ترامپ: امیدوارم اوپک به جریان نفت، همین‌طور که هست ادامه بدهد

رییس‌جمهور ترامپ ساعاتی قبل از آغاز اجلاس ۱۷۵ اوپک، که انتظار می‌رود در آن بر سر کاهش تولید نفت توافق شود، خواهان این شد که این گروه تولید خود را کاهش ندهند.مطالب مرتبط

ترامپ: امیدوارم اوپک به جریان نفت، همین‌طور که هست ادامه بدهد

رییس‌جمهور ترامپ ساعاتی قبل از آغاز اجلاس ۱۷۵ اوپک، که انتظار می‌رود در آن بر سر کاهش تولید نفت توافق شود، خواهان این شد که این گروه تولید خود را کاهش ندهند.

ترامپ قانون ضد اوپک را دوباره به جریان می‌اندازد؟

طرح «نه به کارتل های تولید کننده و صادر کننده نفت» که مورد بی توجهی روسای جمهور آمریکا قرار داشته در دوران ریاست جمهوری ترامپ می تواند به قانون تبدیل شود و اعضای اوپک را برای کمک به تقویت قیمت نفت با مشکل مواجه کند.

اگر درخواست آمریکا از اوپک برای عضویت باشد، قابل بررسی است

وزیر نفت در مورد حضور و دیدار نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران با برخی اعصای اوپک گفت: اگر آقای هوک برای درخواست عضویت آمریکا در اوپک به وین آمده و به همین دلیل با اعضای اوپک ملاقات می‌کند این درخواست قابل بررسی است، اما اگر می‌خواهد از طریق اوپک

شرکت ترامپ قصد داشت به پوتین پنت‌هاوس 50 میلیون دلاری بدهد

یک رسانه آمریکایی ادعا کرده که در جریان مبارزات انتخاباتی سال 2016 آمریکا، شرکت ترامپ قصد داشته یک پنت‌هاوس پنجاه میلیون دلاری به رئیس‌جمهور روسیه اعطا کند.

التهاب در اوپک 58ساله/ تکروی عربستان اوپک را به پایان خط رسانده؟

التهاب در اوپک 58ساله در آستانه نشست 175 این سؤال را مطرح می‌کند؛ آیا اوپک به پایان خط رسیده؟ یا در نشست 175 اعضا بر ادامه تأثیرگذاری اوپک با اصلاح اختلالات ایجادشده با تک‌روی عربستان تأکید کرده و در صدد احیای نقش این سازمان برخواهند آمد؟

چشمی: امیدوارم این بردها ادامه‌دار باشد

بازیکن تیم فوتبال استقلال گفت:‌برد خوبی به دست آوردیم و امیدوارم این روند ادامه‌دار باشد.

اوپک مضطرب، ترامپ را شرمنده کرد / تحریم هستیم اما جا نزدیم

اجلاس اوپک کاملا پر اضطراب بود با توجه به فشارهایی که روی اوپک برای افزایش ظرفیت تولید بود اعضا به این نتیجه رسیدند که کاهش تولید داشته باشند.]]>

پتانسیل بزرگ کاهش تولید نفت اوپک علی‌رغم خواست ترامپ

برایان شید می‌گوید که تحلیل‌های گلوبال پلاتز نشان می‌دهد علی‌رغم فشارهای ترامپ برای عدم کاهش تولید اوپک، این سازمان تولید خود را بین ۱.۲ تا ۱.۴ میلیون بشکه در روز پایین خواهد آورد.

زنگنه: اوپک دیدار دشواری داشت

وزیر نفت پس از دیدار رسمی اعضای اوپک در مقر این گروه در وین، گفت: وزیران اوپک برای رسیدن به توافق قطعی درباره کاهش تولید لازم است به مذاکرات خود برای یک روز دیگر ادامه دهند.

احتمال‌تعویق کاهش تولید توسط اوپک تحت فشار ترامپ

اوپک و متحدانش این هفته در حال کار بر روی توافقی هستند که به موجب آن میزان تولید نفت 1.3 میلیون بشکه‌ در روز کاهش می یابد، اما مخالفت های روسیه و فشار ترامپ بر ریاض دو مانع مهم برای رسیدن به این توافق است.

چرا عضو 57 ساله از اوپک می‌رود؟

رویترز با تحلیل دلایل خروج قطر از اوپک نوشت: تصمیم قطر برای ترک صندلی خود در اوپک نشان می‌دهد که مزایای عضویت در اوپک روشن نیست. با کاهش قیمت انرژی تجدیدپذیر و رشد فوق‌العاده تولید آمریکا، تأثیر اوپک کم می شود.

خروج قطر از اوپک؛ انگیزه ها و اهداف

دوحه – ایرنا – با وجود این که قطر اعلام کرده است خروجش از اوپک اهداف سیاسی ندارد، بسیاری از کارشناسان اعتراض به عملکرد این سازمان، ادامه تنش با سعودی و بعضا همراهی با سیاست های آمریکا علیه اوپک را مهم ترین دلایل این تصمیم عنوان کرده اند.

رییس اوپک فشارهای ترامپ را رد کرد/ ما یک سازمان سیاسی نیستیم

وزیر انرژی امارات‌ متحده، نگرانی‌ها در مورد این که فشار آمریکا بتواند بر تصمیم اوپک برای کاهش تولیدات تاثیر بگذارد را رد کرد.

ترامپ: اوپک میزان فعلی تولید نفت را حفظ کند

رئیس جمهور آمریکا در تلاش برای کاستن هرچه بیشتر از بهای نفت از کشورهای عضو اوپک خواسته تا تولید خود را کاهش ندهند.

ادامه نشست اوپک به جمعه موکول شد/زنگنه: نگرانی نداریم

وزیر نفت فضای نشست اوپک را سخت توصیف کرد و گفت: تلاش می‎کنیم مذاکرات به نتیجه برسد.

ایران باید از هر تصمیمی درباره سطح تولید اوپک مستثنی باشد

تهران- ایرنا- وزیر نفت به سابقه تاریخی ایران در حمایت از اوپک و مواضع آن برای ثبات بازار اشاره کرد و گفت: همانطور که پیشتر نیز گفتم، در این مقطع و تا زمانی که تحریم‌ها ادامه دارد، ایران در هیچ توافقی درخصوص تولید نفت اوپک شرکت نمی‌کند و باید از هر تصمیمی

علی دایی: باید تا نیم فصل با همین داشته‌ها ادامه دهیم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال سایپا با اشاره به اینکه تساوی خانگی برابر استقلال خوزستان یک توهین برای او و تیمش محسوب می‌شود، گفت: باید تا نیم فصل با همین داشته‌ها ادامه دهیم تا تیم خود را تقویت کنیم.

تصمیم «هوشمندانه» قطر برای فرار از توییت‌های خشمگین ترامپ/ آیا اوپک ظرفیت تولید خود را کاهش می‌دهد؟

وزیر انرژی قطر اعلام کرده به زودی کشورش از اوپک خارج خواهد شد. اکونومیست دلایل خروج قطر از این کارتل نفتی را شرح داده و آن را یک اقدام هوشمندانه خوانده است.]]>

ترامپ از اوپک خواست قیمت نفت را افزایش ندهد

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در حساب کاربری توئیتر خود، از اوپک خواست با محدود نکردن تولید نفت، قیمت این محصول را همچنان پایین نگاه دارد.

واکنش عربستان به درخواست ترامپ از اوپک

وزیر انرژی عربستان نسبت به درخواست اخیر رئیس جمهوری آمریکا از اوپک مبنی بر عدم کاهش تولید نفت خود در سال آتی میلادی واکنش نشان داد.