دستگیری مدیر مالی هواوی جرقه‌ای برای افزایش تنش‌های آمریکا و چین

براساس بیانیه وزارت دادگستری کانادا، منگ وانژو، مدیر ارشد مالی شرکت چینی هواوی در کانادا به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا دستگیر شده است.مطالب مرتبط

آمریکا فعالیت هواوی را در جهان محدودتر می کند

پکن- ایرنا- چین از تلاش های آمریکا برای ممانعت از فعالیت شرکت هواوی به شدت انتقاد و اعلام کرد واشنگتن تلاش های خود را برای جلوگیری از گسترش حیطه نفوذ این شرکت افزایش داده است.

هشدار هواوی به نیوزلند؛ به آمریکا نپیوندید!

شرکت چینی هواوی با انتشار پیامی هشدارآمیز به کشور نیوزلند برای توقف فعالیت و ممنوعیت فروش تجهیزات و محصولات آن، توصیه کرده است که از کمپین خصمانه آمریکایی‌ها تبعیت نکند.

چین: اظهارات پمپئو درباره هواوی غیراخلاقی است

پکن- ایرنا- چین اظهارات 'مایک پمپئو' وزیر خارجه آمریکا در ارتباط با شرکت مخابراتی هواوی را ناعادلانه و غیراخلاقی توصیف کرد و آن را تلاشی برای خدشه دار کردن روابط پکن با دیگر کشورها دانست.

سفر وزیر خارجه آمریکا به اروپای مرکزی برای رایزنی علیه «هواوی»

همنوا: جرقه‌های جدید، نوید تحولی بزرگ در عرصه‌‌ی نقاشی تبریز

تبریز - ایرنا - پایگاه خبری 'همنوا' در گزارشی تحلیلی با عنوان 'جرقه های جدید؛ نوید تحولی بزرگ در نقاشی تبریز' به برپایی نمایشگاه نقاشی 'گردش درباغ' و بررسی سیر تکامل نقاشی در تاریخ معاصر خطه آذربایجان پرداخته است.

کدام شرکت بیشترین نفع را از تحریم هواوی توسط آمریکا می‌برد؟

هند پول نفت ونزوئلا را از طریق سیستم مالی آمریکا پرداخت نمی‌کند

هند از‌ پالایشگاه خریدار نفت ونزوئلا خواسته برای پرداخت پول نفت این کشور از سیستم مالی آمریکا استفاده نکند.

چین: اتهام لیتوانی درباره جاسوسی هواوی گستاخانه است

پکن- ایرنا- چین اتهامات لیتوانی به شرکت هواوی از بزرگترین سازندگان تلفن هوشمند دنیا و غول مخابراتی خود را بسیار گستاخانه و غیرقابل قبول توصیف کرد.

آمریکا از کشورها باج خواهی مالی و امنیتی می کند

تهران- ایرنا- رییس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: امروز دولت آمریکا به باج خواهی مالی از کشورهایی مثل چین، روسیه و حتی اروپا می پردازد و از طرف دیگر می بینیم که آمریکا شروع به باج خواهی امنیتی کرده است.

تحریم هواوی به نفع سایر اپراتورهای مخابراتی تمام شد

کارشناسان بر این باورند که تحریم و ممنوعیت فعالیت شرکت چینی هواوی در بسیاری از کشورهای جهان، به نفع برخی دیگر از اپراتورهای مخابراتی و غول‌های تکنولوژی تمام خواهد شد.

یکی از قدیمی ترین پالایشگاه های آمریکا دوباره دچار مشکل مالی شد

شرکت انرژی سلوشنز فیلادلفیا (PES)، مالک بزرگترین و قدیمی ترین پالایشگاه ساحل شرقی آمریکا با یک بحران مالی دیگر مواجه است.

«اینستکس» اروپا و آمریکا را از یکدیگر دور می‌کند

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که ساز و کار مالی اروپا که برای شکست تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران ایجاد شده، میان اروپا و آمریکا فاصله ایجاد می‌کند.]]>

رییس خزانه‌داری و نماینده تجاری آمریکا برای مذاکره به چین می‌روند

مقامات ارشد چین و آمریکا، دور جدیدی از مذاکرات را در پکن آغاز خواهند کرد تا به قراردادی برای حفاظت از حقوق معنوی آمریکا و جلوگیری از افزایش تعرفه بر ضد کالاهای چینی در ۲ مارچ، دست پیدا کنند.

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت درحالی افت کرد که فعالیت‌های حفاری در آمریکا، بزرگترین تولیدکننده نفت در جهان، افزایش یافته است و بازارهای مالی با نگرانی‌ از جنگ تجاری تحت فشار هستند.

پیشنهادهای کارشناسان صنعت خودرو برای افزایش کارکرد ساحات

تهران- ایرنا- برخی کارشناسان صنعت خودرو با ابراز امیدواری درباره ثمربخشی سازوکار حمایت از تبادلات تجاری اروپا و ایران (ساحات) یا اینستکس، بر لزوم رعایت هوشیاری، حفظ اصول شفافیت مالی و اطلاع رسانی کامل به فعالان اقتصادی و مالی برای همراهی با آن تاکید کردند

افزایش ارزش افزوده سبب افزایش انگیزه کشاورز برای تولید کیفی می‌شود

مدیر عامل هیئت اتحادیه‌های تعاونی روستایی گفت: قرار گرفتن زعفران در بازار بورس سبب می‌شود که کشاورزان محصولی با کیفیت را تولید کنند تا از ارزش افزوده آن بهره‌مند شوند. افزایش ارزش افزوده سبب افزایش انگیزه کشاورز برای تولید کیفی می‌شود.

سفیر آمریکا تصمیمات برلین برای افزایش بودجه نظامی را کافی ندانست

سفیر آمریکا در آلمان تصمیمات برلین برای افزایش لودجه نظامی خود به 1.5 درصد تولید ناخالص ملی تا سال 2024 را کافی ندانسته و به آن انتقاد وارد کرد.

جزئیات عملیات کارآگاهان پلیس برای پیدا کردن دختربچه ۳ ساله

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در خصوص چگونگی شناسایی و دستگیری زنی که به بهانه کمک مالی دختر ۳ ساله‌ای به نام باران را ۱۳ روز پیش ربوده بود سخن گفت.

افزایش بی سابقه حملات هوایی و علمیات‌های شبانه توسط آمریکا در افغانستان

روزنامه مشهور آمریکایی اعلام کرد که دولت آمریکا همزمان با مذاکرات صلح برای اعمال فشار بر طالبان حملات هوایی و عملیات‌های شبانه در افغانستان را افزایش داده است.

آمریکا برای ماندن در عراق به برخی عشائر رشوه می دهد

بغداد - ایرنا - یک منبع از پرداخت رشوه و مبالغ مالی از سوی واشنگتن به برخی سران عشائر عراق برای حمایت آنان از ادامه حضور نظامی آمریکا در این کشور خبر داد.