قصه غصه‌دار چاپ شعر در اقتصاد نشر ایران

تهران- ایرنا- همچنانکه کافکا گفته «نوشتن، بیرون جهیدن از صف مردگان است»؛ در جامعه ما هم از دیرباز سرودن شعر، بیرون جهیدن از صف عوام و رفتن به جرگه فرهیختگی بوده است.
کلمات کلیدی: [ فرهنگی] [ سایر حوزه ها] [ فرهنگ و ادب]


مطالب مرتبط

چه بر سر ارزش پول ملی آمد؟

کاهش ارزش پول ملی همگام با تورم در اقتصاد ایران پدیده‌ای است که از اوایل سال ۱۳۹۷ بر اقتصاد ایران سیطره پیدا کرد که به اعتقاد یک اقتصاددان، وابستگی صرف به صادرات نفت برای تأمین ارز کشور باعث افزایش تورم و در نتیجه کاهش ارزش پول ملی در اقتصاد کشور شده است.

اقتصاد ایران بنیه‌ای قوی دارد/ ادغام بانک‌های نیروهای مسلح

آرادان – معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه اقتصاد ایران اسلامی دارای بنیه‌ای قوی است، گفت: هدف دشمنان از بین بردن نظام جمهوری اسلامی است اما هیچ‌گاه به این هدف نخواهند رسید.

نگاهی به نوسانات قیمت آهن در سال ۱۳۹۷

اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۷ متأثر از شرایط سیاسی شوک‌های عجیبی را تجربه کرد، خروج ایران از معاهده‌ی برجام و متعاقب آن افزایش بی‌سابقه‌ی قیمت ارز، تأثیری شگرف بر ارکان مختلف اقتصاد از جمله بازار

خلاء آماری در ضعیف‌ترین بخش اقتصاد/فرصت۳ساله برای تحقق سهم۲۵درصدی

اقتصاد تعاونی در شرایطی فاقد نظام آماری شفاف است که در فرصت سه ساله تحقق سهم ۲۵ درصدی از اقتصاد ملی تا پایان برنامه ششم، این بخش باید سالانه حداقل ۶ درصد از اقتصاد را به خود اختصاص دهد.

ضرورت تحرک بخشی به استراتژی های اقتصاد مقاومتی

معاون رییس جمهور و جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور گفت: در سال پیش رو باید استراتژی ها و جهت گیری های اقتصاد مقاومتی برای ایجاد تاب آوری در اقتصاد کشور تسریع شود.

استاد اقتصاد آمریکا: اروپا می تواند با ایران تجارت داشته باشد

تهران-ایرنا- «بری ایکنگرین» استاد اقتصاد دانشگاه برکلی کالیفرنیا نوشت: اروپا می تواند با توجه به سابقه یک ساز وکاری مالی قدیمی اروپایی موسوم به 'ای.پی یو'(EPU) با ایران تجارت کند و از تحریم های آمریکا مصون بماند.

عملکرد بسیار خوب اقتصاد مالزی

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد علی‌رغم وضعیت نامناسب اقتصاد جهانی، روند رو به رشد اقتصاد مالزی تداوم خواهد یافت.

نگاهی به بخش صنعت و تولید در سال 97

سال ۱۳۹۷ را می‌توان یکی از پرتلاطم‌ترین دوره‌ها در تاریخ معاصر و به ویژه در بخش اقتصاد دانست. سالی که اولین روز کاری آن با افزایش نرخ دلار شروع شد و در ماه دوم نیز خروج آمریکا از برجام بار دیگر اقتصاد ایران را در به مسیرهای صعب‌العبور کشاند؛ مسیر سختی که

یک استاد اقتصاد: اقتصاد ما پتانسیل تبدیل تهدیدات به فرصت را دارد

استاد گروه اقتصاد دانشگاه تبریز گفت: اقتصاد ما این پتانسیل را دارد که تهدیدات موجود را به فرصت تبدیل کرده و از این شرایط سخت عبور کند که این امر نیازمند مدیریت صحیح و کارشناسی است.

بررسی طرح های اقتصاد مقاومتی

برنامه های محوری پیشنهادی سال آینده و عملکرد طرح های اقتصاد مقاومتی سه سال گذشته در آخرین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بررسی شد.

افزایش قیمت نمی‌تواند آب را نجات دهد

یک کارشناس حوزه منابع آبی و اقتصاد کشاورزی، معتقد است اقتصاد آب در بخش کشاورزی نمی‌تواند راهگشای حل بحران آبی در ایران باشد، چراکه آب به‌عنوان یک نهاده در سبد تولید کشاورزان قرار دارد و اگر آب از این سبد حذف شود، بی‌شک تولید محصول کشاورزی و امنیت غذایی به

شکست طرح آمریکا برای فروپاشی اقتصاد ایران

معاون اول رییس جمهور: طرح آمریکا برای فروپاشی اقتصاد با ایستادگی مردم و تلاش مدیران شکست خورد

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند برنامه هدفمند و شفاف

‌واژه «اقتصاد مقاومتی» نخستین‌بار در دیدار کارآفرینان با مقام معظم رهبری(۸۹.۶.۱۶) مطرح شد و در همین مدت زمان کم، تعاریف متفاوتی از آن ارائه شد که هر کدام از جنبه‌ای به این موضوع نگاه کرده است. در این میان، تعریف جامع و کامل از اقتصاد مقاومتی را خود رهبر ف

بازار بزرگ پایتخت؛ نماد تاریخ و نگین اقتصاد ایران

تهران - ایرنا - بازار تهران که با حفظ اصالت و تاریخ خود به عنوان نگین اقتصاد پایتخت و کشور شناخته می شود، در طول سال به ویژه ایام نوروز می تواند مقصد سفر و گردش بسیاری از گردشگران ایرانی و خارجی باشد.

اقتصاد دانش‌بنیان کلید رفع مشکل بیکاری در لرستان است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی استان گذر از اقتصاد سنتی و حرکت به‌سمت فعالیت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد نوین است.

موافقت شورای اقتصاد با خرید 28 فروند هواپیما

در آخرین جلسه شورای اقتصاد سال 97 سرمایه‌گذاری از محل منابع داخلی ایران‌ایر برای خرید 20 فروند ATR، سه فروند ایرباس جدید و پنج فروند ایرباس کارکرده از سوی وزارت راه و شهرسازی مطرح و پس از بحث و تبادل نظر با آن موافقت شد.

باید با نگاه جهادی، اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم

وزیر کشور گفت: باید با نگاه جهادی، اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم و به همه دنیا بگوییم که ایران با تکیه بر ظرفیت‌های خود می‌تواند مسیر سربلندی را طی کند.

تحریم‌های آمریکا، خلاف قطعنامه‌های سازمان ملل است/ آینده اقتصاد ایران بسیار روشن است

نشست «فرصت های سرمایه گذاری و تجاری» ایران و چین دوشنبه شب با حضور 'فرهاد دژپسند' وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران و «چیان که مینگ» معاون وزیر بازرگانی چین در پکن برگزار شد.]]>

جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی

ایرنا -ارومیه- جسله کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغال آذربایجان غربی، امروز پنجشنبه با حضور جمشید انصاری معاون رییس جمهوری و جانشین فرمانده اقتصاد مقاومتی کشور در سالن جلسات استانداری برگزار شد. * 6 *

چابهار، قلب تپنده اقتصاد و گردشگری آماده استقبال ازگردشگران

چابهار- ایرنا- چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی ایران و قلب تپنده اقتصاد و گردشگری با آب و هوای مطلوب، سواحل وچشم ‌اندازهای زیبا، آثار تاریخی و فرهنگی، بازارهای سنتی و مدرن و دهها جاذبه دیگر آماده استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی است.