عقبگرد نفت در آستانه دیدار روز جاری اوپک

قیمت نفت روز پنجشنبه که معاملات در آستانه دیدار اوپک برای دستیابی به توافق کاهش تولید اندک بود، کاهش پیدا کرد.مطالب مرتبط

عقبگرد نفت در آستانه دیدار روز جاری اوپک

قیمت نفت روز پنجشنبه که معاملات در آستانه دیدار اوپک برای دستیابی به توافق کاهش تولید اندک بود، کاهش پیدا کرد.

تفاهم نظر اوپک برای کاهش تولید نفت

وزیر انرژی عمان در آستانه دیدار هفته جاری تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک، اظهار کرد معتقد است یک تفاهم نظر در میان تولیدکنندگان نفت اوپک برای ضرورت کاهش تولید نفت وجود دارد.

هشدار نسبت به سقوط نفت به ۴۰ دلار

نماینده ایران در اوپک با توجه به نارضایتی برخی از اعضای اوپک از افزایش اخیر تولید عربستان سعودی و روسیه، اظهار کرد اوپک و متحدانش بعید است در دیدار هفته جاری خود برای تمدید کاهش تولید نفت به توافق برسند.

اوپک از واشنگتن دستور نمی‌گیرد/ دیدارهای هوک مداخله‌جویانه است

وزیر نفت در آستانه نشست ۱۷۵ اوپک در وین با تاکید بر این که اوپک بخشی از وزارت انرژی آمریکا نیست،‌ گفت: ملاقات آقای هوک در وین با برخی اعضای اوپک غیرحرفه‌ای، ناشیانه و مداخله‌جویانه است.

کاهش قیمت نفت در آستانه برگزاری نشست اوپک

قیمت نفت امروز در آستانه نشست اوپک کاهش یافت و بشکه‌ای ۶۱ دلار معامله شد. سرمایه‌گذاران در انتظار تصمیم نشست اوپک هستند البته تضعیف اقتصاد جهانی هم بر کاهش قیمت نفت مؤثر بوده است.

التهاب در اوپک 58ساله/ تکروی عربستان اوپک را به پایان خط رسانده؟

التهاب در اوپک 58ساله در آستانه نشست 175 این سؤال را مطرح می‌کند؛ آیا اوپک به پایان خط رسیده؟ یا در نشست 175 اعضا بر ادامه تأثیرگذاری اوپک با اصلاح اختلالات ایجادشده با تک‌روی عربستان تأکید کرده و در صدد احیای نقش این سازمان برخواهند آمد؟

درخواست ترامپ از اوپک برای عدم کاهش تولید نفت

رییس‌جمهور آمریکا در آستانه دیدار رسمی اوپک و متحدانش، از این گروه خواست تولید نفتشان را در سال میلادی آینده کاهش ندهند زیرا این اقدام قیمت‌های نفت جهانی را بالا خواهد برد.

زنگنه: اوپک دیدار دشواری داشت

وزیر نفت پس از دیدار رسمی اعضای اوپک در مقر این گروه در وین، گفت: وزیران اوپک برای رسیدن به توافق قطعی درباره کاهش تولید لازم است به مذاکرات خود برای یک روز دیگر ادامه دهند.

چرا دیدار اوپک ممکن است به سقوط نفت منجر شود؟

انتظار بازار نفت بر این است که اوپک در نشست رسمی هفته جاری، کاهش تولید را اعلام کند اما برخی تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند چنین تصمیمی عکس نتیجه موردنظر این تولیدکنندگان را به دنبال داشته باشد و قیمت نفت سقوط بیشتری پیدا کند.

دیدارهای آمریکا در وین ناشیانه،‌ غیرحرفه‌ای و مداخله جویانه است

وزیر نفت در آستانه نشست ۱۷۵ اوپک در وین با تاکید بر این که اوپک بخشی از وزارت انرژی آمریکا نیست،‌ گفت: ملاقات آقای هوک در وین با برخی اعضای اوپک غیر حرفه ای، ناشیانه و مداخله جویانه است.]]>

وزیر نفت عربستان با همتای روسی خود دیدار کرد

تهران - ایرنا- «خالد الفالح» وزیر نفت عربستان سعودی و «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه در آستانه نشست آتی اعضای اوپک در وین با یکدیگر دیدار کردند.

دیدار برایان هوک با وزیر انرژی عربستان در وین

رییس گروه اقدام ایران در اقدامی غیرمنتظره در آستانه نشست اعضای اوپک، با وزیر انرژی عربستان دیدار کرد.]]>

اگر درخواست آمریکا از اوپک برای عضویت باشد، قابل بررسی است

وزیر نفت در مورد حضور و دیدار نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران با برخی اعصای اوپک گفت: اگر آقای هوک برای درخواست عضویت آمریکا در اوپک به وین آمده و به همین دلیل با اعضای اوپک ملاقات می‌کند این درخواست قابل بررسی است، اما اگر می‌خواهد از طریق اوپک

جهش ۵ درصدی قیمت نفت در پی آتش‌بس آمریکا و چین

قیمت نفت روز دوشنبه در واکنش به توافق آمریکا و چین برای آتش بس ۹۰ روزه در جنگ تجاری خود و در آستانه نشست هفته جاری اوپک، افزایش چشمگیری یافت.

عزم اوپک برای کاهش تولید با وجود شوک قطر

وزیران و نمایندگان اوپک اعلام کردند اعضای کلیدی این گروه فارغ از تصمیم ناگهانی قطر برای خروج از اوپک، مصمم هستند هفته جاری درباره کاهش تولید نفت به توافق برسند.

چرا عضو 57 ساله از اوپک می‌رود؟

رویترز با تحلیل دلایل خروج قطر از اوپک نوشت: تصمیم قطر برای ترک صندلی خود در اوپک نشان می‌دهد که مزایای عضویت در اوپک روشن نیست. با کاهش قیمت انرژی تجدیدپذیر و رشد فوق‌العاده تولید آمریکا، تأثیر اوپک کم می شود.

دیدار نماینده آمریکا در امور ایران با وزیر انرژی عربستان در آستانه نشست اوپک

وزیر انرژی عربستان یک روز قبل از نشست اوپک با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دیدار کرد.

وزیر نفت عربستان با نماینده آمریکا دیدار کرد

تهران – ایرنا – خالد الفالح وزیر انرژی عربستان سعودی و برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه در آستانه نشست آتی اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در وین دیدار کردند.

ماموریت دشوار اوپک برای پیام‌رسانی شفاف به بازار

زمانی که وزیران اوپک در نشست هفته جاری خود اعلام کنند چه میزان نفت در ماه‌های آینده تولید می‌کنند با یک بازار بدبین که در جست و جوی جهت مشخص است طرف خواهند بود.

دیدارهای جداگانه نواک با زنگنه و الفالح پیش از نشست اوپک

خبرگزاری تاس به نقل از منابع آگاه خبر داد وزیر انرژی روسیه در آستانه نشست اعضای اوپک در وین برای دومین روز، با وزیر نفت ایران و وزیر نفت عربستان به صورت جداگانه نشست های دوجانبه ای خواهد داشت.