه بر چالش‌های فناورانه

دومین دوره از مجموعه رویدادهای آی‌سی‌تی چلنج دانشگاه شریف در قالب مجموعه مسابقاتی با هدف شناسایی افراد توانمند جویای کار و در جهت حل چالش‌های موجود در حوزه‌ فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شد.

تامین مالی صندوق‌های پژوهش و فناوری

حمایت از زیست بوم دانش بنیان با هدف گذاری جدید؛ برنامه‌ای در قالب تامین مالی صندوق‌های پژوهش و فناوری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

گردش مالی شرکت‌های پارک فناوری خراسان حدود ۳۰ برابر بودجه دولت بوده است

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: گردش مالی شرکت‌های پارک علم و فناوری خراسان در سال ۹۶، حدود ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که نزدیک ۳۰ برابر بودجه دولت است.

ویدئو / «چالش مومو» چیست و چقدر صحت دارد؟

این روزها صحبت‌های زیادی در مورد داستان ترسناکی به نام «چالش مومو» مطرح می‌شود که گفته می‌شود کودکان را به خودکشی و حملات خشونت‌آمیز تشویق می‌کند؛ اما کارشناسان و مسئولان می‌گویند این چالش ابداً جدی نیست. ماجراهایی که درباره این چالش مطرح می‌شود، چقدر صحت

حمایت مالی صندوق نوآوری از صندوق‌های پژوهش و فناوری/بسته حمایتی برای شتاب‌دهنده‌ها

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اعطای تسهیلات از سوی این صندوق به صندوق‌های پژوهش و فناوری تا سقف سه برابر سرمایه تأدیه شده با تضمین چک، گفت: علاوه بر این به منظور توسعه فعالیت‌ها در حوزه فناوری بسته‌های حمایتی از شتاب‌دهنده‌ها تهیه شده است.

بهره‌مندی استارتاپ‌ها از منابع مالی صندوق نوآوری و شکوفایی

تهران- ایرنا- رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت که همکاری این صندوق با صندوق‌های پژوهش و فناوری مسیر استفاده استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق فناور را از منابع مالی صندوق نوآوری هموار کرده است.

ضرورت حمایت از فناوری‌های جدید برای جذب گردشگر

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حمایت از فناوری‌های جدیدی که می‌تواند به جذب گردشگر کمک کند ضروری است.

چالش صندوق‌های بازنشستگی و لزوم اصلاح و بازنگری در قوانین

صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی به عنوان کانون‌هایی که همواره در تیر رس چالشهای مالی قرار داشته اند، در این سالها به شدت دچار مشکل شده‌اند و این چالشها افراد تحت پوشش را تهدید می‌کند.

تسهیلات و خط اعتباری هزار میلیاردی صندوق نوآوری برای صندوق‌های پژوهش و فناوری

معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از اختصاص هزار میلیارد تومان اعتبار در قالب خط اعتباری و تسهیلات به صندوق‌های پژوهش و فناوری خبر داد و گفت: از این طریق حمایت‌های مالی صندوق نوآوری و شکوفایی مشمول شرکت‌های فناور غیر دانش‌بنیان خواهد شد.

ویدئو / ساخت نیروگاه خورشیدی در فضا

چین اعلام کرده است که در حال آماده‌سازی یک نیروگاه خورشیدی برای قرار گرفتن در فضا است. این فناوری روزی قادر خواهد بود به میزان مورد نیاز یک شهر برق تولید کند. اگر دانشمندان بتوانند چالش‌های مربوط به مشکلات فنی در این پروژه را با موفقیت پشت سر بگذارند، این

حوزه سلامت نیازمند انضباط مالی است/بکارگیری سیاست های تشویقی

رئیس کل سازمان نظام پزشکی، انضباط مالی در حوزه سلامت را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی، نیازمند ایجاد انضباط مالی در حوزه سلامت هستیم.

عاشورزاده: پس از ریو چالش‌های من شروع شد/ در کلکسیون افتخاراتم جای مدال المپیک خالی است

هوگوپوش وزن 58- کیلوگرم تیم ملی تکواندو گفت: دو، سه سال پیش مشکلی نداشتم اما پس از المپیک و ناکامی در این مسابقات چالش‌های من شروع شد.

بحران آب مهمترین چالش بخش کشاورزی/ تشکیل کارگروه آب در کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران ضمن اشاره به ۵ چالش بزرگ صنعت کشاورزی، بحران آب را مهمترین چالش صنعت کشاورزی در شرایط کنونی توصیف کرد.]]>

سیر تحول و رشد فناوری نانو از منظر اقتصاد

مهم­ترین هدف سند توسعه فناوری نانو تا سال 1404، دستیابی به سهم 2 درصدی از بازار جهانی و رسیدن به رقمی معادل یک میلیارد دلار صادرات محصولات فناوری نانو ساخت داخل است.

بهره‌گیری از فناوری بلاک‌چین

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه: فناوری زنجیره بلوکی­ به منظور کاهش مراجعات مردمی به دستگاه قضایی از سال آینده بهره‌گیری می‌شود

افتتاح "کمیته فناوران ایثارگر" پارک‌های فناوری کشور

‌رئیس پارک علم و فناوری اردبیل از افتتاح نخستین کمیته فناوران ایثارگر پارک ‌های علم و فناوری کشور در اردبیل خبر داد و گفت: مجمع خیرین علم و فناوری با مشارکت پارک علم و فناوری اردبیل و اداره اوقاف و امور خیریه در آینده‌ای نزدیک افتتاح خواهد شد.

چالش‌های پیش روی شفر برای انتخاب ترکیب مقتدر مقابل العین

سرمربی استقلال تهران برای اعلام اسامی 11 بازیکن ترکیب اصلی تیمش برابر العین امارات چالش‌های متفاوتی را پیش رو دارد.]]>

کار در منزل با مامان‌پز

شرایط اقتصادی با توجه به اوضاع کنونی کمی سخت و تامین نیازهای ضروری خانواده‌ها پر چالش‌تر شده است. در این میان پیدا کردن شغل مناسب برای خانم‌ها با چالش‌های بیشتری روبروست. کارورزی‌های بدون اجرت، ساعات کاری زیاد و حقوق اندک در کنار سیل تحصیل‌کرده‌های قدیمی

ابتکار: مساله آب مهمترین چالش کشور است

مشهد - ایرنا - معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: مساله آب مهمترین چالش پیش روی کشور است که باید با ورود مردم و آگاهی بخشی به جامعه این تنش را مهار کرد.

چالش سبزه و نهال در میدان هفت‌سین

تهران- ایرنا- سنت سبز کردن گندم و حبوبات در ایام نوروز از دیرباز میان ایرانیان مرسوم بوده است اما چند سالی است به علت کمبود آب و برخی چالش‌های زیست محیطی پیشنهاداتی درباره کاشت نهال میوه به جای سبزه به گوش می‌رسد که به نظر جای تامل دارد.