انتخابات پارلمانی افغانستان در شهر کابل باطل اعلام شد

نتایج انتخابات پارلمانی افغانستان در شهر کابل، پایتخت این کشور باطل اعلام شد.مطالب مرتبط

روند اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی افغانستان متوقف شده است

پس از برکناری اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان از سوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان روند اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی این کشور نیز متوقف شده است.

والی غزنی: انتخابات پارلمانی این ولایت بصورت «حوزه‌ای» برگزار می‌شود

والی غزنی اعلام کرد براساس توافق صورت گرفته درباره چگونگی برگزاری انتخابات در این ولایت، انتخابات پارلمانی غزنی بطور حوزه‌ای برگزار خواهد شد.

پیامدهای اعلام زودهنگام شکست داعش در افغانستان

کابل - ایرنا - رئیس جمهوری افغانستان روز یکشنبه گذشته شکست داعش را در افغانستان اعلام کرد و این پیروزی بزرگ را به مردم این کشور تبریک گفت که به نظر می رسد این اعلام زودهنگام بوده و غفلت در تعقیب فعالیتهای داعش و خطر جدی تر ادامه حیات این گروه تروریستی را

چالش های تازه در جاده صلح افغانستان

کابل - ایرنا - دور جدید گفت و گو های صلح افغانستان در حالی قرار است ادامه یابد که در افغانستان راهبردهای جدید و موانعی نو مانند «لویه جرگه مشورتی ، طرح گشایش دفتر طالبان در کابل و خواست طالبان برای رهایی «انس حقانی» مطرح است.

طراحان حمله به یک ورزشگاه در کابل بازداشت شدند

کابل - ایرنا - اداره امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که دو تن از طراحان حمله به یک ورزشگاه پهلوانی در غرب کابل که عضو گروه تروریستی داعش هستند، دستگیر شده اند. در حمله این تروریست ها به ورزشگاه یاد شده 35 نفر کشته و 90 تن دیگر زخمی شدند.

آلمان هم وارد روند مذاکرات صلح در افغانستان شد

کابل - ایرنا - رسانه های افغانستان اعلام کردند که دولت آلمان تلاش هایی را برای برگزاری نشستی مشترک میان گروه طالبان و دولت افغانستان به منظور رسیدن به صلح آغاز کرده است.

پیشتازی سوسیالیست‌ها در آستانه انتخابات پارلمانی اسپانیا

نتایج یک نظرسنجی نشان داد، حزب سوسیالیست اسپانیا در انتخابات پارلمانی زودهنگام پیش رو نخواهد توانست اکثریت را به دست آورد اما با این حال از سایر احزاب جلوتر است.

10 تن مواد منفجره در گذرگاه مرزی پاکستان به افغانستان کشف شد

کابل - ایرنا - استانداری ننگرهار در افغانستان اعلام کرد که نیروهای امنیتی آنها موفق شده اند یک تریلی حامل 10 هزار کیلوگرم مواد منفجره را که از پاکستان وارد افغانستان شده بود، شناسایی و توقیف کنند.

رئیس جدید فوتبال افغانستان معرفی شد

کابل - ایرنا - رسانه های افغانستان اعلام کردند که «یوسف کارگر» از طرف «فدراسیون فوتبال جهانی» (فیفا» به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان برگزیده شده است.

تلاش آمریکا برای دور زدن افغانستان شکست خورد

تهران -ایرنا - خبرگزاری آوا در گزارشی نوشت؛ درخواست نماینده ویژه آمریکا در صلح افغانستان از دولت کابل برای تشکیل یک تیم مذاکره کننده با طالبان نشان می دهد که تلاش واشنگتن برای دور زدن کابل در این روند و تحمیل صلح دوجانبه با طالبان بر دولت و مردم افغانستان

انتخابات؛ شرط رئیس جمهور افغانستان برای تحویل قدرت به طالبان

رئیس جمهور افغانستان در اجلاس امنیتی «مونیخ» اعلام کرد که اگر طالبان پس از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، حاضر است قدرت را به این گروه واگذار کند.

نقش رسانه ها در انتخابات افغانستان

شرایط جامعه افغانستان و وضعیت خاص آن اقتضا میکند نامزدها و فعالان سیاسی انتخابات بر اساس رویکرد اقناعی راهبرد خود را تنظیم کنند.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باید توسط یک حکومت موقت مدیریت شود

«حنیف اتمر» از رقبای اصلی اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور اعلام کرد که حکومت وحدت ملی صلاحیت رهبری انتخابات را از دست داده است.

روسیه از دوگانگی موضع افغانستان با فرایند صلح انتقاد کرد

کابل - ایرنا - در حالی که مقامات دولتی افغانستان بارها به اشکال مختلف از دیگر کشورها خواسته اند که به روند صلح در این کشور کمک کنند، اما خبر از طرح شکایت به خاطر سفر طالبان به شماری کشورها شنیده می شود که این موضع کابل از سوی مقامات روسیه مورد انتقاد قرار

اشرف غنی: صلح از افغانستان دریغ شده است

تهران - ایرنا - اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان گفت : صلح به مدت 40 سال از افغان ها دریغ شده است و دولت کابل مصمم است که این هدیه را برای مردم افغانستان به ارمغان آورد.

نقش زنان در مذاکرات صلح افغانستان مورد تاکید قرار گرفت

کابل - ایرنا - وزیر خارجه افغانستان در اهمیت حقوق زنان در روند صلح افغانستان گفت که حقوق آنها در گفت و گوهای صلح هرگز معامله نخواهد شد.

اذعان سفیر پاکستان به قربانی کردن روند صلح افغانستان برای مبارزه با هند

پس از حمله خونین گروه «جیش‌محمد» به نیروهای هندی در کشمیر، سفیر پاکستان در کابل اعلام کرد که هرگونه اقدام تلافی جویانه هند علیه پاکستان روند صلح افغانستان را متاثر خواهد کرد.

سفارت کشورمان در کابل درگذشت رئیس‌جمهور پیشین افغانستان را تسلیت گفت

سفارت کشورمان در کابل در پیامی در گذشت صبغت‌الله مجددی، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان را تسلیت گفت.

همکاری نظامی افغانستان و آمریکا ادامه می یابد

کابل - ایرنا - سرپرست وزارت دفاع آمریکا در دیدار با رئیس جمهوری افغانستان اعلام کرد که همکاری نظامی دو کشور تا زمان تحقق کامل صلح ادامه می یابد.

افغانستان حمله تروریستی علیه نیروهای سپاه را محکوم کرد

کابل - ایرنا - دفتر ریاست جمهوری افغانستان حمله تروریستی به نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بشدت محکوم کرده و تروریسم را دشمن مشترک اعلام کرد.