شرحی از بی‌آبی ایران تا بهبود وضعیت انرژی‌های تجدیدپذیر

مروری بر اخبار هفته گذشته ایسنا در حوزه انرژی، بیانگر تداوم خشکسالی‌ها و البته اخباری از توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر است.مطالب مرتبط

شرحی از بی‌آبی ایران تا بهبود وضعیت انرژی‌های تجدیدپذیر

مروری بر اخبار هفته گذشته ایسنا در حوزه انرژی، بیانگر تداوم خشکسالی‌ها و البته اخباری از توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر است.

انرژی های تجدیدپذیر در برزخ حمایت جدی مجلس و دولت

تهران– ایرنا- وضعیت نامطمئن آبی دشت ها، گرانی برق حرارتی، نرخ اقتصادی به صرفه و غیرآلاینده بودن انرژی های تجدیدپذیر، ضرورت توجه بیش از پیش مجلس شورای اسلامی و دولت را در سیاست گذاری دقیق به منظور توسعه زنجیره ارزشمند انرژی های تجدیدپذیر در کشورمان ضروری س

تامین ۲۵ درصد کسری برق سال ۹۸ توسط نیروگاههای تجدیدپذیر

عضو هیأت مدیره انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران با بیان اینکه میزان تولید برق انرژی‌های تجدید پذیر از ۶۵۰ مگاوات کنونی تا تابستان سال آینده به ۱۰۰۰ مگاوات می‌رسد، گفت: انرژی‌ تجدیدپذیر می‌تواند ۲۵ درصد کسری برق کشور را تأمین کند.

تحریم‌ها نتوانست رشد صنعت برق تجدیدپذیر ایران را متوقف کند

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق با بیان اینکه هر هفته یک نیروگاه بزرگ‌مقیاس تجدیدپذیر و دهها نیروگاه کوچک‌مقیاس به بهره‌برداری می‌رسد گفت: تحریم‌ها نتوانست رشد نیروگاه‌های تجدیدپذیر را متوقف کند.

6 کشور مقصد صادرات برق تولیدی از انرژی تجدیدپذیر ایران شدند

عضو هیأت مدیره انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: 6 کشور عراق، عمان، افغانستان، ترکیه، ارمنستان و تاجیکستان به عنوان کشورهای هدف صادرات برق تولیدی تجدیدپذیرها تعیین شده اند و مذاکراتی با این کشورها آغاز شده است.

سرمایه‌گذاری در تجدیدپذیرها اوج گرفت

رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق از افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در انرژی‌های تجدیدپذیر خبرداد و افزود: با توجه به اتفاقات اخیر تمایل برای سرمایه‌گذاری در تجدیدپذیرها افزایش یافته است.

تامین ۲۰ درصد از برق مصرفی از محل توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از تزریق مازاد برق تولید شده از انرژی‌‌های تجدیدپذیر به شبکه برق سراسری توسط شهرداری تهران خبر داد.]]>

موافقت وزیر نیرو با افزایش قیمت خرید تضمینی برق تجدیدپذیرها

رئیس انجمن انرژی‌های تجدید پذیر ایران با بیان اینکه وزیر نیرو با افزایش قیمت خرید تضمینی برق انرژی‌های تجدیدپذیر موافقت کرده است، گفت: بزودی قیمت جدید توسط کارگروه انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر و وزارت نیرو استخراج می‌شود.

دیدار سفیر ایران با وزیر انرژی لهستان

سفیر ایران در ورشو در دیدار با وزیر انرژی لهستان، آمادگی جمهوری اسلامی را برای همکاری در زمینه نفت و گاز و انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر اعلام کرد.

تامین ۲۰ درصد از برق مصرفی از محل توسعه انرژی های تجدیدپذیر

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: طبق اسناد فرادستی مصوبه هیأت وزیران، تأمین حداقل بیست درصد برق مصرفی از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر در دستورکار شهرداری تهران قرار دارد.

شدت انرژی، مفهومی پرتکرار اما مبهم/ وضعیت ایران چگونه است؟

بر اساس آمار منتشر شده بانک جهانی نمودار شدت انرژی ایران در چند سال اخیر روندی تقریبا صعودی دارد؛ یعنی نه تنها شدت انرژی کاهش پیدا نکرده بلکه در بازه ۱۴ ساله افزایش پیدا کرده است.

برچسب انرژی ساختمان حلقه مفقوده بهره‌وری انرژی ساختمان‌های کشور

بخش ساختمان با مصرف حدود 40 درصد از سهم انرژی کل کشور یکی از مهمترین بخش‌های مصرف‌کننده انرژی است و وضعیت این بخش مهم در کشور به هیچ عنوان وضعیت مطلوبی نیست.

بی‌رغبتی سرمایه‌گذاران انرژی‌های تجدید پذیر/رشد ۲ درصدی عوارض برق انگیزه ایجاد نمی‌کند

رئیس انجمن انرژی بادی ایران با تاکید بر اینکه تصویب رشد ۲ درصدی عوارض برق از سوی دولت موجب افزایش تمایل سرمایه گذاران در بخش نیروگاههای تجدیدپذیر نخواهد شد گفت: رشد عوارض برق از سوی دولت باید به تصویب مجلس برسد.

تکلیف عوارض برق مشخص شد

رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق گفت: قرار شده است ١٠٠ درصد عوارض برق به‌صورت مستقیم و تفکیک شده به دو بخش برق‌رسانی روستایی و توسعه تجدید پذیرها تعلق بگیرد و تا پایان سال، ١٢٨٠ میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی شده به این دو بخش تعلق گیرد.

تلاش برای بهبود وضعیت معیشتی جوانان/ کارهای ارزشمندی کرده‌ایم

وزیر ورزش و جوانان گفت: تلاش جدی ما این است که شرایطی را فراهم کنیم که باز وضعیت معیشتی جوانان بهبود پیدا کند. ]]>

تهران|وضعیت اقتصادی کشور با تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری بهبود پیدا می‌کند

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با اشاره به وضعیت معیشتی مردم گفت: با رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری وضعیت اقتصادی کشور بهبود پیدا کرده و بر همگان محرز می‌شود که مسیر انقلاب مسیر رو به جلو و موفقی است.

بهبود وضعیت تولید زمینه ساز رفع مشکلات اقتصادی است

اراک- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بهبود وضعیت تولید کشور زمینه ساز رفع مشکلات اقتصادی است و در این راستا حمایت از تولید بایستی مدنظر تمام دستگاه ها باشد.

ظرفیتهای توسعه و مجوزهای انرژی خورشیدی یزد، شفاف شود

یزد - ایرنا - سرپرست استانداری یزد گفت: ظرفیتهای توسعه واحدهای فعال در بخش انرژی تجدیدپذیر و خورشیدی و شرایط صدور مجوزهای سرمایه گذاری در استان باید شفاف شود.

خورشید در مخزن!

مهندسان دانشگاه "ام.آی.تی" سعی دارند با نگه داشتن گرما در مخازن نیروگاه‌ها، روش جدیدی برای ذخیره انرژی تجدیدپذیر ارائه دهند.

اجرا و نصب پنل‌های خورشیدی نویدی برای اشتغال مددجویان کمیته امداد

با هدف اشتغال و درآمدزایی مددجویان کمیته امداد، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) نیروگاه خورشیدی پشت بامی را در منازل مددجویان کهگیلویه و بویراحمد نصب و راه اندازی می‌کند.