انتخابات پارلمانی افغانستان در شهر کابل باطل اعلام شد

نتایج انتخابات پارلمانی افغانستان در شهر کابل، پایتخت این کشور باطل اعلام شد.مطالب مرتبط

نتیجه انتخابات پارلمانی در کابل باطل اعلام شد

کمیسیون مستقل شکایت‌های انتخابات افغانستان امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، نتایج انتخابات در تمامی حوزه‌های رأی‌گیری کابل در انتخابات پارلمانی ماه اکتبر باطل اعلام شده است.

انتخابات پارلمانی افغانستان در شهر کابل باطل اعلام شد

نتایج انتخابات پارلمانی افغانستان در شهر کابل، پایتخت این کشور باطل اعلام شد.

نتایج انتخابات پارلمانی کابل باطل اعلام شد

کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان نتایج انتخابات پارلمانی ولایت کابل را باطل اعلام کرد.

آرای انتخابات مجلس نمایندگان حوزه کابل باطل اعلام شد

تهران - ایرنا - خبرگزاری طلوع افغانستان روز پنجشنبه نوشت کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی، آرا و نتیجه انتخابات مجلس افغانستان (حوزه کابل) را به دلیل تقلب و جرایم انتخاباتی گسترده باطل اعلام کرد.

گزارش تسنیم| ابطال آرای کابل؛ واکنش‌ها به شوک انتخاباتی و تقلب‌های گسترده در افغانستان

همزمان با اینکه کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی افغانستان، آرای انتخابات پارلمانی کابل را باطل اعلام کرد، موجی از واکنش‌های انتقادی در شبکه‌های اجتماعی کاربران افغان نیز سرازیر شد.

کمیسیون انتخابات افغانستان: ابطال آرای کابل پذیرفتنی نیست

کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که ابطال آرای انتخابات پارلمانی در کابل را نمی‌پذیرد زیرا این تصمیم کمیسیون شکایات انتخابات سیاسی و غیر قانونی است.

بازشماری آرای انتخابات پارلمانی در کابل دوباره آغاز شد

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید که درباره یک مکانیزم جدید شمارش آرای انتخابات پارلمانی کابل با کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی به توافق رسیده است.

بن بست انتخابات در افغانستان

کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان با اعلام تخلفات و تقلب های گسترده ی انتخاباتی، همه آرا انتخابات مجلس نمایندگان افغانستان را در پایتخت این کشور باطل اعلام کرد.

اعلام نتایج پارلمانی 5 ولایت دیگر در افغانستان

کمیسیون انتخابات افغانستان با اعلام نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی در ولایت‌های کنر، سمنگان، نورستان، سرپل و میدان وردک نامزدان پیشتاز در این ولایت‌ها را مشخص کرد.

مخالفت بنیاد انتخابات شفاف افغانستان با ابطال آرای کابل

بنیاد انتخابات شفاف افغانستان نیز در مخالفت با تصمیم کمیسیون شکایات انتخابات این کشور اعلام کرد که ابطال تمامی آرای کابل اقدامی نادرست و بر خلاف تامین عدالت انتخاباتی صورت گرفته است.

نوشداروی دیرهنگام برای شمارش آرای انتخابات پارلمانی در افغانستان

پس از گذشت دوماه و اعلام 70 درصد از نتایج انتخابات پارلمانی افغانستان، کمیسیون‌های انتخاباتی این کشور از تلاش برای ایجاد شیوه جدید در راستای تامین شفافیت در روند شمارش آرا خبر داده‌اند.

انصراف کمیسیون شکایات انتخابات افغانستان از ابطال آرای کابل

بر اثر پادرمیانی «سروردانش» معاون ریاست جمهوری افغانستان، کمیسیون شکایات انتخابات این کشور اعلام کرد که از ابطال آرای کابل صرف نظر کرده است.

سنای افغانستان: کمیسیون شکایات انتخاباتی صلاحیت ابطال آرای کابل را ندارد

رئیس سنای افغانستان اعلام کرد که تلاش اخیر کمیسیون شکایات انتخابات این کشور برای ابطال آرای انتخابات پارلماین کابل اقدامی غیرقانونی است.

اتحادیه اروپا خواهان جستجوی راه‌حلی برای مسئله ابطال آرای انتخابات کابل شد

سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان از کمیسیون‌های انتخاباتی این کشور خواسته است که درباره مسئله "ابطال آرای انتخابات پارلمانی کابل" از سوی کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی به یک راه‌حل مشترک برسند.

کمیسیون انتخابات افغانستان نامزدان پیشتاز 5 ولایت دیگر را مشخص کرد

در ادامه روند بازشماری آرای انتخابات پارلمانی در افغانستان، کمیسیون انتخابات این کشور اسامی نامزدان پیشتاز ولایت‌های پکتیکا، بدخشان، لوگر، فاریاب و بلخ این کشور را نیز اعلام کرد.

نهادهای ناظر بر انتخابات افغانستان: مسئولان کمیسیون‌های انتخاباتی برکنار شوند

پس از کشمکش‌های جدید بر سر مشروعیت آرای کابل بین کمیسیون شکایات انتخابات و کمیسیون انتخابات اتحاد نهادهای ناظر بر انتخابات افغانستان خواستار برکناری مسئولین کمیسیون‌های انتخاباتی این کشور شدند.

کابل میزبان چین و پاکستان در مذاکرات صلح افغانستان است

تهران - ایرنا - مذاکرات صلح افغانستان از 15 دسامبر (24 آذر) با حضور وزرای خارجه پاکستان، چین و افغانستان به میزبانی کابل آغاز خواهد شد.

سفیر انگلیس در کابل نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان می‌شود

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی انتصاب سفیر انگلیس در کابل را به عنوان نماینده غیرنظامی این سازمان در افغانستان اعلام کرد.

ایران از برگزاری انتخابات پارلمانی در ارمنستان استقبال کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه با استقبال از برگزاری انتخابات پارلمانی در ارمنستان از این انتخابات به عنوان نمونه ای از روند تغییرات دموکراتیک در این کشور همسایه یاد کرد.

استقبال ایران از انتخابات پارلمانی ارمنستان

سخنگوی وزارت امور خارجه با استقبال از برگزاری انتخابات پارلمانی در ارمنستان از این انتخابات به عنوان نمونه ای از روند تغییرات دموکراتیک در این کشور همسایه یاد کرد و آن را رویدادی مهم در تحولات داخلی این کشور خواند.