افزایش مالیات بر سوخت در فرانسه به کلی لغو شد

دولت فرانسه یک گام دیگر در برابر خواسته‌های معترضان عقب نشست و افزایش مالیات بر سوخت را به طور کلی لغو کرد.مطالب مرتبط

افزایش مالیات بر سوخت در فرانسه به کلی لغو شد

دولت فرانسه یک گام دیگر در برابر خواسته‌های معترضان عقب نشست و افزایش مالیات بر سوخت را به طور کلی لغو کرد.

مالیات سوخت در فرانسه کابوس مکرون

تهران - ایرنا - امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با اجرایی کردن افزایش مالیات سوخت در کشوری که بالاترین نرخ مالیات در کشورهای توسعه یافته را دارد ، دست به قماری زد که می تواند کل برنامه اصلاحات اقتصادی یا حتی ریاست جمهوری او را نابود کند.

ماکرون رسما طرح افزایش مالیات بر سوخت را لغو کرد

رئیس جمهوری فرانسه پس از سه هفته اعتراضات سراسری که در جریان آن چهار تن کشته شده و باعث بدترین آشوب‌های ضد دولتی در پاریس از سال ۲۰۰۵ میلادی شد، رسما برنامه افزایش مالیات بر سوخت را لغو کرد.

آتش در فرانسه - محمدرضا عرفانیان *

تهران - ایرنا- فرانسه از سه هفته پیش دستخوش ناآرامی هایی است که ظاهرا در اعتراض به افزایش مالیات بر سوخت آغاز شد و در اندک زمانی از کنترل خارج گردید؛ ولی بحرانی با این ابعاد که تا درخواست برای بازنویسی قانون اساسی فرانسه پیش رفت آیا فقط ریشه های اقتصادی د

پاریس در آتش «معاهده پاریس»

پاریس شاهد مخالفت گسترده مردم علیه افزایش مالیات بر مصرف سوخت است. اگرچه دولت ماکرون با عقب‌نشینی از مواضع خود اعلام کرده که اجرای این مالیات‌ را شش ماه به تعویق می‌اندازد ولی همچنان اقشار فرودست جامعه فرانسه دیگر توانایی همراهی با سیاست‌های کاهش گازهای گ

فرانسه| درخواست ماکرون از دولت و پارلمان برای افزایش دستمزدها و کاهش مالیات

رئیس جمهوری فرانسه که کشورش مدتی است با اعتراضات گسترده شهروندان به سیاست‌های اقتصادی دولتش روبرو است، خواستار تلاش دولت و پارلمان برای افزایش دستمزدها و کاهش مالیات شد.

عقب نشینی ماکرون از طرح افزایش مالیات/حداقل دستمزد افزایش می یابد

رئیس جمهور فرانسه در سخنرانی ۱۳ دقیقه ای خود خطاب به ملت فرانسه با وعده افزایش حداقل دستمزد و اعطای امتیازات مالیاتی تلاش کرد تا از آتش خشم معترضان موسوم به «جلیقه زردها» بکاهد.

تأمین سوخت جنگنده های ائتلاف سعودی از جیب مالیات دهندگان آمریکا

یک گزارش جدید نشان می دهد که هواپیماهای سوخت رسان آمریکا با بنزینی که بهای آن را مالیات دهندگان آمریکایی پرداخت کرده اند، سوخت موردنیاز جتهای ائتلاف سعودی در جنگ علیه یمن را تأمین می کنند.

افزایش حداقل دستمزد و کاهش مالیات‌، واکنش ماکرون به اعتراضات

رئیس‌جمهوری فرانسه در یک سخنرانی تلویزیونی با اشاره به اعتراضات اخیر در این کشور، از افزایش صد یورویی حداقل دستمزد از سال آینده میلادی خبر داد.

فرانسه جهنم جدید مالیاتی جهان شد/سهم از GDP به ۴۶ درصد رسید

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (اوای‌سی‌دی) اعلام کرد که فرانسه در سال ۲۰۱۷ با کنار زدن دانمارک، به کشوری با بالاترین نرخ مالیات تبدیل شده است.

جنبش «جلیقه زردها»؛ اعتراضی اقتصادی با رنگ و بوی سیاسی

تهران- ایرنا- موج ناآرامی ها در فرانسه در حالی وارد چهارمین هفته خود شده که توقعات و مطالبات عمومی روندی رو به افزایش داشته و اعتراضات که نخست به افزایش بهای سوخت و مشکلات اقتصادی-معیشتی شروع شد، اینک رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته است.

کشفیات قاچاق سوخت 200 درصد افزایش یافته است

قصرشیرین - ایرنا - جانشین فرمانده نیروی انتظامی ، از افزایش 200 درصدی کشفیات قاچاق سوخت در کشور خبر داد و گفت: طبق آمار رسمی وزارت نفت روزانه شاهد قاچاق 10 میلیون لیتر سوخت به خارج از کشور هستیم که بیشتر آن مربوط به مرزهای جنوب شرق، خلیج فارس و دریای عما

ماکرون در فرانسه وضعیت اضطراری اقتصادی اعلام کرد

رئیس جمهور فرانسه با اعلام وضعیت اضطراری اقتصادی در این کشور گفت که با اقدامات قاطع شامل کاهش مالیات به مبارزه با شرایط دشوار اقتصادی می‌روند.

سهمیه سوخت مدارس خاش افزایش یابد

خاش - عضو شورای بخش مرکزی شهرستان خاش گفت: سهمیه سوخت مدارس مناطق سردسیر استان مانند خاش باید افزایش یابد.

ایجاد فاصله طبقاتی با افزایش قیمت و اجاره مسکن/رشد تولید و مالیات بر عایدی سرمایه راهگشا است

افزایش قیمت مسکن و اجاره بها فاصله طبقاتی در جامعه را رشد می‌دهد، برای کاهش هزینه نهایی مسکن می توان با حمایت صحیح از تولید و عرضه و مقابله جدی با سوداگران بازار مسکن با اجرای مالیات بر عایدی سرمایه CGT به آرامش می‌رسد.

افزایش 385 درصدی کشف سوخت قاچاق در کردستان/ کشف 184 هزار دلار قاچاق

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، ‌هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان از کشف یک‌ میلیون و 308 هزار لیتر سوخت قاچاق در استان خبر داد که نسبت به سال گذشته 385 درصد افزایش دارد.

خشونت‌های جنسی در فرانسه 53 درصد افزایش یافت

گزارش دو نهاد ملی فرانسه نشان می‌دهد که شمار قربانیان خشونت‌های جنسی غیرخانگی در این کشور، طی سال گذشته 53 درصد افزایش داشته است.

تعداد بازداشتی‌های اعتراضات امروز فرانسه به ۱۰۰۰ نفر افزایش یافت

تعداد تظاهرات‌کنندگانی که در جریان اعتراضات روز شنبه فرانسه بازداشت شده‌اند، به بیش از ۱۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرد.

افزایش سطح امنیتی در فرانسه در پی تیراندازی مرگبار در استراسبورگ

در پی حادثه تیراندازی در شهر استراسبورگ فرانسه در نزدیکی بازار کریسمس، که سه نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند، فرانسه سطح آماده باش امنیتی خود را بالا برد.

بی‌تدبیری نبود مشکلات کمتر می‌شد/باید از یقه سفیدها مالیات گرفت

تولیت آستان قدس رضوی گفت: باید از یقه سفیدها مالیات گرفت و اگر از کسانی که درآمدهای بالایی دارند مالیات گرفته شود به یقین بسیاری از سوداگری ها حل می‌شد.