قطر بعد از اوپک شاید تصمیم به خروج از شورای همکاری خلیج فارس داشته باشد

دو روز بعد از اعلام قطر درباره تصمیم به خروجش از اوپک خبرگزاری بلومبرگ آمریکا در تحلیلی آورد، بعید نمی‌داند قطر از شورای همکاری خلیج فارس هم خارج شود؛ موضوعی که برای عربستان حیثیتی می‌شود و آن را به چالش می‌کشاند. ریاض نهم دسامبر میزبان نشست سران شورای هممطالب مرتبط

قطر بعد از اوپک شاید تصمیم به خروج از شورای همکاری خلیج فارس داشته باشد

دو روز بعد از اعلام قطر درباره تصمیم به خروجش از اوپک خبرگزاری بلومبرگ آمریکا در تحلیلی آورد، بعید نمی‌داند قطر از شورای همکاری خلیج فارس هم خارج شود؛ موضوعی که برای عربستان حیثیتی می‌شود و آن را به چالش می‌کشاند. ریاض نهم دسامبر میزبان نشست سران شورای هم

بلومبرگ: خروج قطر از اوپک، مقدمه خروج از شورای همکاری است

تهران - ایرنا - خبرگزاری بلومبرگ آمریکا روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد که خروج قطر از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، می تواند مقدمه ای برای خروج دوحه از شورای همکاری خلیج فارس باشد.

اتحاد شکننده اعراب در شورای همکاری خلیج فارس؛ قطر به فکر جدایی

خروج ناگهانی قطر از اوپک در سایه ادامه یافتن بحران خلیج فارس نشان داد که دوحه واهمه‌ای از رویارویی با این بحران ندارد و احتمال خروج از شورای همکاری خلیج فارس را نیز بررسی می کند.

بلومبرگ: غافلگیری بزرگ قطر علیه سعودی در راه است

یک خبرگزاری آمریکایی با اشاره به خروج ناگهانی قطر از سازمان «اوپک»، نوشت این کشور احتمالا با این تصمیم، برای خروج از شورای همکاری خلیج‌فارس مقدمه‌چینی می‌کند.

اکونومیست: پیامدهای سیاسی خروج قطر از اوپک

تهران - ایرنا - اکونومیست در گزارشی نوشت: ابعاد سیاسی خروج قطر از سازمان کشورهای تولیدکننده نفت (اوپک)، شورای همکاری خلیج فارس تمامی این منطقه را به لرزه در خواهد آورد.

بلومبرگ: ممکن است قطر برای فشار به ریاض از شورای همکاری خارج شود

خبرگزاری بلومبرگ آمریکا در تحلیلی نوشت ممکن است قطر بهانه‌ای که اخیراً برای خروج از اوپک مطرح کرد را برای خروج از شورای همکاری خلیج فارس هم مطرح کند.

آیا تصمیم قطر به خروج از اوپک مقدمه خروج از شورای همکاری است؟

امیر قطر به نشست شورای همکاری خلیج فارس در عربستان دعوت می شود

دوحه – ایرنا – شاه سعودی در یک عقب نشینی کامل از سیاستهای ستیزه جویانه خود تصمیم دارد با اعزام 'عبداللطیف الزیانی' دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس به دوحه از شیخ ' تمیم بن حمد آل ثانی' امیر قطر برای حضور در نشست سران شورا که قرار است در این کشور برگزار شود

هشدار کویت درباره پیامدهای خروج احتمالی قطر از شورای همکاری

امیر کویت به اخبار منتشر شده در خصوص خروج احتمالی قطر از شورای همکاری خلیج فارس واکنش نشان داد.

نشست ضدایرانی شورای همکاری خلیج فارس در ریاض

شورای همکاری خلیج فارس در سمیناری که در پایتخت عربستان برگزار شد از سیاست‌های آمریکا علیه ایران حمایت کرد.

رای الیوم: خروج قطر از اوپک یک تصمیم سیاسی بود

تهران – ایرنا- روزنامه فرامنطقه ای 'رأی الیوم' در گزارشی با اشاره به تصمیم قطر برای خروج از سازمان کشورهای تولید کننده نفت (اوپک)، این تصمیم را با تنش های میان دوحه و ریاض مرتبط دانست هر چند وزیر انرژی قطر آن را یک تصمیم فنی و راهبردی توصیف کرد.

چرا قطر تصمیم به خروج از اوپک گرفت؟

نماینده ایران در اوپک گفت، تصمیم قطر مبنی بر خروج از اوپک نشان دهنده سرخوردگی تولید کنندگان کوچک از انحصار کمیته نظارت بر تولید به رهبری عربستان و روسیه بر مناسبات بازار نفت است.

کشورهایی که افزایش تولید نفت داشتند، باید کاهش دهند/ دلیل خروج قطر از اوپک

نماینده ایران در اوپک با اشاره به اینکه هر کشوری که افزایش تولید داشته، باید کاهش انجام دهد، گفت تصمیم قطر برای خروج از اوپک، ناامیدی تولیدکنندگان کوچک از انحصار عربستان و روسیه را نشان می‌دهد.

غایبان بزرگ نشست شورای همکاری خلیج فارس در عربستان

سی‌ونهمین نشست شورای همکاری خلیج‌فارس امروز در حالی در ریاض برگزار می‌شود که سران قطر و عُمان به عنوان دو عضو این شورا از مجموع شش عضو آن، عدم تمایل برای شرکت در این نشست را اعلام کرده‌اند.

اما و اگرها درباره آینده شورای همکاری خلیج فارس

تهران-ایرنا- نشست امروز یکشنبه شورای همکاری خلیج فارس در ریاض در مرکز توجه رسانه های منطقه ای قرار گرفت، اما این بار برخلاف همیشه ، عمده نگاه ها به این شورا با یاس و ناامیدی نسبت به آینده آن همراه شده است.

وزیر خارجه قطر: شورای همکاری خلیج فارس دیگر مثل گذشته نمی‌شود

وزیر خارجه قطر در سخنانی اوضاع کنونی شورای همکاری خلیج فارس را به خاطر عدم توانایی این شورا برای تاثیرگذاری تاسف آور خواند.

آیا امیر قطر در نشست شورای همکاری خلیج‌فارس حاضر می‌شود؟

مشارکت امیر قطر در سی و نهمین نشست شورای همکاری خلیج‌فارس، که دعوت‌نامه‌ای رسمی از سوی پادشاه سعودی به این منظور دریافت کرده است، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

خروج قطر از اوپک برای اعتبار این گروه نفتی و عربستان بد است

این که قطر اوپک را ترک کرده است، تا حد زیادی یک گام سمبلیک است، چراکه این کشور حاشیه خلیج فارس نقشی حاشیه‌ای در تجارت نفت دارد، اما پیامدهای این اقدام در ریاض احساس می‌شود.

پیام خروج قطر از اوپک برای بازار نفت

یک تحلیلگر غربی در واکنش به تصمیم ناگهانی قطر برای خروج از اوپک اظهار کرد که آینده اوپک بر پایه‌های لرزانی استوار است.

چرا عضو 57 ساله از اوپک می‌رود؟

رویترز با تحلیل دلایل خروج قطر از اوپک نوشت: تصمیم قطر برای ترک صندلی خود در اوپک نشان می‌دهد که مزایای عضویت در اوپک روشن نیست. با کاهش قیمت انرژی تجدیدپذیر و رشد فوق‌العاده تولید آمریکا، تأثیر اوپک کم می شود.