ماکرون رسما طرح افزایش مالیات بر سوخت را لغو کرد

رئیس جمهوری فرانسه پس از سه هفته اعتراضات سراسری که در جریان آن چهار تن کشته شده و باعث بدترین آشوب‌های ضد دولتی در پاریس از سال ۲۰۰۵ میلادی شد، رسما برنامه افزایش مالیات بر سوخت را لغو کرد.مطالب مرتبط

ماکرون رسما طرح افزایش مالیات بر سوخت را لغو کرد

رئیس جمهوری فرانسه پس از سه هفته اعتراضات سراسری که در جریان آن چهار تن کشته شده و باعث بدترین آشوب‌های ضد دولتی در پاریس از سال ۲۰۰۵ میلادی شد، رسما برنامه افزایش مالیات بر سوخت را لغو کرد.

ماکرون عقب‌نشینی کرد؛ تعلیق افزایش قیمت سوخت

خبرگزاری فرانسه به نقل از برخی منابع در دولت این کشور اعلام کرد که رئیس‌جمهور با عقب‌نشینی در مقابل معترضان، تعلیق اجرای افزایش مالیات بر سوخت را اعلام می‌کند. اعتراضات در فرانسه روز دوشنبه نیز برای سومین هفته متوالی با حضور دانش‌آموزان و آمبولانس‌ها در خ

عقب نشینی ماکرون در برابر جلیقه زردها/ افزایش مالیات لغو شد

رسانه های خارجی از تصمیم دولت فرانسه برای لغو افزایش نرخ مالیات با هدف فرونشاندن آتش خشم مردم این کشور خبر می دهند.

دولت فرانسه از افزایش قیمت سوخت عقب نشینی کرد

تهران - ایرنا - شبکه تلویزیونی 'فرانس 24 ' با اشاره به اعتراضات گسترده مردم در فرانسه به افزایش مالیات بر سوخت اتومبیل اعلام کرد: ' ادوار فیلیپ' نخست‌ وزیر فرانسه بصورت رسمی انصراف و عقب نشینی دولت فرانسه از افزایش مالیات سوخت را تایید کرد.

افزایش مالیات بر سوخت در فرانسه به کلی لغو شد

دولت فرانسه یک گام دیگر در برابر خواسته‌های معترضان عقب نشست و افزایش مالیات بر سوخت را به طور کلی لغو کرد.

دولت فرانسه طرح افزایش مالیات سوخت را کاملاً لغو کرد

نخست‌وزیر فرانسه چهارشنبه شب اعلام کرد دولت این کشور بعد از تعلیق ۶ ماهه طرح افزایش مالیات سوخت، این طرح را به طور کامل کنار گذاشته است.

طرح افزایش مالیات بر سوخت در فرانسه تعلیق می‌شود

منابع خبری مطلع، از تصمیم دولت فرانسه برای تعلیق افزایش مالیات بر سوخت که یکی از خواسته‌های معترضان به شمار می‌رود، خبر می‌دهند.

جلیقه‌زردها در فرانسه پیروز شدند/تعلیق طرح افزایش مالیات بر سوخت

رسانه‌های فرانسه گزارش داده‌اند نخست‌وزیر فرانسه به زودی تعلیق افزایش مالیات‌های سوخت را اعلام خواهد کرد. 

مالیات سوخت در فرانسه کابوس مکرون

تهران - ایرنا - امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با اجرایی کردن افزایش مالیات سوخت در کشوری که بالاترین نرخ مالیات در کشورهای توسعه یافته را دارد ، دست به قماری زد که می تواند کل برنامه اصلاحات اقتصادی یا حتی ریاست جمهوری او را نابود کند.

نخست‌وزیر فرانسه تعلیق 6ماهه افزایش مالیات بر سوخت را تائید کرد

نخست‌وزیر فرانسه امروز از تعلیق شش ماهه افزایش مالیات بر سوخت خبر داد.

افزایش قیمت سوخت در فرانسه 6 ماه به تعویق افتاد

نخست وزیر فرانسه امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد افزایش مالیات سوخت برای مدت شش ماه به حالت تعلیق در آمده است.

تهدید معیشت، دلیل ادامه اعتراض جلیقه‌زردها/ اگر قائله نخوابد، ماکرون به دور دوم ریاست‌جمهوری نمی‌رسد

طیف معترضان حاضر در پاریس مرکب از روستایی‌های اطراف پایتخت و کسانی هستند که زندگی آنها به دلیل افزایش مالیات با خطر روبه‌رو شده است.]]>

ماکرون با معترضان و رهبران "جلیقه‌ زردها" وارد مذاکره می‌شود

رئیس‌جمهوری فرانسه پس از بررسی خسارت‌های ناشی از ناآرامی پاریس، ریاست یک نشست بحران را بر عهده گرفت و این جلسه در نهایت به درخواست برای برگزاری چهارمین دور از مذاکرات با فعالان ضد دولتی ختم شد که دو هفته است در اعتراض به افزایش بهای سوخت و افزایش هزینه‌ها

عقب نشینی دولت فرانسه در مقابل اعتراضات

نخست وزیر فرانسه تعویق افزایش مالیات بر سوخت را اعلام کرد

در فاز اول فقط مدیریت سوخت مطرح است نه افزایش قیمت

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره دغدغه مردم در زمینه افزایش قیمت سوخت گفت: در حال حاضر و در فاز اول فقط بحث مدیریت سوخت مطرح است نه افزایش قیمت.

اعتراضات موجب کاهش شدید محبوبیت ماکرون شد

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اعتراضات اخیر در فرانسه در مخالفت با افزایش قیمت سوخت موجب کاهش شدید محبوبیت رئیس جمهور جوان شده است.

آتش در فرانسه - محمدرضا عرفانیان *

تهران - ایرنا- فرانسه از سه هفته پیش دستخوش ناآرامی هایی است که ظاهرا در اعتراض به افزایش مالیات بر سوخت آغاز شد و در اندک زمانی از کنترل خارج گردید؛ ولی بحرانی با این ابعاد که تا درخواست برای بازنویسی قانون اساسی فرانسه پیش رفت آیا فقط ریشه های اقتصادی د

مخالفت ۱۰۰ درصدی کمیسیون انرژی با افزایش قیمت سوخت

رئیس کمیسیون انرژی با بیان اینکه این کمیسیون ۱۰۰ درصد مخالف افزایش نرخ سوخت است و رضایتی از این کار ندارد، گفت: تاکنون هیچ بحث و صحبت و مذاکره‌ای درباره افزایش قیمت از سوی مجلس و دولت نشده است.

محتوای دیدار کوتاه ماکرون و بن سلمان در حاشیه جی 20

ویدئویی که از دیدار کوتاه امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در حاشیه نشست گروه 20 در آرژانیتن منتشر شده نشان دهنده اظهار نگرانی ماکرون درباره ماجرای قتل خاشقجی است.

رقیب انتخاباتی مکرون، عقب نشینی وی از تصمیم خود را تمسخر کرد

تهران - ایرنا - رئیس حزب تجمع ملی فرانسه و رقیب امانوئل مکرون در رقابت های انتخاباتی سال 2017 فرانسه، تعویق شش ماهه افزایش مالیات سوخت را اقدامی حساب شده و برنامه ریزی شده دانست و درعین حال آن را به باد تمسخر گرفت.