آغاز اجلاس اوپک در وین

یکصد و هفتاد و پنجمین اجلاس سازمان کشور‌های صادرکننده نفت (اوپک) با موضوعات مهمی، چون اعلام خروج قطر از اوپک و کاهش تولید نفت اعضای این سازمان در وین آغاز به کار کرد.مطالب مرتبط

واکنش اوپک به تصویب لایحه ضد اوپک در آمریکا

دبیرکل اوپک در واکنش به تصویب لایحه ضد اوپک از سوی کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد این گروه در تعیین قیمت‌های نفت دست ندارد.

اوپک + به یک اتحادیه تبدیل می‌شود

کشورهای عضو اوپک و غیر اوپک (OPEC +)، با موفق برشمردن اعلامیه فعلی همکاری، که در چارچوب آن بیش از دو سال است که تولید نفت را برای تثبیت بازار نفت کاهش داده‌اند، تصمیم گرفته‌اند که روابط خود را به طور نامحدود تعریف کنند.

تحریم‌های آمریکا تاثیری روی فعالیت اوپک ندارد

مقامات اوپک می‌گویند این گروه با وجود تحریم شدن مانوئل کِوِدو، وزیر نفت ونزوئلا و رییس امسال اوپک، مانند سابق فعالیت خواهد کرد.

نخستین اجلاس کار گروه عالی کشورهای حاشیه خزر در باکو آغاز شد

باکو – ایرنا – نخستین اجلاس کار گروه عالی کشورهای حاشیه دریای خزر روز سه شنبه با حضور کارشناسان پنج کشور ایران ، آذربایجان ، روسیه ، ترکمنستان وقزاقستان در باکو آغاز به کار کرد .

 آغاز نخستین اجلاس کارگروه عالی کشورهای ساحلی دریای خزر در باکو 

نخستین اجلاس کار گروه عالی کشورهای ساحلی دریای خزر با حضور نمایندگان پنج کشور ساحلی این دریا در باکو آغاز به کار کرد.

آغاز نخستین اجلاس کار گروه کشورهای ساحلی دریای خزر در باکو

نخستین اجلاس کار گروه عالی کشورهای ساحلی دریای خزر با حضور نمایندگان پنج کشور ساحلی این دریا در باکو آغاز به کار کرد

روسیه به توافقش با اعضای اوپک و غیر اوپک پایبند است

نانواکناری: افکار عمومی اجلاس ورشو را نشست جنگ می‌داند

رییس کمیته‌ امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که «اجلاس ورشو شکست رژیم صهیونیستی و آمریکا را به دنبال داشت»، گفت: همزمان با اجلاس ورشو نشست سوچی برگزار شد که همگان اذعان دارند نشست سوچی، نشست صلح و اجلاس ورشو اج

مذاکرات برای تعیین مرزهای آبی پنج کشور حاشیه خزر آغاز شد

باکو - ایرنا - رضا نظر آهاری ، سرپرست هیات جمهوری اسلامی ایران در ' نخستین اجلاس کار گروه عالی کشورهای حاشیه خزر' گفت: محور مذاکرات این اجلاس تعیین خط مبدا و مشخص کردن مرزهای آبی هر یک از پنج کشور حاشیه خزر است.

هجوم بحران جدید به اوپک

اوپک در جلوگیری از تکرار یک دوره دیگر رکود در بازار نفت تا حدودی موفق عمل کرد، اما در میان مدت این گروه صادرکننده نفت با ریسک‌های جدی‌تر مواجه است.

اسامه حمدان: اجلاس ورشو به دنبال تغییر شرایط منطقه به نفع رژیم صهیونیستی است

یک عضو جنبش حماس گفت: تصمیمات اجلاس ورشو ربطی به ما ندارد این اجلاس فشاری از سوی آمریکا است و تلاش دارد منطقه به نفع رژیم صهیونیستی باشد.

درخواست حمایت ونزوئلا از اوپک در برابر تحریم‌های آمریکا

رئیس جمهور ونزوئلا در نامه ای به اوپک خواستار حمایت اوپک از کشورش در برابر تحریم‌های آمریکا شد.

مهمان‌هایی از بلژیک، استرالیا و فرانسه در اجلاس جهانی صدا

رییس کمیته و دبیر علمی اجلاس جهانی بیان کرد که این اجلاس مهمانانی از کشورهای بلژیک، استرالیا و فرانسه خواهد داشت.

دهقانی: هدف از اجلاس لهستان تقویت رژیم اشغالگر قدس است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که اجلاس لهستان شکست خورده خواهد بود گفت که اهداف متعددی برای این اجلاس عنوان شده، اما هدف اصلی آن در جهت تقویت رژیم اشغالگر قدس است.

جمالی: حرف‌های «مایک پنس» در اجلاس مونیخ دروغ‌های بزرگی بود

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور ایران در اجلاس مونیخ را تأثیرگذار دانست و گفت: حرف‌هایی که مقامات آمریکایی در دو اجلاس ورشو و مونیخ علیه ایران زده‌اند دروغی بزرگ است. آنها ایران را به زمان نازیسم آلمان تشبیه می‌کنند ولی عملکرد

اوپک قیمت نفت را دستکاری نمی‌کند

دبیرکل اوپک در واکنش به تصویب طرحی در کنگره آمریکا علیه این سازمان گفت:« کار ما دستکاری و تعیین قیمت نفت نیست، بنابراین متهم کردن ما به این امر یک قضاوت اشتباه است» .

بررسی بیانیه گام دوم انقلاب در اجلاس مجلس خبرگان

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری از برگزاری ششمین اجلاس رسمی این مجلس از ۲۱ تا ۲۳ اسفند در تهران و بررسی بیانیه گام دوم انقلاب در این اجلاس خبر داد

بررسی بیانیه «گام دوم انقلاب» در اجلاس مجلس خبرگان

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری از برگزاری ششمین اجلاس رسمی این مجلس از ۲۱ تا ۲۳ اسفند در تهران و بررسی بیانیه گام دوم انقلاب در این اجلاس خبر داد.

کارشکنی آمریکا در ماموریت اوپک

اوپک با انتشار گزارش ماهانه خود اعلام کرد: تولید نفت خود را تحت توافق جهانی به میزان قابل توجهی کاهش داده است با این حال به موانعی اشاره کرد که بر سر راه تلاش‌های این گروه برای جلوگیری از اشباع عرضه بازار در سال میلادی جاری وجود دارد.

کند شدن شدید تقاضا موقعیت اوپک در بازار نفت را تهدید می‌کند

در حالی که وقایع ژئوپلیتیکی عرضه را محدود می‌کند، تهدید بزرگتر برای اوپک، کند شدن شدید تقاضا در سالهای آینده است.