آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور کنترل شده است

قزوین - ایرنا - رئیس سازمان دامپزشکی گفت: با تمهیدات بهداشتی و مراقبتی این سازمان و همکاری فعالان بخش خصوصی، آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سطح کشور کنترل شده و جای نگرانی وجود ندارد.مطالب مرتبط

آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور کنترل شده است

قزوین - ایرنا - رئیس سازمان دامپزشکی گفت: با تمهیدات بهداشتی و مراقبتی این سازمان و همکاری فعالان بخش خصوصی، آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سطح کشور کنترل شده و جای نگرانی وجود ندارد.

موردی از بیماری آنفلوآنزای پرندگان در خوزستان مشاهده نشد

اهواز - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: انجام پایش ها و بررسی میدانی نشان می دهد تاکنون موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خوزستان مشاهده نشده است.

هیچ موردی از آنفلوآنزای پرندگان در ایلام مشاهده نشده است

ایلام - رئیس اداره مبارزه با بیماری های طیور دامپزشکی ایلام گفت: بر پایه آزمایش‌های صورت گرفته تاکنون هیچ موردی از آنفلوآنزای پرندگان در ایلام مشاهده نشده است.

برگزاری گشت مشترک بررسی بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نیشابور

گشت مشترک بررسی بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در آبگیرهای حوزه شهرستان نیشابور انجام شد.

آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور تحت کنترل است

قزوین- رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور تحت کنترل است و برنامه های پیشگیرانه در حال اجراست.

آنفلوانزای پرندگان در کشور کنترل شده است

قزوین - ایرنا - رئیس سازمان دامپزشکی گفت: با تمهیدات بهداشتی و مراقبتی این سازمان و همکاری فعالان بخش خصوصی، آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح کشور کنترل شده و جای نگرانی وجود ندارد.

کلکسیون نادرترین پرندگان جهان درچهارباغ

باغ پرندگان چهار باغ بزرگترین نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب در خاورمیانه با دو هزار گونه پرنده نادر از ۶۵ کشور جهان است.

گوشت پرندگان وحشی مازندران روی سفره پایتخت نشینان

ساری-ایرنا- ساماندهی بازار پرندگان وحشی فریدونکنار در مازندران و ناامن شدن بازار فروش گوشت پرندگان زمستان گذران برای فروشندگان غیرمجاز در این بازار، باعث شده تا احتمالا پایتخت کشور تبدیل به بارانداز شکار غیرمجاز این پرندگان شود.

تالاب های دره شهر میزبان پرندگان مهاجر شد

ایلام - ایرنا - مدیر حفاظت محیط زیست دره شهر به آغاز مهاجرت پرندگان به تالاب این شهرستان اشاره کرد و گفت: این تالاب ها میزبان انواع مختلف پرندگان مهاجر از جمله باکلان، چنگل، انواع اردک و حواصیل و دیگر پرندگان آبزی است.

طرح های استاندارد برای کنترل سیلاب در کشور هدفگذاری شده است

اندیمشک-ایرنا- مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان داری سازمان جنگل های کشور گفت:به دنبال طرح های فنی ، استاندارد و با کیفیت در زمینه کنترل سیلاب در مناطق مختلف کشور هستیم.

لذت دیدن پرندگان مهاجر را از نسل بعد نگیریم

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: شکارهای غیر مجاز پرندگان مهاجر خواهد شد که نسل های بعدی از دیدن برخی از پرندگان مهاجر کنونی محروم شوند.

ضرورت آگاهی درباره بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان گفت: با توجه کوچ پرندگان مهاجر به منطقه، آگاهی درباره بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان ضروری است.

شکار پرندگان آبزی و کنار آبزی در لرستان ممنوع است

خرم آباد- ایرنا - معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: شکار پرندگان آبزی و کنار آبزی ( مهاجر و غیره) در استان ممنوع و شکار پرندگان خشکی زی نیز تا پانزدهم دی ماه مجاز است.

تالاب های  فصلی دره شهر میزبان پرندگان مهاجر+فیلم

بارندگی های اخیر و بالا آمدن آب تالاب ها به زیست گاهی مناسب برای پرندگان مهاجرتبدل  شده است.

صدور پروانه عادی شکار پرندگان وحشی

اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران : شکار پرندگان با مجوز فقط روزهای پنجشنبه و جمعه  مجاز خواهد بود.

افزایش مهاجرت پرندگان به تالاب‌ها و میکروتالاب‌های پارک ملی دز

رئیس پارک ملی دز از افزایش مهاجرت پرندگان مهاجر به تالاب‌ها و میکروتالاب‌های منطقه پارک ملی دز خبر داد و گفت: برای جلوگیری از شکار پرندگان مهاجر گشت‌های محیط‌بانان مستمرتر شده است.

ورود ۶۰ درصدی پرندگان زمستان گذران به تالاب میانکاله

بهشهر- رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر، از ورود ۶۰درصدی پرندگان زمستان گذران به تالاب میانکاله خبر داد و گفت: امسال شرایط مناسب آن و هوایی، موجب ورود مناسب پرندگان شده است.

امسال "سال انقلاب در اجرای قانون شکار غیرمجاز پرندگان مهاجر" است

رئیس دادگستری استان مازندران با تاکید بر قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با شکار غیرمجاز پرندگان گفت: ما در این قضیه با کسی شوخی نداریم و امسال، سال انقلاب در اجرای قانون شکار غیرمجاز پرندگان است.

ادامه دام‌گذاری‌ها برای پرندگان مهاجر در روستاهای گیلان

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لاهیجان گفت: شکارچیان با دانه‌پاشی و ممنوعیت در تردد باعث ایجاد فضای امن باعث جذب پرندگان می‌شوند.

زندگی را در زمستانهای سرد و یخی به پرندگان هدیه دهیم

زنجان - ایرنا - هنگامی که زمین و شاخه های درختان در مناطق شهری و روستایی پوشیده از برف و یخ است با پاشیدن دان و قرار دادن ته مانده غذا در دسترس پرندگان گرسنه، زندگی را به آنان هدیه کنیم.