قصه غصه‌دار چاپ شعر در اقتصاد نشر ایران

تهران- ایرنا- همچنانکه کافکا گفته «نوشتن، بیرون جهیدن از صف مردگان است»؛ در جامعه ما هم از دیرباز سرودن شعر، بیرون جهیدن از صف عوام و رفتن به جرگه فرهیختگی بوده است.
کلمات کلیدی: [ فرهنگی] [ سایر حوزه ها] [ فرهنگ و ادب]


مطالب مرتبط

اقتصاد دولتی ریشه ناکامی های اقتصادی است

مدرس علوم سیاسی، با بیان اینکه اقتصاد ایران چه قبل و چه بعد از انقلاب اقتصاد دولتی بوده است، اظهار کرد: از زمانی که مدرنیته در ایران به راه افتاده، اقتصاد دولتی داشتیم و این نوع اقتصاد ریشه بسیاری از ناهنجاری ها و ناکامی های اقتصادی امروز کشور است.

بانک جهانی: رشد اقتصاد ایران تا یک سال دیگر مثبت می‌شود

بانک جهانی در جدیدترین گزارش "چشم انداز اقتصاد جهانی" برآورد تیره‌تری برای اقتصاد جهانی در سال میلادی جاری ارایه کرد که اقتصاد ایران نیز از آن بی نصیب نماند.

#از_تسنیم_بپرسید: جایگاه ایران در اقتصاد دنیا کجاست؟ + نمودار

در این گزارش سعی کردیم با بررسی شاخص‌هایی از اقتصاد که از آمار موسسات و نهادهای بین‌المللی استخراج شده،‌ وضعیت اقتصاد ایران را در دنیا تشریح کنیم.

جدیدترین پیش‌بینی بانک جهانی از رشد اقتصاد ایران منتشر شد

بانک جهانی رشد اقتصادی ایران در سال 2018 را منفی 1.5 برآورد و پیش بینی کرد اقتصاد ایران در سال 2019 رشد منفی 3.6 درصدی را تجربه کند.

فولادگر: حذف ۴ صفر از پول ملی، باید در اقتصاد ایران اجرا شود

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴، با بیان اینکه «برخی کشورها برای حفظ ارزش پول، مبنای پول ملی را تغییر می‌دهند»، گفت: این کار نهایتا باید در اقتصاد ایران هم انجام شود، اما زمان‌بر است و همزمان هم باید یک سری کارها

رئیس اتاق بازرگانی تهران: سوء مدیریت و مشکلات داخلی بیش از تحریم اقتصاد ایران را آزار می‌دهد

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: مشکلات داخلی بیش از تحریم‌ها، اقتصاد ایران را آزرده کرده است و اگر مدیریت نشود، اقتصاد ایران به شدت متاثر می‌شود.

رشد اقتصادی منفی 3.6 درصد ایران در سال آینده/اقتصاد ایران سال 2020 از رکود خارج می‌شود

بانک جهانی با پیش بینی رشد اقتصادی منفی 3.6 درصد برای ایران اعلام کرد اقتصاد ایران در سال 2020 یعنی یکسال سال دیگر از رکود خارج می‌شود.

مشکلات داخلی بیش از تحریم‌ها اقتصاد ایران را اذیت می‌کند

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه مشکلات داخلی، هم اکنون بیش از تحریم‌ها اقتصاد ایران را تهدید می‌کند، گفت: تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی رونق گرفته است.

دیدگاه آیت الله هاشمی رهانیدن کشور از اقتصاد دولتی بود

رشت - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: عمده اهتمام مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، رهانیدن کشور از اقتصاد دولتی بود چراکه ایشان اعتقاد داشت توسعه ایران اسلامی از مسیر اقتصاد آزاد می گذرد.

همایش تحلیل و بررسی اقتصاد جهان و ایران

همایش تحلیل و بررسی اقتصاد جهان و ایران ارائه استراتژی‌های راهبردی مناطق آزاد با هدف آگاهی بخشی عمومی و پیش‌بینی بهتر آینده بازار، ۴ بهمن در جزیره کیش برگزار می‌شود.

پاداش به مجموعه غیرمولد از ایرادهای اقتصاد کشور است

مشهد - ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در کشورمان مدام به مجموعه های غیرمولد پاداش می‌دهیم و مولدها را هم دایم جریمه می ‌کنیم که این از ایرادهای اقتصاد ایران است.

تقویت اقتصاد مرزنشینان و توسعه گردشگری

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران به تقویت اقتصاد مرز نشینان و توسعه گردشگری منطقه تاکید کرد و گفت: مرز ایران و جمهوری آذربایجان امن ترین مرز کشور است

معاون ظریف: ایران و هند دو اقتصاد تکمیل کننده یکدیگر هستند

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه ایران در پایان سفر ظریف به هند به تشریح دستاوردهای این سفر پرداخت و گفت که ایران و هند دو اقتصاد تکمیل کننده یکدیگر هستند.

دیدگاه آیت الله هاشمی رهانیدن کشور از اقتصاد دولتی بود

رشت - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه تهران، ریشه فساد اقتصادی را در دولتی بودن آن دانست و گفت: عمده اهتمام مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، رهانیدن کشور از اقتصاد دولتی بود چراکه ایشان اعتقاد داشت توسعه ایران اسلامی از مسیر اقتصاد آزاد می گذرد.

بودجه ۹۸؛ تداوم انحصار دولتی و ضعف یارگیری از بخش‌های مختلف اقتصاد

هنوز به رغم شعارهای چندین دهه، بخش تعاون روی کاغذ در تعقیب هدف و سهم 25 درصدی است، در حالی که بیشترین همگرایی را با اهداف بودجه و نیازهای امروزین اقتصاد ایران دارد.

حذف صفر از پول ملی اولویت اقتصاد ایران نیست

رییس کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه در شرایط فعلی اولویت اقتصاد ما اصلاح زیرساخت های پولی و بانکی است نه حذف صفر از پول ملی گفت: همچنین در حال حاضر دولت ظرفیت حذف صفر از پول ملی را به شکل صحیح ندارد و ممکن است دچار انحراف و کج روی شود.

سامان دادن به نرخ ارز اولویت جدی اقتصاد است

یک عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است در شرایطی که نرخ ارز در طول ماه‌های گذشته افزایش قابل توجهی را پشت سر گذاشته است، دولت و نهادهای تصمیم‌گیر باید این نرخ را طوری سامان دهند که امکان تداوم فعالیت در اقتصاد ایران به وجود آید.

بیماری‌های مزمن اقتصاد ایران قبل از تحریم‌ها به چالش تبدیل شده است

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به تحریم‌ها علیه ایران گفت: اقتصاد ما قبل از این تحریم‌ها از مجموعه‌ای از بیماری‌های مزمن رنج می‌برده و خود این بیماری‌ها به دلیل اینکه در سال‌های مختلف تکرار شده، تبدیل به چالش و ابرچالش شده است.

سمینار آناتومی اقتصاد سیاسی ایران با حضور یوسف اباذری

سمینار آناتومی اقتصاد سیاسی ایران با حضور یوسف اباذری و رامین معتمد نژاد در موسسه پرسش برگزار خواهد شد.

پیش بینی رشد منفی 2.4 و تورم 34.9 درصدی اقتصاد ایران در سال 2019

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل(آنکتاد) از ورود اقتصاد ایران به رکود با رشد منفی یک درصد در سال 2018 خبر داد و رشد اقتصادی منفی 2.4 درصد و تورم 34.9 درصدی را برای سال 2019 پیش بینی کرد.