شرحی از بی‌آبی ایران تا بهبود وضعیت انرژی‌های تجدیدپذیر

مروری بر اخبار هفته گذشته ایسنا در حوزه انرژی، بیانگر تداوم خشکسالی‌ها و البته اخباری از توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر است.مطالب مرتبط

نمایشگاهی از دستاوردهای انرژی‌های تجدیدپذیر

تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران با هزینه کمتر از 300 تومان بر کیلووات ساعت بسیار ارزان و رقابتی است.

پیش‌بینی معاون وزیر نیرو از آغاز صادرات برق تجدیدپذیر در سال 98

رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق گفت: پیش‌بینی می‌شود که از سال آینده بتوانیم همان طور که برق فسیلی را صادر می‌کنیم، برق تجدیدپذیر را در سبد صادراتی کشور داشته باشیم.

همسویی کلانشهرهای کشور با برنامه اصلاح الگوی مصرف انرژی

نخستین نشست علمی تخصصی استفاده از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر با محوریت انرژی‌های تجدیدپذیر ۶ اسفند برگزار می‌شود.

آیا طرح بلندپروازانه انرژی تجدیدپذیر در عربستان به واقعیت می‌رسد؟

قیمت پایین انرژی، بی‌ثباتی سیاسی به خاطر اصلاحات بن سلمان و عدم تمایل سرمایه گذاران بین المللی برای تامین سرمایه، تهدیدی است برای طرح بلندپروازانه انرژی تجدیدپذیر عربستان .

نصب۷۰۰ مگاوات نیروگاه ­تجدید پذیر در کشور

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: از سال آینده­ علاوه بر صادرات برق از نیروگاههای­ فسیلی­، ­می‌توانیم­ برق تولید شده­ در نیروگاه‌های تجدیدپذیر را نیز، به سبد­ صادرات انرژی کشور اضافه کرد.

تهران میزبان یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر

رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه‌های صنعت آب و برق: یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر، بهره‌وری و صرفه‌جویی انرژی از دوم اسفند در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود

ساخت توربین بادی محور عمودی برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر

محققان دانشگاه ارومیه به دانش فنی طراحی و ساخت توربین بادی محور عمودی با روتور V شکل در راستای بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر دست یافتند.

همکاری اتریش با ایران برای ساخت مرکز انرژی‌های سبز اکولوژیک

سفیر اتریش با تاکید بر اینکه ایران نیروی محرک در خاورمیانه شناخته می‌شود، گفت: تمایل کشور ایران برای حرکت به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر باعث شده تا این کشور به عنوان قطب منطقه‌ای شناخته می‌شود.

تمام تجهیزات انرژی تجدیدپذیر در داخل تولید می شود

تهران - ایرنا - معاون وزیر نیرو گفت: تقریبا همه تجهیزات مورد نیاز تولید انرژی های تجدیدپذیر بلا استثنا در داخل تولید می کنیم، اما احداث کنندگان نیروگاه ها را ملزم به استفاده از ساخت داخل نمی کنیم و می خواهیم بازار تجهیزات رقابتی و کیفیت تولید داخل با خارج

بهبود وضعیت منابع آبی در تهران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از بهبود وضعیت بارندگی‌ها در استان تهران خبر داد و گفت: وضعیت بارندگی‌ها نسبت به سال قبل بهبود یافته است، اما هم‌چنان نیازمند مدیریت مصرف در حوزه منابع آبی تهران هستیم.

رؤیای سعودی‌ها برای تولید انرژی پاک

عربستان سعودی که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان است، رؤیای تبدیل شدن به یک قدرت در عرصه انرژی تجدیدپذیر را در سر می‌پروراند.

وزیر نیروی ایران با وزیر انرژی روسیه مذاکره می‌کند

وزیر نیروی ایران در حاشیه سفر رئیس‌جمهوری به روسیه، با وزیر انرژی روسیه دیدار و درباره آخرین وضعیت همکاری‌های دو کشور در زمینه برق و انرژی و مسائل اقتصادی گفت‌وگو خواهد کرد.

با سفر لاریجانی، انتظار بهبود مناسبات یخ‌زده چینی‌ها با ایران را داریم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: با سفر دکتر ‎لاریجانی و هیات بلند پایه ‎ایران به ‎چین، انتظار بهبود مناسبات یخ‌زده چینی‌ها با ایران (در زمینه‌هایی چون امور بانکی، ‎انرژی، ‎حمل و نقل، بازرگانی و سرمایه‌گذاری) را داریم. ]]>

ترسیم آینده‌ای روشن برای تجدیدپذیرها در ایران

مدیرعامل سابق سازمان انرژی‌های نو ایران معتقد است: با توجه به تغییر رویکرد دولت در حوزه تجدیدپذیر، به نظر می‌رسد که این صنعت آینده روشنی را در ایران داشته باشد، اما برای رسیدن به این مساله باید اقداماتی صورت گیرد که در حال حاضر نیز دولت به آن‌ها توجه دارد

بهرام نیا: دولت برای بهبود وضعیت معیشت مردم برنامه‌ای کوتاه مدت ترتیب دهد

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از وضعیت کنونی معیشت مردم در تذکری به رییس جمهور، گفت: دولت برای بهبود وضعیت معیشت مردم برنامه ای کوتاه مدت ترتیب دهد.

ترکیه: ایران هتل کم دارد / ایران: ۱۴۰۰ واحد هتل داریم

ایران و ترکیه با تأیید نامتعادل و ناپایدار بودن روابط گردشگری دو کشور، تفاهم نامه‌ای را با هدف بهبود این وضعیت، امضا کردند.

امکانات اوقاف را در جهت بهبود وضعیت اقتصادی مردم به کار می گیریم

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با جمعی از فعالان عرصه زیست فناوری گفت: امکانات سازمان اوقاف را در جهت بهبود وضعیت اقتصادی مردم به کار می گیریم.

افزایش تسهیلات مسکن در بهبود وضعیت بازار موثر نیست

تبریز- عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش تسهیلات مسکن در بهبود وضعیت بازار موثر نیست.

کمبود لیتیوم مانع انقلاب انرژی تجدیدپذیر شده است

اگر تمام خودروهای دارای سوخت فسیلی در جهان ، یک شبه با خودروهای الکتریکی جایگزین شوند، ذخیره جهانی لیتیوم طی حدود 50 سال کاملا تخلیه می‌شود .

نسل سوم سلول‌های خورشیدی در مسیر تجاری‌سازی قرار گرفت

پژوهشگران کشور قدم در مسیر افزایش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر با تولید محصولی نواورانه گذاشته‌اند تا کارآمدترین راهکار برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تحقق یابد.